Vajon melyik régió jobb a számok alapján? Az biztos, hogy jóval több EU játékos lesz, mint NA!

Vajon melyik régió jobb a számok alapján? Az biztos, hogy jóval több EU játékos lesz, mint NA!

Nem ez lesz az első alkalom, hogy a két kontinens legjobbjai összemérik tudásukat. Lássuk eddig, mit produkáltak egymás ellen, hátha okosabbak leszünk.

A statisztikák egészen a 2015-ös évig nyúlnak vissza. Azóta összesen 34 alkalommal találkozott a régió és a legutóbbi MSI eredményeivel együtt mindkét oldal fejenként 17-17 győzelmet szedett össze a másikkal szemben. Ugyanez a statisztika, ha csak 2016-tól nézzük, 9-5 az amerikaiak számára, szóval az utóbbi időben többször voltak sikeresek velünk szemben, de itt az ideje javítani ezen a mutatón.

Melyik régió lehet esélyesebb a Rift Rivals-on, EU vagy NA?

Aioween | 17/07/04 13:34Ma még a függetlenség napja van az USA-ban, de holnap már kezdődik a Rift Rivals és egymásnak esik a két rivális régió, vajon ki fog győztesként hazatérni? A függetlenség napja is az EU-tól való elszakadást jelképezi az amerikaiak számára, de ezúttal a három top NA csapat ezt az ünnepet az öreg kontinensen töltötte már nagy valószínűséggel.

Utoljára egyébként 2013-ban volt ehhez hasonló esemény, szintén a Riot szervezésében, akkoriban ezt a Battle of the Atlantic-nak hívták. Régiónként 5-5 csapatot hívtak meg. Akkor az amerikaiknak lett több pontjuk végül, de mi több meccset nyertünk, 10-ből összesen 6-ot. 

Ami az átlagos játékidőt illeti, nagyjából két perccel vagyunk fürgébbek, kevesebb mint 35 perc alatt véget érnek az európai játszmák. 

A G2 jelenleg 1-5-ös győzelmi aránnyal rendelkezik az amerikai csapatokkal szemben 2016 óta, de azt is hozzá kell tenni, hogy a mostani tornára az "amerikai" csapatok 7 dán, 5 koreai és mindössze 6 ténylegesen amerikai származású játékossal jönnek. 

Az köztudott, hogy a résztvevő EU csapatok stabilabbak az amerikaiakhoz képest, már csak azért is, mert míg nálunk mindhárom maradt az élmezőnyben, addig a Phoenix1 az utolsó előtti helyen kullog. Talán ezért is lehet az, hogy az itteni EU gárdák 14 győzelemmel és 5 verességgel érkeznek, míg az NA gárdák 16 győzelemmel és 14 veszteséggel büszkélkedhetnek. 

Szembetűnő a 15. percben az összesített aranyelőny is. Nagy valószínűséggel hozzájárul jócskán a P1 teljesítménye ahhoz, hogy a tengeren túl ez a mutató -373 arany, míg nálunk +1245. 

A mezőny két legjobbja európai, itt is, ott is. Nálunk Rekkles toronymagasan vezet, legalábbis KDA alapján: 18,7 ezzel egyébként a világon is egyedülálló teljesítménye van, míg Észak-Amerikában Jensen a legeredményesebb az itteniek közül, neki 6,6-os KDA-ja van.

TETSZETT? KÖVESD AZ ESPORT1-ET FACEBOOK-ON!

Kövess Minket!



Közvetítések