Megvan az első két továbbjutó csapat -Major 3. nap összefoglaló

Újabb nap, újabb meccsek: ezúttal két csapat már továbbment és kettőtől elbúcsúztunk.

A harmadik napon négy sima és négy nagyon szoros meccset láthattunk, a végére pedig kiderült, hogy kik az első továbbjutók és kiesők.

Flash Gaming vs. EnVyUs

Map: Inferno

Mindkét csapatnak a túlélésért kellett harcolnia, hiszen a vesztes kiesik a kvaliról, míg a másik gárda tovább küzdhet azért, hogy ott legyen a 9 csapat között, akik bejutnak a Majorre. A meccs egyértelmű esélyese az EnVy volt, de RpK betegsége egy komoly nehezítő körülmény volt. Nagyon jól kezdték a meccset T-ben a franciák, teljesen egyértelműnek tűnt, hogy melyik csapatnak kell kiesni, 3-11-re zárták az első félidőt. A kínaiak viszont szerettek volna még itt maradni, ezért meghúzták a következő játékrészt. Szerencsétlenségükre ez sem volt elég, 10 kört tudtak lehozni, így 13-16-ra tudták behúzni a franciák a meccset. Ezzel a Major kvali első kiesője, a TyLoo helyett érkező Flash Gaming lett.
Nézd meg ELEAGUE TV The Boston Major New Challengers | Action Continues Today - 10A ET című tartalmát a twitch.tv weboldalon

FlipSid3 vs. AVANGAR

Map: Train

Ezen a meccsen is a túlélés volt a tét, de az orosz csapatnak több volt a vesztenivalója, hiszen nem is tudom mikor láttunk utoljára Majort nélkülük. Az AVANGAR az esélytelenek nyugalmával próbálkozhatott, ami végül nagyon bejött nekik. CT-ben kezdtek, ahol szép játékkal védték le sorra a támadásokat, így a végén 11-4-re zárták az első félidőt. A második játékrészben egyszerűen nem tudtak WorldEdit-ék mit kezdeni a kazah gárdával, még három kört gyűjtöttek be, így 7-16-ra verte bucira őket az AVANGAR. Furcsa látni, hogy ennyire könnyen kizúgtak, talán felnyitja a szemüket ez a zakó és megpróbálnak javítani a játékukon.

Sprout vs. Na’Vi

Map: Mirage

Ezúttal végre minden összejött az ukránoknak, ahol pont a két orosz játékos őrült meg és carryzte le a meccset. Persze s1mple is zseniálisan játszott, de amit electronic csinált, az valami elképesztő volt. Az első félidőt 3-12-re húzták be zeus-ék, ezután T-ben megnyerték a pisztolyt és gyorsan le is zárták a meccset. Jó volt látni ennyire felszabadultan és jól játszani a Na’vi-t, electronic pedig még mindig egy elképesztően jó játékos s1mple-lel karöltve.

Vega Squadron vs. G2

Map: Overpass

A nap mérkőzése lett végül a továbbjutásért harcoló orosz és francia csapat meccse, ahol a Vega Squadron újra megmutatta, bizony nagyon megérdemlik azt a továbbjutó spotot. A G2 elképesztő tempóban kezdte a meccset, apEX zseniálisan védett és lőtt az egész első félidő alatt. Végül 3-12-vel zártak és szinte egyértelműnek tűnt, hogy a Vega nem tudja megcsinálni ugyanazt, mint a FaZe ellen. Ezután helyet cseréltek és mintha a világ legjobb csapatát láttuk volna játszani, elképesztően jól védekeztek és rotáltak az egész mapon egészen addig, ameddig nem vezettek 15-14-re. Pisztolyokkal, szedett-vedett állapotban kellett nekivágnia az utolsó körnek a francia csapatnak, de egy zseniális taktikával sikerült lehozniuk a kört és OT-ra tolni a meccset. Innentől valami eltört az orosz csapatban és simán 16-19-re behúzta a ráadást a G2. Ezzel ők az első továbbjutó csapat.

mousesports vs. Cloud9

Map: Train

Egy újabb ki-ki meccs, ami ezúttal nem a kiesésről, hanem a továbbjutásról döntött. Mindkét csapat 2-0-val állt a ranglista élén, így el kellett dönteni, hogy ki lesz a második továbbjutó. Trainen CT-ben kezdte a Cloud9 a meccset, autimatic elképesztően jól játszott és már az első félidőben elhúzott az amerikai csapat 4-11-re. Ez Trainen annyira nem meglepő, de a T oldalon ugyanolyan kirobbanó játékkal folytatták a meccset és csak egy kört engedtek az egereknek. 5-16-ra megverték a továbbjutásra még mindig nagyon esélyes mouzt és első helyen jutottak tovább a kvaliról.

A tegnapi nap további eredményei: QB Fire vs. FaZe 6-16, Misfits vs. Space Soldiers 13-16, Renegades vs Liquid 14-16

Ma igen parázs meccseket láthatunk, hiszen három csapattól biztos, hogy búcsúzunk, három gárda pedig továbbjut. Ezután pedig eldöntik a maradék csapatok sorsát is. A kilencedik spotról, ami a 100Thieves vízum problémái miatt kell kiosztani, egy picit bonyolult, de egész jó rendszert fognak használni. Megfogják az összes olyan csapatot, aki 2-3-as eredménnyel esett ki, ezután megnézik, hogy milyen csapatok ellen érték el az eredményt. Aki a továbbjutott csapatokkal játszott nagy részben, az bekerül a decider döntőjébe, a másik kettő, akik rosszabb ellenfelek ellen érték el az eredményeket pedig játszanak még egy meccset. A mérkőzés győztese játszik az alapból decider döntőbe jutott csapattal, ezután pedig a nyertes megkapja a 9. kvali helyet.