Kínkeservesen, de feljutott a Virtus.pro az ECS 4. szezonjába

Öt lejátszott pálya a VP és a Space Soldiers között, de a végén mégis csak a lengyel veteránok örülhettek.

Hamarosan itt az ECS 4. szezonjának a rajtja! A torna összesen 10 csapatos, melyből nyolcan az előző szezonból kvalifikálják magukat alanyi jogon, míg a másik két hely az ECS Development League első két helyezettjének van fenntartva. Ennek a rájátszásában játszott tegnap a feljutó helyért a Virtus.pro és a török Space Soldiers csapata.

Mivel a szervezők semmit sem szerettek volna a véletlenre bízni, így Bo5-ben játszották le a meccset, a két ötös pedig nem is aprózta el a dolgokat, mind az öt pályát lejátszották, melyekből a VP került ki győztesként, akik vért izzadva, de 3:2-re megnyerték a feljutási meccset.

Az öt pálya összesített statisztikája. (Forrás: HLTV)

Az első pályát, Traint könnyen nyerhette volna a török csapat, hiszen 15:12-re is vezettek. Itt viszont kijött a rutin a lengyel játékosokon, és végül hosszabbításra mentették a meccset, majd egy laza 4:0-val azt is behúzták. A második pályán már sokkal kevesebb esélyt adtak XANTARES-éknek, ott egy 13:2-es félidő után 16:6 arányban nyertek, ezzel pedig már 2:0-ra vezettek. A harmadik pálya, Mirage is nagyon a VP-nek állt, 10:5-ös félidő után 14:12-re is vezettek, innen viszont jött a comeback, és 16:14-re a törököknél landolt a pálya.

Ahogy a VP tette az első győztes pályája után, úgy az Space Soldiers is az első nyert pálya után bucira verte a VP-t, 16:2 lett a vége Cobblestone-on. Következhetett tehát a döntő, ahol már egyik csapatnak sem szabadott volna hibáznia. Inferno valamiért nagyon nem jött össze a török ötösnek, hiába kezdtek az előnyösebb CT oldalon, úgy is 11:4-el fordulhattak a Virtus.pro-sok CT-be. Itt már nem hagyták elúszni az előnyt és 16:4-re behúzták a pályát, ezzel pedig feljutottak az Esports Championship Series 4. szezonjába.

A VP-n kívül a másik csapat, aki feljutott az ECS S4-be, az a Heroic volt, akik a dignitas-t győztek le egy hete 3:0 arányban.

Az ECS 4. szezonjának európai divíziójában az induló csapatok tehát a következők: