Milyen játékokkal lehet lekötni egy óvodást?

Milyen játékokkal lehet lekötni egy óvodást?

Sok szülőnek feladja a leckét az, hogy milyen játékokat szerezzen be otthonra. Az óvodáskorú gyermekeket sok minden érdekli, és mindenféle játékszerrel képesek ellenni ideig-óráig, de vajon melyek azok a típusok, amelyek hosszabb időre lekötik őket, sőt még fejlesztenek is?

A logikai játékok hatása

Már a kisóvodásoknak is érdemes beszerezni olyan fejlesztőjátékokat, amelyekkel erősíthető a koncentráció, a figyelem, de főleg 5-6 éves korban kapnak szerepet azok a társasok, építőjátékok és kirakók, amelyek jól fejlesztik a logikát. A játékjárat társasjátékai között ráadásul olyan darabokat is találunk, amelyekkel a gyermek egyedül is tud játszani, így nem is kell folyton “készenlétben” lennünk, ha azt szeretnénk, hogy a csemeténk hasznos dolgot tanuljon.

Az egyszemélyes társasokból nagyon sokféle típus beszerezhető – korosztály szerint is válogathatunk a kínálatból. Ezek a logikai játékok nagyon jól fejlesztik a gondolkodást, a problémamegoldó képességet, a térlátást, de a szem-kéz koordinációt is.

Mit ajánlunk a 3-4 éveseknek?

A kisóvodások kedvelt játéka lehet az építőkocka, de lehet a kezükbe adni asszociációs játékokat, kártyákat is, amelyek fontos információkat is rejthetnek a környezetről. A párosító játékok abban segíthetnek, hogy a lurkó megtanuljon kategorizálni, különbséget tenni a színek, formák között.

A kirakók is előkerülhetnek már ebben a korban is, azonban még nem a legnehezebb verziók. Egyszerűbb feladványokkal kedvet csinálhatunk a csemetéknek a játéktípushoz: ha nem marad el a sikerélmény, szívesen veszik később a többi kihívást is.

Az 5-6 évesek játékai

A nagycsoportos óvodások számára érdemes célzottan olyan játékszereket beszerezni, amelyek már az iskolára készítik fel őket. A szem-kéz koordináció mellett a finommotorika fejlesztésére is helyezzünk hangsúlyt: jó lehet minden olyan játék, ahol kézügyességre van szükség – a puzzle tehát itt is kiváló választás lesz.

A logikai készség fejlesztéséhez számtalan hasznos termék áll rendelkezésre: a játékjárat oldalán sok remek darabot találunk – kapható itt például fa sudoku is, amellyel kitűnően edzhető a figyelem, koncentráció, de a problémamegoldás is.

Nagyon szeretik a gyerkőcök ebben a korban a szerepjátékokat is, amelyek szintén jó hatással vannak számos készség fejlesztésére. A szabálykövető magatartás is elsajátítható általuk, akárcsak a klasszikus társasjátékokkal.

Mire figyeljünk a játékok kiválasztásakor?

Fontos, hogy mindig a gyermek életkorának megfelelően válasszunk játékszert – 3 éves kor alatt például semmiképp se rendeljünk olyan terméket, amelyekben apró elemek vannak, mert ezeket a picik lenyelhetik: egy nagy méretű építőkocka viszont kiváló lehet.

Az sem mindegy, mit fejleszt konkrétan a játék: ha a logikai készséget szeretnénk javítani, akkor rejtélyekkel, kihívásokkal teli játékokat válasszunk – például kártyajátékok, párosítók, kirakók.

Üljünk le rendszeresen játszani a gyermekkel, legalább napi fél órát töltsünk közös játékkal: ez fejleszti a kicsiket leginkább!

Kövess Minket!



Gamer szótár


Üzlet - Ezen múlik az apartmanok sikeres üzemeltetése

Számos tévhit él az emberek körében az apartmanok bérbeadásával kapcsolatban. Sokan azt gondolják, hogy elég egy vonzó ingatlant kiadni a sikerhez. Azonban egy ilyen vállalkozás valójában komoly felkészültséget igényel, különösen, ha zökkenőmentes és kényelmes élményt szeretnénk biztosítani vendégeinknek.

Üzlet - Fittség és vonzerő

Az aktív, sportos életmód nagyban hozzájárul ahhoz, hogyan érezzük magunkat a bőrünkben. A sport nemcsak a testünket, hanem az önbizalmunkat is edzi – így egy jól megválasztott fehérneműszettben már magabiztosan állhatunk a tükör elé.

Üzlet - Viharos időben egy csörlőnek is lehet fontos szerepe

Nyáron egy pillanat alatt, a semmiből érkezhet egy kiadós eső, hatalmas szél és villámlás. Ilyenkor érdemes mindig figyelni az előrejelzéseket, pláne, ha éppen a szabadban tartózkodunk. Mindig vegyük komolyan a különféle viharjelzéseket.

Közvetítések