Az tuti, hogy mindenki szereti a csirkevacsit, de bevallom én sosem tudtam hová tenni, hogy miért ez a lezáró kifejezés. Ebben a cikkben erre kerestünk rá.
Az mindig jó érzéssel tölti el az embert, ha egy kör végén jön a "Winner Winner Chicken Dinner" felirat. De egy átlagos játékos számára a dolog nem mondd sokat, főleg ha figyelembe vesszük, hogy a kifejezés egy amerikai kulturális utalás Las Vegasra. De mielőtt pontosan kifejtenénk, hogy az egész mit takar, kicsit tartsunk Battle Royale történelem órát, mert a győzelmi jelzés nem új keletű. Az ARMA és a H1Z1 Battle Royale módjaiban is ez fogadta a végső nyertest és PlayerUnknown is megerősítette, hogy soha nem akart rajta változtatni.
"Az utóbbi négy évben ez már a játéktípus részévé vált és ezt így is akarom hagyni."
Ha valakinek alapszintű angol tudása van, akkor is játszi könnyedséggel megérti a győzelmi kiírást, de azért értelmezni már egy kicsit nehezebb. Bevallom számomra is ismeretlen volt az egész háttere, de valahogy mindig ott motoszkált a fejemben, hogy most ez mi? Miért pont Chicken Dinner, valahogy semmihez nem tudtam igazán kötni. Ma viszont már annyira idegesített a dolog, hogy utánanéztem és meg is találtam az amerikai "Urban Dictionary" szócikkét, amiben benne van minden információ, amire szükségem volt:
"A legendák szerint jópár évvel ezelőtt egy csirkevacsora krumplival és zöldségekkel 1,79 dollárba került. A kaszinókban a legkisebb fogadási tétel pedig 2 dollár volt. Tehát, ha valaki a legkisebb téten nyert, akkor már egyből két dollár pluszba került, ami bizony elég volt egy kiadós kajálásra."
Persze egy forrás nem forrás, tartja a mondás, tehát tovább keresgéltem és találtam is egy másik magyarázatot ami egy olyan könyvben szerepel, ami a kockázás történetéről, stratégiájáról és persze csalási módozatairól szól. Itt már egy kicsit sötétebb sztorival találkoztam:
"Las Vegasnak van egy másik arca is, ami nem olyan fényes és kirívó, mint amit egy átlagos ember lát. A szerencsejáték nem csak a kaszinókban, de a sikátorokban és az árnyékos eldugott utcákban is folyik. Persze itt nem is megy olyan nagy tétben a játék, sokszor nem is pénz az alap. De, ha igen, akkor a nyertes számára sokszor jelentette azt, hogy aznap lesz miből vacsorát venni. A kifejezés pedig a Londoni fonetikus nyelvjárás, a Cockney rímelő szlengje miatt kapta ezt az alakot, Winner Winner Chicke Dinner."
Soha nem gondoltam volna, hogy Brendan Greene ilyen kulturális dolgot is belepakolt a játékba, őszintén szólva ez megint egy olyan pici, de izgalmas elem, ami miatt még jobban tudom szeretni a játékot.