Ennek a magyar srácnak is köszönheted, amit a világbajnokságon látsz

Ennek a magyar srácnak is köszönheted, amit a világbajnokságon látsz

Ismerjétek meg a kommentátorból, majd player supportból Observerré váló Arwyll munkásságát!

A WE és a TSM csoportmeccsének indulásakor némileg meglepő módon a beúszó animáció egy, a folyóban levő kacsát mutatott közelről (tegye fel a kezét, aki tudta, hogy ott van egy kacsa!).

Az, hogy ezt a kacsát láthattuk, nem más, mint Fontos "Arwyll" Dániel kezeinek köszönhető, ő ugyanis az egyik Observer az idei League of Legends világbajnokságon. Azok, akik nem lennének tisztában Arwyllal, mert csak nemrég kapcsolódtak be aktívan a LoL világába: korábban ő és Pierce közösen indították azt a csatornát, ami mára a Magyar LoL TV-vé nőtte ki magát. Arwyll közben munkát kapott a Riottól, először, mint player support, idén májustól pedig, mint vezető Observer az EU LCS-ben. A munkájára pedig egyáltalán nem lehet panasz, a Riot pedig tárt karokkal várta Kínába is, hogy a vb-s munkálatokban segédkezzen.

Na de mi az isten az, hogy Lead Observer?

A TL;DR verzió az, hogy ők felelnek a játékon belüli kamerák kezeléséért. Az Observerkedésen belül is több pozíció van, de a Lead Observer (vagy Observer 1) az, aki átveszi a teljes irányítást a kép fölött, amint betöltenek a csapatok a játékba. Amellett, hogy ő kezeli azt a kamerát, amelyen az élőképet láthatjátok, ő az, aki a játékban töltött idő alatt felelős a visszajátszások, Picture-in-Picture-ök, és egyéb nyalánkságok levezényléséért. Tehát ha pl. meccs közben kiíródik az, hogy mondjuk Faker, még soha nem kapott ki Ryze-zal a világbajnokságon -azért például Arwyll a felelős. Persze mindezt nem egyedül csinálja: elég komoly csapat segíti a munkáját.

Az Observer csapat

Emberi és technikai erőforrások egész hada áll Arwyll rendelkezésére, hogy egy mérkőzés végül úgy legyen leközvetítve, ahogy. Ott van például az úgynevezett GodMode, ami egy külön játékkliens, amivel felcsatlakoznak a játékba. Ez valós időben követi az eseményeket, míg az Observerek a meccs első 20-25 percében 5-7 másodperc késéssel, közben pedig figyelik a GodMode-ot, így tuti, hogy semmiről se maradnak le. Persze a végére utolérik magukat, hogy ne legyen csúszás a toronydöntés és az ünneplés között. Aztán ott van a Skin Spotlight Creator Suite, ez az a szoftver, amit csomó Youtuber szokott használni arra, hogy az egyes harcokat különböző szemszögekből mutassa meg. Ezt a progit az összes Observernek ismernie kell kívülről-belülről, hiszen van, hogy alig 1-2 perc áll rendelkezésre, hogy egy csapatharcot valami spéci szemszögből játsszanak vissza.

A GodMode-on túl ott van a többi Observer is: az Obs2 az, aki azonnal, tőszavakban mondja, hogy mi fog történni, ő nézi ugyanis a GodMode-ot, így Arwyll fel tud rá készülni. Ha mondjuk baserace van, akkor az Obs1 követi az egyik, az Obs2 a másik csapatot, a képen pedig azt látjuk, ahogy az egyik felén a kék, a másik felén a piros gárda próbálja minél gyorsabban lerombolni a másik bázisát. 

De van Obs3 is, aki egyfajta Jolly Joker, aki akkor segít be az élőképbe, ha az Obs2 elfoglalt pl. azzal, hogy egy visszajátszást készít elő egy csapatharcról. Az Obs3 az is, aki már a meccs alatt készíti elő azokat a visszajátszásokat, amelyekről beszélni fognak az elemzőasztalnál meccs után.Végül, az Observerek feladata a súgógép kezelése is. Igen, nincs meglepetés, Dash, Sjokz, meg mindenki más is súgógépet használ, Arwyll feladata ezen a világbajnokságon pedig az, hogy Observerkedés mellett segítsen a súgógépes munkálatokban. Ennek olyan embernek kell lennie, aki kívülről-betéve vágja a LoL e-sportot. Arwyll pedig ilyen ember.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!


Kövess Minket!



League of Legends - Megint pocsék gépeken kell gyakorolnia a Fnatic-nak

Rendszeresen visszatérő probléma a nemzetközi eseményre látogató csapatoknak, hogy nem megfelelő teljesítményű számítógépeken kell gyakorolniuk az adott versenyre. Ebbe futott bele most már sokadik alkalommal Humanoid és a Fnatic.

League of Legends - Hihetetlen, idén még az MSI himnuszon is spórol a Riot

A League of Legends világbajnokság himnusza minden évben hatalmas figyelemnek örvend, sokszor még a játékkal nem is játszó embereknek is felkerül a lejátszási listájára egy-egy Worlds-ös zene. Az MSI himnuszára sajnos közel sem ennyire kíváncsiak a játékosok, a Riot 2019 óta most először nem is ad ki zenét a szezonközi eseményhez.