Jon Snow kedveli ezt: kihalt farkasfajt hoztak vissza génszerkesztéssel

Jon Snow kedveli ezt: kihalt farkasfajt hoztak vissza génszerkesztéssel

Pici rémfarkasok. 

Kihalt állatok újjáélesztésével több cég is foglalkozik, az egyik legismertebb közülük azonban kétségkívül az amerikai Colossal Biosciences, ahol nem is olyan régen gyapjas egereket sikerült létrehozni - a tudósok végső célja ezzel az, hogy feltámasszák a gyapjas mamutot. Most egy újabb mérföldkőhöz érkezhetett a kihalt állatok rekonstrukciójával foglalkozó géntechnológiai vállalat: elmondásuk szerint sikerült visszahozniuk az életbe a tízezer éve kihalt óriásfarkast. 

A cég közlése szerint a késő pleisztocéntól a kora holocénig élő farkasfajt genetikai beavatkozással tudták létrehozni, ehhez többek közt egy 13 ezer éves fogat, egy 72 ezer éves koponyát és szürkefarkas vérsejteket használtak. Az eredmény három egészséges farkaskölyök lett, amelyek a Romulus, Remus és igen, a Khalessi nevet kapták. Az ősi óriásfarkasok a George R. R. Martin regényét adaptáló Trónok harca sorozatból is ismerősek lehetnek - nem véletlen, hogy a kölyköket egy olyan kampány keretében mutatta be a Colossal, ahol a Vastrón is előkerült. 

„A farkasokra sokan szörnyű mitikus lényekként tekintenek, amelyek csak a fantáziavilágban léteznek, a valóságban azonban gazdag történelmük van az amerikai ökoszisztéma fejlődésében” - írta a regény szerzője közleményében. 

A kihalt állatok visszahozása ugyanakkor megosztja a tudományt. A kutatók egy része úgy véli, hogy nincs lehetőség arra, hogy a gyapjas mamutot úgy hozzák vissza az életbe, ahogy az tízezer évvel ezelőtt létezett, arra ugyanakkor alkalmas lehet a technológia, hogy DNS-szerkesztő eszközök segítségével hidegtűrő tulajdonságokkal vértezzék fel a mai elefántokat. Ezek a mesterségesen életre keltett állatok ettől azonban még nem lesznek gyapjas mamutok, még annak ellenére sem, hogy genetikailag valóban hasonlóak lesznek az említett fajhoz. 

Borítókép forrása: Colossal Biosciences

Kövess Minket!



Gamer szótár


Közvetítések