Újabb megbízható forrás állítja, hogy az Oppo még a héten bejelentheti, hogy a OnePlus a ma ismert formájában véget ér.
A OnePlus hamarosan megkezdheti kivonulását az amerikai és az európai piacról – állítja egy újabb, az előzőtől független riportban Mark Gurman a Bloombergtől. A lap szerint a változás akár már ezen a héten bejelentésre kerülhet, ami szintén egybevág a korábban a témában megismert információkkal az ügyben. Ahogyan az a részlet is, hogy a döntés az anyavállalat, az Oppo átfogó átszervezésének része, amelynek célja a mobilos üzletág működésének egyszerűsítése és a veszteséges piacok elhagyása.
A Bloomberg cikke szerint a OnePlus fokozatosan megszünteti működését az Egyesült Államokban és Európában. Ami újdonság a korábbi cikkhez képest, hogy 2027 folyamán más régiókban, köztük Indiában is hasonló lépések várhatók, vagyis a OnePlus haláltusája igen hosszan elnyúlik majd. Kínában ugyanakkor a márka továbbra is megmaradhat, igaz, várhatóan jóval szorosabban integrálódik az Oppo portfóliójába.
A OnePlus nyugati kivonulásának hátterében több tényező is állhat. A lap szerint az Oppo egyre nagyobb pénzügyi nyomással néz szembe okostelefonos üzletágában, miközben a OnePlus az elmúlt években folyamatosan veszített lendületéből. Az Egyesült Államokban továbbra is az Apple és a Samsung uralja a piacot, a OnePlus pedig már a Motorola és a Google mögé is visszacsúszott az USA-ban. A vállalat helyzetét emellett geopolitikai feszültségek és egy, az Apple által indított üzleti titkokkal kapcsolatos per is nehezíti. Az Oppo ezzel párhuzamosan nagyobb hangsúlyt helyezhet Közép-Európára a saját márkaneve alatt, míg a Realme márka elsősorban az északi országokban – Finnországban, Svédországban, Dániában és Izlandon – kapna kiemelt szerepet.
A OnePlus egykor az Android-rajongók egyik kedvenc gyártójának számított, amely kedvező árú, erős hardverrel és letisztult szoftverrel felszerelt készülékeivel szerzett hírnevet. Az utóbbi időben azonban a növekvő alkatrészárak, a belépőszintű modellek fejlesztésének nehézségei, valamint a piaci verseny erősödése jelentősen visszavetette a márka növekedését. Az sem segített, hogy 2020-ban Carl Peit elvesztette a cég – ő azóta a Nothinggal megmutatta, hogy mennyire fontos volt az OnePlus sikeréhez a stratégiai hozzáállása. A kínai üzletember épp azért távozott, mert úgy érezte, hogy az Oppo túlságosan ráteszi a kezét a OnePlusra. Pei nélkül tehát csak idő kérdése volt, hogy ez az integrációs folyamat mikor ér el addig a pontig, ahol már gyakorlatilag a márka haláláról beszélhetünk.
Borítókép: OnePlus