Egy Reddit felhasználó kiszámolta, hogy melyik csapat és játékos hány hetet töltött el a HLTV ranglistájának első pozíciójában.
A HLTV csapat ranglistája már 133 hete méri, hogy mikor éppen melyik gárda van az élen. Egyértelmű, hogy az elmúlt két és fél év legdominánsabb csapata az SK volt, így a játékosaik és a csapat is vezeti a listákat, de ezután jó pár érdekességet tudhatunk meg a többiekről is. Kezdjük tehát a csapattokkal, ahol mint mondtam, az első helyen nem ér minket túl nagy meglepetés:
Az első táblázatban azokat a csapatokat nézzük meg, ahol legalább három játékos együtt maradt az első hét után. Mint említettem, itt az SK vezet, ahol a FalleN, fer, coldzera, TACO négyes egészen mostanáig együtt maradt, hiszen a francia versenyen már TACO a Liquid színeiben játszik, de a másik három játékos még továbbra is együtt űzi az ipart, így ha újra felkerülnek az első helyre, növelni tudják az amúgy is elképesztő 58 hetes rekordot. A második helyezett már egy kicsit nagyobb meglepetés, de hát nem szabad elfelejteni, hogy 2017 elejétől nyárig uralták a versenyeket Xyp9x, dupreeh és device pedig végig együtt maradtak, így két első helyet a TSM színeiben, míg 26-ot az Astralisban értek el.
A harmadik helyre a fnatic ért fel, ahol megint csak három játékos, JW, Flusha és KRIMZ maradt együtt. Ők 2015 decemberjétől 2016 áprilisig tudták megtartani az első helyüket, amivel összesen 22 hetet értek el. A táblázatban természetesen feltűnik a jelenlegi legjobb FaZe neve is, akik már 15 hetet töltöttek az első helyen, míg érdemes megemlíteni azt, hogy a G2-t öttel, a Na'Vi-t hárommal, míg a VP-t kettővel áldotta meg a sors, ha azokat a gárdákat nézzük, ahol legalább három játékos együtt maradt.
A következőkben a játékosok statisztikáit nézhetjük meg, ahol a négy együtt maradt SK játékos vezeti a listát 58 héttel, 8-at a Luminosity színeiben, míg 50-et az SK-ban szedtek össze. A második helyezett személye itt már változik, hiszen Olofmeister a fnatic mind a 22 hetében ott volt, ahogy a FaZe-nél is majdnem végig velük tartott, amikor sikerült elérni az első helyet a ranglistán, így neki összesen 34 hét jött össze. Ezután a harmadik helyen láthatjuk az SK kitaszított játékosát, fnx-et, akivel eszméletlen jó volt a csapat, de egy kisebb dráma miatt FalleN-ék kirúgták őt, ezért csak 28 hétig vehetett részt a CS:GO történelem megírásában. A következőkben láthatjuk az Astralis egész csapatát, Kjaerby kivételével, aki már a North-ban játszik. Ezután a fnatic-os srácokat láthatjuk dennis-szel, majd pedig GuardiaN és KarrigaN is feltűnik, főleg a FaZe miatt.
A statisztikák itt még nem érnek véget, hiszen országra lebontva is láthatjuk, hogy honnan, hány játékos volt összesen a lista elején. Remélem itt sem árulok el nagy titkot, hogy a brazilok magasan vezetnek az SK miatt, ahol összesen hét játékos (FalleN,fer,felps,fnx,coldzera, TACO és boltz) 290(!) hetet volt összesen csapatával a lista elején. Második helyen ugyancsak hét játékossal a dánok állnak, de ők már 155 hetet tudtak összeszedni, majdnem a felét annak, amit a brazilok. A bronzérem a svédeké lett, akik híres CS nemzetté nőtték ki magukat az idő során, de 11 játékosuk csak 130 hétig maradt az élen, pedig a fnatic-nak és a NiP-nek is volt legyőzhetetlen korszaka, csak pont 2016 előtt. Innentől már bőven elenyészőbbek az országok teljesítménye, de talán Lengyelországot érdemes megemlíteni és a VP-t, aminek a játékosai összesen tíz hetet töltöttek az élen, pedig sokszor gondolhattuk őket a világ legjobbjainak. A fenti adatok egy diagrammon is láthatjátok:
Ha nagyon szó szerint vesszük a statisztikákat, akkor a brazilok magasan a CS:GO legjobbjai, míg az északi országok is top játékosokat szülnek magukból. Csapatszinten pedig ugyancsak páratlan az SK menetelése, amiről valószínűleg még évek múlva is beszélni fogunk.