2-0-ban a G2, az SK, a FaZe és a QB Fire!? -Major összefoglaló

A Vega ezúttal nem bírt a FaZe-el, a Na’Vi pedig egyszer világklasszis, máskor pedig Tier 2-es csapat.

Újabb napot zártunk a Bostoni Majorön, ahol a legtöbb esetben a papírforma jött be, de egy-két meccs igazi meglepetést okozott nekünk. Voltak sima győzelmek elképesztő teljesítményekkel és egy igazi körömrágós comeback is a dán derbin.

QB Fire vs. Gambit

Map: Inferno

Az oroszok a VP utáni győzelemmel felvértezve érkeztek meg a Gambit ellen, akik a Na’Vi-t verték bucira előző nap. A papírforma egyértelműen az előző Major bajnoknak kedvezett, de ehhez a QB-nak is volt pár szava. A meccset jól kezdték CT-ben és végül egy erősnek mondható 9-6-al zárták a félidőt. A Gambit sem tudott ennél jobban védekezni, sőt pont ugyanannyi kört hoztak le CT-ben, így jöhetett az OT. Az igazi meglepetés itt jött, hiszen az orosz csapat csak egy kört engedett a címvédőnek, akiket így elvertek a hosszabbításban 19-16. Ezzel 2-0-ban van a QB Fire, és komoly esélye van arra, hogy továbbjut a legjobbak közé.

Nézd meg ELEAGUE TV The Boston Major New Legends Stage | Action Continues Saturday 10AM ET című tartalmát a twitch.tv weboldalon

FaZe vs. Vega Squadron

Map: Train

Jöhetett a csoportkör visszavágója, hiszen a Vega Infernon csúnyán elverte az all-star csapatot, akik többször is megemlítették, hogy az oroszoknak van az egyik legjobb CT oldala a Majorön, és nagyon nem szeretnek ellenük gyakorolni. Pénzt azért nem tettem volna rá, de titkon reméltem, hogy ez egy sima FaZe meccs lesz a történtek után. Ez be is igazolódott, hiszen egy erős 12-3-as CT oldal után, már kört sem hagytak az ellenfelüknek, 16-3-ra megnyerték a meccset, ezzel ők is 2-0-ban vannak.

VP vs. Fnatic

Igazi veterán találkozó volt ez a meccs, ahol nagyon nem lehetett megjósolni, hogy ki nyer, hiszen mindkét csapat hullámvölgyben van, de az egyikőjük mégis sokkal jobbnak látszódott a meccs után. T-ben kezdett a fnatic, ahol Flusha és KRIMZ úgy játszottak, mintha fénykorukat élték volna, egy olyan VP ellen, akik még sose voltak ilyen rosszak. Az első félidőt 10-5-re húzták be a svédek, ezután pedig már csak egy kört tudott berántani a lengyel gárda, simán 6-16-ra kaptak ki a fnatic-tól. Ezzel ők a harmadik olyan csapat a versenyen, akik 0-2-ben állnak legendaként.

BIG vs. Na’Vi

Szerintem mindenki arra számított, hogy a Na’Vi megnyeri ezt a meccset, a kérdés csak az volt, hogy mennyire. Erre hamar válasz érkezett, hiszen az első kört a németek hozták, majd egy laza 16-ot a Na’Vi. Electronic és Flamie elképesztően jól játszottak, míg s1mple megcsinálta a kötelezőt. A német gárdának konkrétan esélye sem volt ellenünk. Ha követjük a sormintát a mai meccsen megint csúnyán kikap a Na’Vi, de lehet, hogy végre összekaparják magukat és nem fognak az egyik meccsen úgy játszani, mint a Major legrosszabb csapata, csak azért, hogy a következőn pedig bucira verjék az egyik legendát.

Astralis vs. North

Map: Train

Stílszerűen a nap zárása, nem csak egy fontos meccs volt mindkettő gárdának a továbbjutás szempontjából, de egy dán derbi is, ami mindig parázs meccseket hoz. Szerencsére ez most sem volt másképp. A North remekül kezdett és 11-4-re zárta a félidőt T-ben, ami hatalmas aggodalomra adott okot a Major egyik esélyesének. A második játékrészben, viszont feltámadott az Astralis, olyannyira, hogy megfordították a meccset és meg is nyerték azt 16-14-re. Dupreeh kezében egyre jobban mutat az AWP, device pedig kezdi megtalálni formáját.

A nap további meccsei: Space Soldiers vs. Cloud9 16-13, G2 vs. Liquid 16-8, SK vs. mousesports 16-12.

A csoport meccsek felénél járunk, ma két csapat továbbjuthat az egyenes kieséses szakaszba, ahol már minden meccsnek komoly tétje lesz. De előtte még tovább kell jutni; így festenek a mai nap párosításai.

16:00 - mousesports vs. Vega Squadron

17:15 - Liquid vs. Na’Vi

18:30 - QB Fire vs. G2

19:45 - fnatic vs. Astralis

21:00 - BIG vs. North

22:15 - SK vs FaZe

23:30 - VP vs. Cloud9

00:45 - Space Soldiers vs. Gambit

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET FACEBOOKON!