De vajon mit gondol erről a chatbot?
Nálatok is azt tanították otthon, hogy illik megköszönni a segítséget? Nos, Sam Altman, az OpenAI feje szerint jobban tesszük, ha a ChatGPT-vel nem udvariaskodunk, és nem azért, mert nem egy érző lényről van szó, hanem mert minden egyes „köszönöm" és „kérem" megpörgeti a cég villanyóráját.
A téma úgy merült fel, hogy megjelent egy bejegyzés az X-en, amely hangosan azon töprengett, hogy vajon mennyit veszít az OpenAI a „köszönömökön", meg a „kéremeken", mire maga Sam Altman is hozzászólt, azt állítva, hogy „dollártízmilliók" repülnek ki az ablakon emiatt - szúrta ki a kommentet a Futurism. Az ugyanis, hogy a ChatGPT-vel csevegünk, nincs ingyen, a mesterséges intelligencia hírhedten sok energiát emészt fel, e logika mentén pedig nem csak az nem mindegy, hogy miben kérjük a segítségét, de az sem, hogy felesleges udvariaskodással vagy körülményeskedéssel terheljük-e - ezzel további szükségtelen válaszkörökre sarkallva őt.
Sam Altman szerint tehát nem kell jópofizni a ChatGPT-vel, de vajon mit gondol erről a chatbot? A válaszát alább olvashatjátok:
Bár a „köszönömök" és „kéremek" használata feleslegesnek, sőt kifejezetten energiapazarlónak tűnhet, a Futurism megjegyzi, hogy a Microsoft tervezési menedzsere, Kurtis Beavers szerint ugyanakkor a megfelelő etikett „segít tiszteletteljes, együttműködő eredményeket elérni”. A szakértő szerint az AI és az ember további kapcsolatában is szerepe lehet a megfelelő bánásmódnak, hozzátéve, hogy ha udvariasan szólunk a mesterséges intelligenciához, a válasz is nagy valószínűséggel hasonló hangnemben érkezik majd.
2024 végén készült egyéként egy felmérés, amely arról számolt be, hogy az amerikai felhasználók 67 százaléka azt állítja, kedves a chatbotokkal. A miértre a válaszadók 55 százaléka nyilatkozott úgy, hogy „mert ez a helyes”, 12 százalékuk pedig azt mondta azért, hogy jó pontokat szerezzen egy esetleges mesterséges intelligencia-felkelés esetén.
Borítókép forrása: AI fotó