Európai és amerikai sztárokkal, versenyekkel és a nagy pénz reményével csábítják az FPS rajongóit.
Alig néhány hónapja, hogy játszható a CS:GO Kínában, azonban ez némileg eltér a világ többi részén látott CS:GO-tól. A játék alapjai ugyanazok, de számos szimbólumot, kinézetet cenzúrázni, módosítani kellett a kőkemény kínai törvények miatt, ezért itt a Valve egy helyi MMORPG fejlesztő céggel, a Perfect Worlddel közösen csinálta meg erre a piacra a CS:GO-t. Egyébként attól függetlenül, hogy rendesen cenzúrázva van a játék, vannak olyan skinek, amik egész jól néznek ki.
Megérkeztek az új skinek kínai változatai is!
A cenzúra alá esett skinek igen jól sikerültek.
Most pedig egy egész ütős kis hype videót is kapott a kínai közönség, hogy a lehető legtöbben rákattanjanak a játékra, annak is az e-sport vonalára. Van itt friberg, olof, n0thing, meg nem kevés hype!
Kínában ezidáig sose volt igazán erős a CS:GO, hiszen volt "saját FPS-ük", ami erősen hazajott a CS-re, ez a Crossfire. A legjobb eredményt elért kínai CS:GO csapat a TyLoo volt, akik a saját régiójukban 2016-ban kb. mindent versenyt megnyertek és azért globális szinten is oda-oda jutottak a tűz közelébe 1-1 nagyobb versenyen (Major offline selejtezők).
A Perfect World egyébként számos előnnyel, valamint szabállyal is jár: egyrészt ahhoz, hogy játszhass a CS:GO-val, személyi igazolvány kell, de cserébe ingyen kapod a játékot. Ugyanakkor, ha csaláson kapnak, az nem a játékra, hanem a személyire megy, szóval legális úton, még egyszer ugyanazzal a személyivel nem játszhatsz már. Persze azért vannak, akik így is próbálkoznak, az elmúlt másfél hónapban kb. 4500 csalót vágott ki a rendszer.
Kíváncsian várjuk, hogy fellendül-e majd a kínai CS:GO ipar ezek hatására.