Érdekes hasonlatot állított fel a Fnatic lövésze, mely szerint a koreai mindennapok nehezebbek játék szempontjából mint egy egyedülálló európai verseny döntője.
Rekkles múlt héten már a Challenger-t is elérte, az EU LCS döntők után szinte egyből kiutaztak Koreába csapatával. Azóta fáradhatatlanul edz és gyakorol, hogy az MSI-re a legjobb formáját hozhassa. Idén tavasszal az MVP díja ismét az övé lett. Bár már egy ideje kint van és egyre magasabbra mászik a létrán a győzelmi aránya továbbra is 58%-on áll, aminek sokan még alacsonyabb eloban is örülnének.
Rekkles jött, látott és győzött Koreában: két nap alatt Master lett
A tavaszi szezont követően a Fnatic Koreában bootcampel. Rekkles pedig hozza a formáját, nem nagyon talál legyőzőre, sőt már Fakerrel is találkozott solo queue-ban.
Legjátszottabb hősei közül Tristana győzelmi aránya még mindig 61%, Xayah pedig 64%, Jhinnel már "csak" 59%, ahogyan Caitlynnel is. A kint léte alatt készült vele egy interjú is, ahol többek közt összemérte az EU LCS döntőjének szintjét a koreai solo queue meccsekkel. Általában egyedül játszik egyébként, de máskor meg duozni is szokott a KSV supportjával, az NA LCS-t is megjárt CoreJJ-jel, aki tavaly megnyerte a világbajnoki döntőt is 3-0-ra az SKT ellen.
— Martin Larsson (@RekklesLoL) 2018. április 17.
Rekkles elmondta, hogy egyre inkább trendként látja ezt a jelenséget, hogy mindenki Koreába akar menni. Főleg egy-egy nagyobb patch után, ahol sok az újdonság, nagyon sokat lehet róla tanulni a koreai játékosoktól, akik általában elsőként találják meg a "kiskapukat" és erős párosításokat a játékon belül. Éppen ezért a legtöbb profi csapat ide jön, aminek nem feltétlenül örül mindenki. Rekkles-t is megkérdezték, hogy miért is jött ide gyakorolni?
"Miután megnyertük az EU LCS-t, két lehetőségünk volt, amiből választani lehetett. Az első egy három hetes bootcamp volt egy csapatként, a másik pedig hogy kiveszünk egy két hetes pihenőt és azt követően folytatjuk a gyakorlást. Én személy szerint az elsőt választottam, de megértettem azt is, hogy a csapattársaim szünetelni szerettek volna.
Nekem muszáj gyakorolnom, különben elizgulom a dolgokat. Ahelyett, hogy pihentem volna két hetet, úgy döntöttem, hogy ezt az időt inkább Koreában tölteném el gyakorlással. Ez egyre inkább egy trend. Nem tudom, hogy korábban miért nem csináltuk ezt gyakrabban... a koreai szerver előnye, hogy rengeteg tehetséges játékos van rajta. Ha akkor játszol Koreában, amikor épp kijött egy nagyobb patch, nagyon sokat tanulhatsz."
Rekkles sokszor a Jin Air Teddy-jéhez hasonlítják, de ő maga inkább PraY-t tartja példaképnek.
"Azt mondanám, hogy Teddy az egyik legjobb ADC az LCK-ban. A Jin Air Greenwings játékstílusa rengeteg nyomást helyez Teddy vállaira, és ennek ellenére fantasztikusan teljesít. Megtisztelő, hogy hozzá hasonlítanak. Jó érzés úgy carryzni meccseket, mint Teddy, de én nagyon szeretem a utility hősöket is. Szeretnék egy olyan játékossá válni, aki carry és a utility ADC-kel is jól játszik, amik elősegítik a csapatomat. Ha egy support jellegűbb ADC-t választasz, mint Ezreal, Sivir, vagy Ashe, a csapatban betöltött szereped megváltozik.
— Martin Larsson (@RekklesLoL) 2018. április 10.
Rekkles azt is megjegyezte, hogy szerinte a koreai solo queue meccsek konkrétan nehezebbek, mint az EU LCS döntője, amit nemrég nyert meg. Arról is mesélt, hogy többször összefutott az LCK játékosaival a solo queue meccsek során. Megjegyezte, hogy Challenger szinten sokkal több a profi, mint más szervereken.
Összességében Rekkles elmondta, hogy nagyon jót tesz neki az ottani játék. Amikor konkrétan a szerver előnyeiről kérdezték, a következőket mondta:
"A koreai solo queue nehezebb, mint az EU LCS döntője. Meccsek után többször volt, hogy megnéztem egy adott játékos profilját és kielemeztem a játékát, majd rájöttem, hogy ismeretlen. Még az olyan játékosok is képesek felvenni a versenyt egy EU LCS top játékossal, akiknek amúgy nincs nevük a koreai e-sportban."
Természetesen a rengeteg készülésnek is oka van, lassan meglesz az idei MSI összes résztvevője, ahol már biztos, hogy a Fnatic fog minket, Európát képviselni. Nem kis nevekkel kell majd szembeszállni, hiszen ott lesz például a Kingzone DragonX és a Team Liquid is.