5+1 tipp, ami segíthet a clutch helyzetekben

5+1 tipp, ami segíthet a clutch helyzetekben

Mutatunk néhány dolgot, amire hasonló helyzetekben érdemes figyelni az esélyek növeléséhez.

A clutch helyzetek vitathatatlanul a legfontosabb elemei egy meccsnek: nem csak kört vagy köröket, de akár egész mérkőzéseket dönthetnek el. Ezek a helyzetek azért is kulcsfontosságúak, mert egy vesztett helyzet megfordításáról van szó, ami fejben és gazdaságban is összetörheti az ellenfelünket. Azonban sok a hibázási lehetőség, és mindig észnél kell lennie az egyedül maradt játékosnak, hogy a saját hibákat kikerülje, az ellenfélét pedig kihasználja. Nézzük is, hogy mire kell figyelni a nagyobb győzelmi esély érdekében T oldalon!

Idő

Nyilvánvaló, ám annál fontosabb kérdés. Mielőtt bármibe is belevágnánk, csekkoljuk le az órát, hiszen már itt eldőlhet, hogy mit tudunk tenni a maradék időben. T oldalon sok clutch helyzetben még várat ránk a bombarakás is, azt pedig aligha hozzuk össze 1v5-ben 10 másodperc alatt. Viszont ugyanez a helyzet sokkal jobban megoldható, ha van elég időnk: rohanás helyett benézhetünk minden sarokba, és tudunk fake plantolni, hogy előcsalogassuk az ellenfeleket, akár többször is.

Információk

Ha már biztosan van időnk alakítani a kör kimenetelén, akkor érdemes a csapattársakhoz fordulni segítségért. Ugyan halottak és már nem tudnak lelőni helyettünk másokat, de fontos információkat még elmondhatnak róluk! Ha tudjuk, hogy kb. hol, mennyien és milyen fegyverekkel játszanak, az jó, ha a hp-jukat is ki lehet kalkulálni az infókból; -még jobb. Ezekből már tudunk következtetni, hogy hová érdemes támadni. A társak mellett pedig érdemes bízni a hallásunkban is, hiszen könnyen elcsíphetünk egy agresszívabb vagy éppen forgó CT-t.

Eszközök

Gyakran megfeledkezik a játékos arról, hogy nem csak a kezében lévő fegyver van nála, hanem gránátok is. Persze ezeket nagyon okosan kell használni ilyenkor, hiszen nincsenek társak, akik füstfalat húznak fel, és nem tudják kijavítani az elrontott gránátokat egy új eldobásával. A legrosszabbat pedig nem is említettem: ha rosszkor húzzuk elő a gránátot a zsebünkből és előttünk terem egy CT, szinte borítékolható a bukás. Viszont ha van idő és infó is, akkor jó segítség lehet az eszközök használata, mert értékes másodperceket és helyet nyerhetünk velük a bombarakáshoz. Ha tudjuk, hogy honnan jöhet az ellenfél, akkor az eszközeinket is okosabban tudjuk beosztani, hiszen kevesebb helyet kell kizárni. Arra is figyeljünk, hogy ne dobáljunk el mindent azonnal felesleges helyekre, mert később, az after plant során is hasznát vehetjük egy megmaradt flash-nek.

1v1 helyzetek kialakítása

Egy ellenféllel szembenézni mindig könnyebb, mint rögtön öttel. Ez evidensnek hangzik, azonban kivitelezni már jóval bonyolultabb. Ha több CT-t akarunk lespray-elni, akkor nagy eséllyel bukás lesz a vége, hiszen 2-3 játékosból az egyik csak képes lesz belőni minket. Viszont, ha folyamatosan egy-egy játékossal vesszük fel a harcot, és nem keressük a balhét feleslegesen, még simán le is szedhetjük őket. Ha esetleg nem sikerül valakit leszedni azonnal, akkor sem búslakodni kell, hanem cselekedni! Biztosan van ott más is, aki másik szögből várt az alkalomra, hogy tüzet nyisson feléd. Ilyenkor inkább őt próbáld lelőni, mert nagyobb gondot jelenthet, mint az első játékos abban a pillanatban. Ha esetleg ugyanabból a szögből néz ki rád egy másik ellenfél, akkor próbáld kiszedni az egyiket és inkább vonulj vissza egy kicsit.

Pozícionálás

Rengeteg minden történik körülöttünk, folyamatos információ áradat zúdul ránk. Ezeket érdemes arra használni, hogy jobb pozícióba kerüljünk. Próbáljunk fegyelmezetten pozíciót változtatni, és lehetőleg minél csendesebben. Kulcsfontosságú egy ilyen helyzetben, hogy ne adjunk ki magunkról információt az ellenfélnek. Ha megtudják, hogy hol vagyunk, mert kilóg a fegyverünk/a testünk egy része, vagy esetleg meghallanak minket, akkor azonnal bekeríthetővé válunk. Egy clutch helyzetben kiszámíthatatlannak kell lenni, ezért ne használjunk bevett helyeket vagy olyan szögeket, ahonnan több irányból is megtámadhatnak. Ha lehet, próbáljunk változatos pozíciókat használni. Ha letettük a bombát, akkor fontos, hogy bármikor rálássunk és pontosan tudjuk a helyét, hiszen egy ninja defuse bármikor jöhet a CT-k részéről.

Nyugalom!

Ezt nem lehet eléggé kihangsúlyozni. A pánik mindent tönkretehet, hiába csináltuk az előző pontokat jól. Viszont ha nyugodtak maradunk, ésszerű döntéseket hozunk, miénk lehet a kör! Egy ideges spray, egy túl agresszív vagy passzív pozícióba váltás, vagy ezek együttese azonnali véget jelenthet, hiszen a hibánkat nem lesz rest kihasználni egyetlen CT sem. Érdemes emlékeztetni magunkat, hogyha nem sikerül, nem dől össze a világ, hiszen egy már bukásra ítélt kört akarunk megmenteni. Illetve mindig járjon a fejünkben, hogy erre a pillanatra felkészültünk, adtunk magunknak időt rá, okosan kihasználtunk minden lehetőséget, amit az ellenfél és az eszközeink nyújtottak és ha már idáig eljutottunk, miért állnánk meg? Ha nincs önbizalmunk hozzá, akkor sosem fogunk clutch helyzeteket nyerni.

Még egy apró tanács: ha vesztettünk, az csak tanulópénz. A hibákból lehet tanulni, a rendszeres gyakorlással beépíthetőek új elemek és elhagyhatóak a rosszak, amik nem váltak be. Az, hogy valakiből clutch mester legyen, csak idő és elszántság kérdése, a többi jön magától.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések