A csalások közel fele Dust2-ön történik -Overwatch statisztika

A csalások közel fele Dust2-ön történik -Overwatch statisztika

Egy srác összegyűjtötte a legutóbbi 50 Overwatch ügyének statisztikáit, amit meg is osztott velünk.

Az Overwatch már több, mint két éve került be a CS:GO-ba, azóta pedig számtalan csalót kaphattak el vele a játékosok. Néhányan becsületbeli ügynek érzik azt, hogy ők lehetnek a pandúrok és leszámolhatnak a csalókkal, sokan pedig egy-egy meccs után, vagy csak éppen szabad idejükben segítenek a közösségnek minél több csalót eltüntetni a játékból. Persze ez a rendszer sem tökéletes sokszor bizonyíték nélkül kapnak OW bant az emberek. Viszont, ha valaki alapos munkát végez és ezt még fel is jegyzi, azt mindig érdemes megemlíteni, hiszen sok minden kiderül ezekből a statisztikákból.

Az első 25 esetből is vannak érdekességek (a kihúzott rész kétszer szerepelt a statisztikában ezért kihúztam- a szerk.). A jelentettekből összesen 24-et ítélt meg csalónak vagy griefernek, így összesen egy ember volt ártatlan.

A második 25-öt így már egybemoshatjuk az előzővel. Az 50 esetből 19 Dust2-őn történt, ami 38%-kos arány. 33 esetben aim assistért reportolt a srác, ami egyértelműen a leggyakrabb vétség a maga 66%-val. Érdekesség, hogy az ártatlanok aránya nem nőtt túlságosan, összesen három embert talált vétlennek, tehát fals reportnak. Ez egy igen gyenge 6%-kos arány. A legkevesebb órával reportolt gyanúsított 4 órát játszott összesen a játékkal, míg a legtöbb 2964 óra volt, igaz pont ezt a játékost találta ártatlannak. A legtöbb órával csaló pedig összesen 1249 játszott órája volt. Az 50 ügy közül 15 játékos nem kapott bant az OW report után pedig közülük 8-an csaltak, míg a többiek egyéb vétségeket követtek el vagy pont a három ártatlan közé tartoztak. A legutolsó érdekes adat pedig a profilképekkel van összefüggésben. Ugyanis az esetek közül 7 játékosnak volt anime profilképe, ami 14%-kos arány ebből pedig mindannyian erősen csaltak, több dolgot is használtak egyszerre.

A statisztikák után mindenki vonja le a saját következtetéseit, de legalább azt láthatjuk, hogy a rendszer nagy általánosságban jól működik és kevés fals jelentéssel kell dolgoznia az önjelölt bíróknak. Kicsit több Overwatch jelentést kapó játékost banolhatna ki a Valve, de mivel több vélemény kell ahhoz, hogy valakit kitiltsanak, ezért lehet, hogy idővel ők is megkapják, ami megilleti őket.

Szerintetek van értelme az Overwatch-nak és jól működik a rendszer?

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!



Közvetítések