Neves hírportálok is lehozták és tényként kezelték a számokat, pedig a BattleEye nem erősített meg semmit.
Nehogy félreértsen bárki is, a csalók hatalmas része kínai, de amikor tegnap felröppent a hír, hogy a bannolt csalók 99%-a a világ legnépesebb országából érkezett, azért felhúztam a szemöldököm. Sok portál a Youxi Story nevű oldalra hagyatkozva vezető hírt csinált abból, hogy a csalók 99%-a Kínából jött. Bármekkora sikere is van ott a játéknak és bármennyire is tény, hogy a csalók hatalmas százaléka onnan jön, ennyire még nem drasztikus a helyzet. Ezt a BattlEye support-ja is megerősítette, akik részletes levelet küldtek a kérdésre.
"Nem, mi sosem jelentettünk meg efféle adatokat. Egyetlen kijelentésben említettük meg Kínát még októberben:
Over 322,000 cheaters have been banned from PUBG so far, more than twice as many as posted by @PLAYERUNKNOWN just a month ago.
— BattlEye (@TheBattlEye) 2017. október 13.
Lehet, hogy összekeverték Brendan Greene egyik nyilatkozatával egy podcastben:"
Ezek szerint tehát szó sincs arról, hogy a kínai csalók elleptek volna mindent, de az októberi tweetben az áll, hogy a döntő többséget arról a területről bannolják. Lehet, hogy ez, és Greene régebbi, költői túlzással előadott nyilatkozata ihlette a Youxi Story által megírt hírt, amit sokan átvettek. A csalók és főleg a kínaiak tényleg hatalmas problémát jelentenek, de közel sem akkorát, mint azt szerették volna velünk elhitetni. Ha egyszer tényleg 99%-ra emelkedik a szám, szinte biztos vagyok benne, hogy érkezik a régiózárás, addig is viszont érdemes néha utánajárni az információknak és nem elhinni mindent, amit az ember olvas.