Nagyot mentek a nem angol nyelvű műsorok.
A Netflix szeret eldicsekedni legjobban menő műsoraival, az elmúlt héten pedig egészen biztosan jól futott a streamingszolgáltató szekere - igen, a Squid Game harmadik évada miatt. Túl nagy titkot nem árulunk el azzal, ha elmondjuk, hogy a Netflix múlt heti magyar toplistájának élén a dél-koreai Az éhezők viadala záró etapja végzett, ami egyébként nem csak itthon, de minden olyan országban aratott, ahol elérhető a sorozat. De a lenti lista egyébként is elég színes: van itt spanyol tinisorozat, egy visszatérű nagy kedvenc, Arnold Schwarzenegger, illetve a Sziréneket sem unják még a magyarok. Lássuk, mely produkciók domináltak a Netflix magyarországi top 10-es listáján június 23. és 29. között!
10. Sara - Nő az árnyékban
A lista tizedik helyezettje egy június eleji debütálás egy olasz hatrészes thriller képében, amelynek középpontjában egy visszavonult titkosügynök áll, akit fia gyanús halála kimozdít a „nyugdíjas" életből. Sara összeszedi a régi csapatát, nyomozni kezd, és beleveti magát egy bűnbanda-politikai összeesküvésbe, miközben fia születendő gyermekét is igyekszik biztonságban tudni.
9. Ginny és Georgia második évad
Megszokott jelenség, hogy egy visszatérő sorozat új évadának debütálásakor nemcsak az új etap vonz sok nézőt, de a korábbi évadok is új lendületet kapnak. Így van ez a Ginny és Georgia esetében is, amelynek a harmadik felvonása június 5-én debütált a streamingszolgáltatón, ennek nyomán pedig a második évadot is sokan kezdték el ledarálni. A sorozatot egyébként a Szívek szállodájához is szokás hasonlítani, abból a szempontból legalábbis, hogy egy anya-lánya kapcsolat áll a középpontban, másrészről viszont egy jóval realistább és némiképp sötétebb tónusról van azért szó.
8. A vihar túlélői
A szóban forgó ausztrál sorozat ugyancsak június elején debütált a Netflixen, hat epizódot számlál, a középpontjában pedig egy nő áll, aki visszatér a szülővárosába, ahol annak idején három ember eltűnt, most pedig egy fiatal lány meggyilkolása kapcsán kerülnek elő a múlt árnyai. Egyébként egy könyvadaptációról van szó, Jane Harper The Survivors című regényén alapul a hatrészes széria.
7. Szirének
A Julian Moore, Meghann Fahy és Milly Alcock főszereplésével készült minisorozat ugyancsak letaszíthatatlannak tűnik a top tízes listáról, ami már csak az említett húzónevek fényében is érthető. A sztori egyébként egy testvérpár körül bonyolódik, az idősebb nővér (ő Fahy) igyekszik megtalálni rég nem látott húgát (ő Alcock), és bár ez sikerül is neki, a lány egy különös nő (ő Moore) társaságában egy csilli-villi szigeten él, ráadásul eléggé szektaszerű módon.
6. Megoldatlan ügyek osztálya
A skandináv krimik műfaját mozgóképre ültető Megoldatlan ügyek osztálya a dán Jussi Adler-Olsen népszerű Q-ügyosztály könyvsorozatán alapul, főszereplőnk pedig ezúttal is Carl Morck nyomozó, aki nem valami kedves, cserébe viszont nagyon okos. A kilencrészes széria a 2007-es Nyomtalanul című regényt dolgozza fel, amelyből 2013-ban mutatták be a mozifilmet Nikolaj Lie Kaas és Fares Fares főszereplésvel. A két színésszel ezzel együtt összesen egyébként négy Q-ügyosztályos film érkezett a mozikba.
5. FUBAR második évad
A FUBAR nem ígér sokat, azt viszont legalább betartja: akciódús szórakozást Arnold Schwarzenegger főszereplésével. A Nick Santora (Reacher) által alkotott sorozat bár elsőre nem sok meglepetést kínál, abból a szempontból azért mégis érdekes lehet, hogy ez a színészveterán első tévéműsoros szereplése, és mint tudjuk, egy nagy név sokszor önmagában is elég a nézettséghez. A történet egyébként abból az alapszituációból indul ki, hogy miközben főhősünk (Schwarzenegger ugyebár) a CIA-nak dolgozik, kiderül, hogy a lánya ugyancsak kettős életet él: ő is egy CIA-ügynök.
4. Ginny és Georgia harmadik évad
Sarah Lampert sorozatának új évada az elmúlt hetekben debütált, és nem kellett sok neki ahhoz, hogy a nézettségi lista élére ugorjon, még ha azóta kicsit lejjebb is csúszott a rangsorban. A legújabb évad szorosan kapcsolódik az előzőhöz, mivel közvetlenül a második rész végén történtek folytatódnak, azaz az anya, Georgia letartóztatásával. A cselekmény egyébként továbbra is anya és lánya kapcsolatára fókuszál, ám címszereplőink ezúttal egy még súlyosabb válsággal néznek szembe, mivel Georgia gyilkossági vádakkal kell bíróság elé álljon.
A bronzérmet Kevin Williamson új sorozata érdemelte ki, aki nem mellesleg a Dawson és a haverokat és a Vámpírnaplókat is alkotta, valamint a Sikoly-filmek egy jó részét is ő írta. A történet egy fiktív kisvárosba, Havenportba kalauzol, itt követjük a problémás Buckley-családot, akik egy helyi halászati vállalkozást vezetnek. A családnak pedig megvan a maga baja: a családfő két szívroham után igyekszik visszatérni a businessbe, nincs is nagyon más választása, felesége és fia ugyanis egyre inkább olyan döntések meghozatalára kényszerül, amelyek nem felétlen bizonyulnak helyesnek. Mindeközben pedig a család alkoholproblémákkal küzdő lánya is igyekszik helyrehozni az életét, és javítani a kapcsolatán a fiával.
2. Olympo
A Netflixen találni spanyol műsorokat is, a nemrégiben érkezett Olympo pedig a magyar nézők körében is nagyot megy. A széria egyik központi karaktere ráadásul nem teljesen ismeretlen a netflixezők számára: Clara Galle-ről van szó, aki Az ablakomon át című romantikus trilógia női főszereplőjét is alakította. A történet egyébként a Pireneusokba, egy olyan elit edzőtáborba kalauzol, ahol fiatal sportolók a teljesítmény fokozása céljából megkérdőjelezhető módon javítják a fizikai képességeiket.
1. Squid Game harmadik évad
Nem volt kérdés, hogy ezt a listát a Squid Game új, egyben záró évada viszi majd, miután a Netflix történetének legnézettebb sorozatáról van szó - az új etap múlt pénteken debütált a kínálatban. A sztori pontosan ott folytatódott, ahol a második véget ért (a két évadot egyébként egyszerre forgatták le), vagyis főszereplőnk, a 456-os sorszámot viselő Szong Gihun nemcsak azzal kénytelen megbirkózni, hogy a lázadást, amit ő szított, leverték, de azzal is, hogy barátját és szövetségesét megölték. Bár a kritikusok többsége szerint az utolsó évad nem sikerült rosszul, a nézők nem fogadták túl jól, hogy a történet nem happy enddel zárult: a Rotten Tomatoes-on cikkünk írásának pillanatában az újságírók szerint 79 százalékot érdemel a sorozat, míg a nézők szerint csak 50 százalékot.
Borítókép forrása: Netflix