Ígéretes jövő előtt állt, de végül elbukott az Ai Pin.
Egy ideje már hallani olyan fejlesztésekről, amelyek az okostelefonok babérjaira pályáznak, a Humane pedig még tavaly áprilisban dobott piacra egy mesterséges intelligenciával hajtott kütyüt állítólag azzal a céllal, hogy letaszítsa a trónról az említett eszközt. Nos, az már korábban világossá vált, hogy az Ai Pin a nagyközönség számára kissé nehezen értelmezhető kütyü lett, most pedig hivatalosan és végérvényes is búcsút inthetünk ezeknek az eszközöknek, miután a Humane napokon belül szépen lelövi majd őket.
A cég kedden jelentette be, hogy a szerkezeteket a hónap végén, egészen pontosan február 28-án leállítják, vagyis a megvásárolt Ai Pinek gyakorlatilag használhatatlanok lesznek. A kütyükkel nem lehet majd hívást fogadni, sem indítani, nem lesz alkalmas üzenetküldésre és az AI és felhő funkciói is elvesznek. A Humane éppen ezért azt tanácsolja az AI Pin-tulajdonosoknak, hogy minél hamarabb mentsék át a fényképeket és más fontos adataikat külső eszközre, mert azok hamarosan elvesznek majd az éterben. Felmerül persze a kérdés, hogy a vásárlók részesülnek-e bármiféle kárpótlásban, különösen annak fényében, hogy a szóban forgó termék nem két fillér volt (nagyjából 270 ezer forintért lehetett beszerezni), a TechChrunch pedig e kapcsán arról ír a cégre hivatkozva, hogy azok az ügyfelek, akik az elmúlt 90 napban vásároltak Ai Pint, jogosultak a visszatérítésre, azok viszont, akik korábban jutottak hozzá, már nem reménykedhetnek ebben.
Ami a startup sorsát illeti, a Humaine ebben a formájában gyakorlatilag megszűnik majd létezni, a világ egyik legnagyobb hardvergyártója, a HP vásárolja fel a céget. Az okos kitűzőként is aposztrofált eszközt egyébként két volt Apple-alkalmazott, Bethany Bongiorno és Imran Chaudhri hozta tető alá, a kütyü azonban finoman szólva sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Az Ai Pinnek nincs képernyője, hangparancsokkal és kézmozdulatokkal lehet vezérelni, vagyis akár a képernyőfüggőség ellen is beválhatott volna, ám ami elméletben érdekesen hangzott, a gyakorlatban inkább érződött egy mondvacsinált dolognak, mintsem egy olyan eszköznek, ami ténylegesen is kihívója lehetett volna az okostelefonoknak.
Borítókép forrása: Humane