Rezgett a léc a Samsung alatt, a TSM alatt eltört, a Fnatic alatt meg nem is volt!

Rezgett a léc a Samsung alatt, a TSM alatt eltört, a Fnatic alatt meg nem is volt!

Meglepő eredmények és meccsek születtek a negyedik napon is. A TSM begyűjtötte első vereségét, a Samsung megizzadt a törökök ellen, a Fnatic pedig hatalmas zakót kapott.

Érdekesen alakult a negyedik nap is a VB-n, nem mondhatjuk azt, hogy unatkoztunk volna. Szerencsére a papírforma sem jött be mindig, máskor meg volt, hogy olyannyira, ami már fájdalmas. Következzék a VB negyedik napjának összefoglalója.

A vb leggyorsabb meccsén, Nasusszal verte bucira a Longzhu a fnaticot

Három perccel az első gyilkosság után vége volt a meccsnek.

A napot a kínaiak és a tajvaniak nyitották. A Flash Wolves nem mondható egy rossz csapatnak, de ez a VB egyelőre nagyon nem jön össze nekik. Hiába vannak szép megmozdulásaik, Karsa valahogy nem az igazi, Maple pedig ezúttal sem tudta a hátán cipelni a csapatot. Itt annyira nagy meglepetés nem történt, legalábbis ezen az egy meccsen, mivel az előző kettő után várható volt, hogy a harmadikként érkező Team WE jobb lesz az FW-nél.
Nem kellett sokat várni az első meglepetésünkre. A Misfits először kikapott az előbb említett WE-től, és nem voltunk meglepődve. Azon már annál inkább, hogy az FW-t is megverték, bár azóta ez más kontextusba helyeződött, viszont a sokak által első helyre jósolt TSM már igazán meglepő volt. Egyszerűen olyan mértéken fejlődnek a srácok, és PoE illetve Maxlore is annyira jól teljesítettek a TSM ellen, hogy az bámulatos. Nem is feltétlen arról van szó, hogy egyik outplay jött volna a másik után, inkább arról, hogy sokkal, de sokkal okosabban játszottak az amerikaiaknál, ami meghozta gyümölcsét. Hiába a Baron a TSM oldalán, tornyokban és killekben egyértelműen a Misfits volt jobb.

A Gigabyte Marines ezúttal nem újított akkorát, bár a Heal Ignite-os Lulu maradt. Sajnos erre az Immortals felkészült, és annyiszor büntették a Flash hiányát, ahányszor csak tudták. Levi Kayne sem jött be annyira, sok időbe telt átalakulnia , az amerikaiak objektív fókusza pedig egyszerűen jobb volt, ahogy a csapatkompozíció is. Cody Sun igazán megindult ezen a mérkőzésen Xayah-val, és nem ütköztek sok ellenállásba. Itt teljesen a papírforma érvényesült.


A negyedik meccs lett az idei VB legrövidebb és egyben legcsúnyább meccse is. Amúgy sem sok jót jósoltak a Fnatic-nak az LCK győztes Longzhuval szemben, de látva az eddigi teljesítményüket, még inkább temették őket. Sajnos ennél jobban nem is lehet leírni ezt a meccset. Kevesebb mint 21 perc alatt végezték ki Rekkles-éket, ráadásul egy top lane Nasus-szal Khannak köszönhetően, sOAZ szegény azt sem tudta, hogy melyik univerzumban van. Khan mindössze egy Trinity Force után mint a minionokat, úgy takarította a Fnatic tagjait.


Igazán kellemetlen helyzetbe került a Samsung Galaxy, hiszen senki nem várt volna komolyabb ellenállást a törököktől, ők viszont mindent beleadva küzdöttek. Igazság szerint javarészt vezetni tudtak a meccsen, és talán a győzelem is meglett volna, ha a koreaiak nem lennének annyira jók a koordinált csapatharcokban. Csak ennek köszönhette a Samsung, hogy visszatértek ebbe a mérkőzésbe, és hogy valahogy fordítani tudtak a végén. Eléggé ciki lett volna, még harmadik seedként is Koreából egy kisebb régió csapatától kikapni. (Hirtelen az Alliance és a Kaboom jut eszembe. -a szerk)


Szokás azt mondani, hogy a kínaiak csak addig veszélyesek, amíg elkezdődik a VB. Míg ez a legtöbb esetben igaz, az RNG esetében egyáltalán nem, hiszen tökéletes 3-0-ás hetet zártak. Eleinte azért a G2 megszorongatta őket egy kicsit, tornyokban átvették a vezetést például, de a harcokban egyszerűen jobb volt az RNG. Ez egyébként egyáltalán nem meglepő, mivel csúnyán szólva Kínában egy sokkal "butább" metát játszanak, ami csapatharcról csapatharcra építi fel az előnyét. Ehhez párosult még az is, hogy valahonnan az RNG türelmet is tanult, és ezzel egy igazán vesélyes csapattá váltak, mert most már makró szinten is nagyon odafigyelnek a dolgokra, ami a G2 erőssége lenne alapból. Ezúttal Perkz-ék tudása kevésnek bizonyult Uziék ellen, pedig sokáig fej-fej mellett haladtak. Aztán Uzi szerzett egy quadrakillt a Baronnál, és hirtelen vége lett a meccsnek. Ahogy mondtam, csapatharcokban nagyon otthon vannak.

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!


Kövess Minket!