Ennyi fejezetből állhat a Bölcsek köve kisképernyős adaptációja.
Most, hogy hivatalosan is kezdetét vette a Harry Potter-sorozat forgatása, egyre több információ lát napvilágot a készülő széria kapcsán, többek közt képeket is kaptunk már egyes karakterekről - egészen konkrétan az új Harryről és Hagridról -, de a pletykák is új lendületet kaptak. Bár nagyon sok színészről lehullt már a lepel, Voldemort megformálója hivatalosan még nincs meg, vagy legalábbis még nem lett bejelentve, úgy hírlik ugyanis, hogy az HBO már megtalálhatta a megfelelő színészt a történet fő antagonistájának szerepére, a terv azonban az, hogy a személyét egészen a 2027-es premierig titokban tartanák. Nem ez ugyanakkor az egyetlen közelmúltbeli pletyka, ami érdekes lehet a rajongók számára.
Az egyik nagy Harry Potterrel foglalkozó X-oldal, a Wizarding World Direct például azt írja, hogy az első évad nyolc epizódból áll majd. Az említett oldal eredeti posztja egyébként nem pont így nézett ki, abban ugyanis arról írtak, hogy az első két évad 6-6 részes lesz, a jövőbeli évadok pedig akár nyolc epizódosra is bővülhetnek. Ehhez érkezett nem sokkal később egy helyesbítés szintén a Wizarding World Direct jóvoltából, amiben már azt írták, hogy úgy tűnik, hogy a korábbi hírekkel ellentétben a Potter-sorozat első évada mégis 8 epizódból állhat, az információ pedig egy steadicam-operatőr, egy bizonyos Tim Battersby oldaláról származik.
Correction for season 1: https://t.co/tidcyNMhcW
— Wizarding World Direct (@WW_Direct) July 16, 2025
Ha hihetünk a Wizarding World Directnek, illetve az operatőrnek, azaz valóban nyolc epizódból áll majd a nyitóévad, ez éppenséggel pont megfelelőnek tűnik, se nem túl kevésnek, se nem túl soknak egy szűk háromszáz oldalas regény bemutatásához. Ha azonban a Bölcsek kövét adaptáló évad nyolc részes lesz, akkor ebből egyértelműen következik, hogy azok az évadok, amelyek a későbbi könyveket - különös tekintettel a negyedik, ötödik, hatodik és hetedik részre - mutatják majd be, hosszabbnak kell lenniük, miután ezek a kötetek terjedelmükben és cselekménysűrűségükben is jóval túlmutatnak az első regényen.
Borítókép forrása: Warner Bros.