Az idei évben is voltak olyan események, amelyek a LoL történelem részévé váltak, ezek közül szedtük össze most a legfontosabbakat.
Év vége a tökéletes alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra és felelevenítsünk néhány olyan eseményt, amely örök időkre bevéste magát a kompetitív LoL történelem könyvébe. Gondoltátok volna, hogy egyetlen rossz engage döntötte el a tavaszi NA LCS döntő kimenetelét? Pedig így történt, a League of Legends az a fajta játék, amiben egyetlen apró botlás mérkőzésekről-, felsőbb körökben pedig bajnoki címekről dönthet.
Jól döntött Vizicsacsi, hogy a Schalke-be ment? -EU LCS erőviszonyok 2018
Szinte hihetetlen, de valamivel több mint két hét múlva kezdődik az EU LCS 2018-as tavaszi szezonja, így ismét szurkolhatunk majd hétről-hétre a legjobb európai csapatoknak és játékosoknak, köztük Vizicsacsinak is, aki immáron negyedszer próbál meg kijutni a League of Legends világbajnokságra.
Volt miből szemezgetni dögivel, épp ezért nem is top 5 kategóriás felsorolást szeretnénk csinálni, hiszen néhol alig lehet dönteni az események fontosságát illetően.
C9 vs TSM tavaszi döntő
A tavasz legmeghatározóbb NA összecsapását a Cloud9 és a Team Solo Mid vívta egymással szemben. Roppant szoros összecsapás volt, kíméletlen 5 meccses párbajt láthattunk a két gárda között, végül pedig a TSM volt az, aki a magasba emelhette a tavaszi kupát, ez pedig jó részt Jensen egy rossz kezdeményezésének köszönhető az ötödik mérkőzés késői szakaszában.
Az elképzelése nem volt rossz Jensennek, viszont a TSM játékosai nagyon ügyesen állították őt meg, az pedig csak tovább fokozta a hiba faktort, hogy a végső képességét sem használta el, pedig amikor megkapta a nyakába a Camille ultit, igazán időszerű lett volna, ha másra nem is, életerő töltésre az az ulti. Jó eséllyel egyébként ő se gondolta, hogy egy pillanat alatt el fog tűnni. Mindenesetre ez a szerencsétlen attrakció a TSM bajnoki címét jelentette.
SKT vs. MSF Worlds negyeddöntő
Az idei világbajnokságon európai csapataink gyönyörűen szerepeltek, az elmúlt évek legnagyobb sikereit érték el a mi kontinensünkről. A Misfits parádésat játszott a háromszoros világbajnok SKT-vel, komolyan ott volt a remény arra, hogy kiejtik őket már a negyeddöntőben. Ez a várt siker végül elmaradt sajnos, de azért egy nagyon szoros 5 körös mérkőzést láthattunk. Íme egy remek highlights videó róla.
A Fnatic csodaszámba menő menetelése
A Fnatic a tabella legaljáról jutott be a világ 8 legjobb csapata közé. Pályafutásukat a Play-In Stage-ből kezdték meg, ahonnan első helyen mehettek tovább a főeseményre. Itt egy egész kényelmes csoportba kerültek, aztán jött a hidegzuhany és az első heti 0-3. A második játékhetet is vereséggel kezdték, innen indult a történelmi menetelés, kis szerencsével, de 2-4-re mentették magukat, ahonnan jöhetett egy csomó tiebreaker, a vb leghosszabb napja végén pedig végül ők lettek a másik gárda, amelyik továbbjutott a B jelű csoportból. Dráma és örömkönnyek, elképesztő tettet hajtottak végre Rekklesék, sok ezer európai szív dobbant egyszerre az elért sikereik miatt.
Fakert letaszították a trónjáról
Alighanem az év történése ez! Mind az SKT, mind az SSG csapata döcögősen verekedte végig magát a világbajnokság fordulóin, de valahogy mégis sikerült nekik összehozniuk azt a döntőt, így a LoL történelmében először a tavalyi döntő "újrajátszását" láthattuk. Mindenki nagyon várta ezt a párharcot, kíméletlen 5 mérkőzéses, igazi vérre menő ütközetre számítottunk, ám végül az SSG egy 3-0-val lerendezte Fakeréket, így a háromszoros világbajnok menetelése megszakadt. Ezer és egy oka volt annak, hogy mindez így történt, az SKT a Rift Rivals esemény óta eléggé szét volt hullva, az SSG-nél is akadtam malőrök, de ők előbb fel tudtak állni belőle.
Tyler 1 Championship Series
A végére pedig egy kis fun. Tyler1 idén is megtartotta saját szervezésű bajnokságát, amin 10 000 dollár volt a nyereményalap, a nézői csúcs pedig 207 000 volt egy időben, ami meglepetésre többszöröse egy átlagos heti EU LCS meccsnek. Tyler1 egyébként az egyik legmegosztóbb alak a League of Legends berkeiben, nagyon sokan imádják azt az elborult, flamer stílust, amit ő képvisel, viszont legalább ugyanennyien el is ítélik miatta. A számok viszont nem hazudnak, az a rengeteg ember bizony nem véletlenül ment a streamjére, és nem is kellett csalódniuk, hiszen pontosan azt kapták, amire vágytak. Töménytelenül mennyiségű Tyler1 őrületet!
Reméljük tetszett a gyűjteményünk, írjátok meg nekünk kommentben, hogy szerintetek melyek voltak még meghatározó pillanatok, történések az idei évben!