Az elődöntök során nagy meglepetések végül nem születtek az eredmények kapcsán, idén is koreai házi döntő lesz. Az viszont annál meglepőbb, hogy a meta ellenére melyik hős volt a legrosszabb.
Az SKT-nek öt, a Samsung Galaxy-nak pedig négy mérkőzés kellett az elődöntők során, hogy biztosítsák maguknak idén is a döntőben való részvételüket. Összesen tehát kilenc meccset kaptunk és megnéztük, hogy ezeken melyik hős hogyan teljesített. Vannak teljesen egyértelmű adatok is, viszont van egy karakter, aki a metához képest meglepően rosszul teljesített.
Deja vu: Ambition és Faker még évek után is egymással küzdenek!
Aioween | 17/10/30 12:44 A negyeddöntők során még senki sem gondolta volna, hogy ismét ez a két csapat fog majd döntőzni a VB-n, hiszen mindkét gárdánál akadtak gondok. Végül azért csak összehozták mindketten, amit kellett. Hiába a kezdeti nehézségek mindkét csapatnál, végül ugyanúgy az SKT T1 és a Samsung Galaxy fogja játszani a VB döntőt, hasonlóan, mint tavaly ilyenkor.
Ez a karakter pedig nem más, mint a mostani Ardent Censeres meta egyik legerősebb lövésze, Tristana. A 9 meccsből összesen ötször került kiválasztásra, de az elődöntők során egyetlen egyszer sem tudott nyerni, tehát a győzelmi aránya 0% volt. Kalista továbbra is 100%-os tiltási és választási aránnyal rendelkezik, úgy látszik ő az idei kakukktojás, szinte minden VB-n van egy ilyen az utóbbi években. Ennek egyszerű oka, hogy a mostani csapat és objektíva orientált környezetben túlságosan erős. Emellett az ultija egy hatalmas hiányt pótol be az Ardent supportok terén, mégpedig a biztos kezdeményezést. A második helyen pedig pont az említett Tristana áll, legalábbis az eddigi eredmények alapján, az elődöntők meg egy teljesen más téma.
Ettől függetlenül nem lehet azt mondani, hogy Tristana egy rossz választás lenne. Az 5 meccsből háromszor piros oldalon szerepelt, és kétszer a kék oldalon, és mind a négy ADC kezében megfordult, de láthatóan egyikük sem tudott sokra menni vele. Sőt mi több; azok a meccsek ahol Tristana szerepelt, csúfos vereségekkel értek véget, véletlen egybeesés lenne? Öt mérkőzés alatt mindössze négy gyilkosságot szedtek vele össze, míg nyolcszor haltak. Szinte az összes mérkőzésen úgy tűnt, hogy nem igazán tudja kivenni részét a mérkőzésből, és láthatóan a csapatok is egyre jobban tudtak reagálni rá, és a mozgékonyságára, amit egy jól időzített CC-vel akár meg is lehetett állítani.
Az elődöntők során mutatott teljesítménye akár még a döntőre is hatással lehet, és talán kissé a profik elfordulnak tőle, hiszen ki szeretne kockáztatni?
Ehhez képest valaki más emelkedett fel nagyon, ez pedig nem más; mint Varus. Igaz, ő mindössze négy meccsen fordult elő, de azok mindegyikét megnyerte. Ebből hármat Ruler hozott, aki az első vereség után váltott erre a hősre Tristanaról, és kétszer halt meg vele három meccs alatt. Nem feltétlenül a legbiztonságosabb választás önmagában, hiszen semmilyen menekülő képességgel nem rendelkezik, de az ultijából származó területi CC aranyat tud érni a mostani csapatharc fókuszú metában. A Samsung pedig nem egyénenként, hanem csapatként jutott el idáig, így Varus mondhatni a tökéletes választás volt Ruler számára.
Nem csak az ADC-k terén volt trónfosztás, hanem a dzsungelben is. Eddig Sejuani és Jarvan uralkodtak kéz a kézben, de az elődöntők során Gragas rendesen beleköpött a levesbe. Ő is ötször szerepelt, a többi négyen tiltva volt, és számára is összejött a 100%-os győzelmi arány. Ráadásul mindeközben Jarvant is rendesen móresre tanította, hiszen 5-ből négyszer ő volt az ellenfele, aki láthatóan nem tudta felvenni a versenyt. A legnagyobb sikereket Ambition érte el vele, aki folyamatosan kihasználta erősségeit, és csapatát lódította előre leginkább maga helyett. Jarvan mindössze egy mérkőzést nyert meg a hatból, ennek egyszerű oka az, hogy snowball hős. Ha nincs meg a kellő előnye, a mostani hypercarry metában nem lesz elég tankos egy hosszabb meccsen, akkor sem ha Cinderhulkot épít, így vele leginkább a mid game-ig érünk valamit. Sejuani csak kétszer tűnt fel, a többi alkalommal leginkább tiltva volt, de ezt a kettőt azért megnyerte. Kíváncsi leszek, hogy miként változik majd a meta, és hogy elfordul-e Peanut, Blank és Ambition Jarvantól.
Miden Galio lett hirtelen nagyon népszerű, bár eddig sem volt oka szégyenkezni. Faker például mind az öt meccsen megkapta ezt az RNG-vel szemben, aki képes volt pár újdonságot is mutatni vele, megváltoztatva kissé a véleményünk a hősről. Leginkább támogatni tudja csapatát, nem biztos, hogy ő fog egyedül carryzni, ami kissé furcsa koncepció Faker esetén, de láthatóan bevált. Hogy tiltást megér-e, az már más kérdés, hiszen Faker annyi hőssel játszik, hogy egy karakter elvétele nem biztos, hogy sokat számítana, helyette inkább a többieket kell sanyargatni, sőt inkább örüljünk, amíg nem sebző karaktert hoz, mint mondjuk egy Fizzt.
Végül, de nem utolsó sorban a felső ösvényen hirtelen Gnarról szól minden. Hiába van itt egy Cho'Gath, vagy Maokai, a csapatok inkább az agresszívabb hősök felé kezdtek el tendálni. Ki más jöhetne szóba, mint Gnar, aki befér a mostani metába is, LetMe még egy tripla gyilkosságot is hozott vele az SKT-vel szemben, amiből kettőt egy két skalpot érő Q volt. Huni azért bemutatta nekünk Jayce-t és Camille-t is, amikkel lehet splitpusholni, valamint szóba került még Kennen is, de valahogy nem feltétlenül az igazi mostanság ez a taktika. Működőképes tud lenni, de csapatként annyival többet lehet elérni, hacsak az ellenfél nem követ el hatalmas hibákat, mint például a Cloud9 az SKT ellen, mikor Huni backdoorozott Jayce-szel.
Gnar viszont a meccs minden szakaszán releváns tud maradni, nem esik vissza a late game-ben sem, ráadásul mind splitpusherként, mint csapatharcosként megállja a helyét, ami nem sok splitpush karakterről mondható el. Az elődöntők alatt ő is ötször szerepelt, amiből csak egyet vesztett el. Ösvényen is jól bírja a pofonokat, sőt inkább osztja őket, így akár még első választásokat is megérhet. Az egyetlen gyengesége a passzívja, és az átalakulások menedzselése lenne, de láthatóan ezt már minden játékos elsajátította, és nem igazán hátráltatja őket.
Ezekre a választásokra mindenképpen számítunk a döntő során is, kérdés, hogy melyik csapat kiért, kit hajlandó feláldozni.
TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!
Képek: invenglobal.com