Hiába vagy Ragadozó, ezen a bolygón te vagy a préda.
Novemberben érkezik a mozikba egy új Predator-film, ami eltér majd a megszokottól. Egyrészt ezúttal maga a Ragadozó, a Dimitrius Schuster-Koloamatangi által életre keltett fiatal példány, Dek lesz a főszereplő, másrészt lesz egy erőteljes kapcsolódási pont is az Alien-világgal, miután a főszereplő kamasz Predator segítőtársa egy Weyland-Yutani által készített szintetikus lány, Thia lesz - őt alakítja Elle Fanning. A rendező Dan Trachtenberg, aki a 2022-es Prédát is készítette, ami szintén nem egy szokványos Predator-alkotás lett, ám mind a kritika, mind a rajongók részéről kifejezetten pozitív véleményeket zsebelt be. Trachtenberg azt ígéri, hogy a Halálbolygó a legambiciózusabb Predator-film, ami „egyszerre lesz epikus és klausztrofób”.
De nemcsak ezt mondta a direktor a film kapcsán, hanem azt is, hogy egyfajta haver-vígjátékot kapunk majd, ami elsőre talán kicsit furcsán hangzik, de mi biztosan megadjuk az esélyt a Halálbolygónak, amelynek a lenti új magyar szinkronos előzetesét alább találjátok.
A történet szerint főszereplőnket, a tini Predatort a törzse kitagadja, ami azért is gond, mert a bolygó, ahol élnek, a Kalisk híres arról, hogy a körülményei nem éppen adottak a nyugodt és békés élethez. A fiatal és elveszett Predator társa a bajban Thia, egy alsó végtag nélküli szintetikus lesz, aki szerint lehet nemcsak ők vadásznak arra a szörnyre, ami a túlélésüket fenyegeti.
A Predator: Halálbolygó november 6-án debütál a magyar mozikban.
Borítókép forrása: 20th Century Fox