Malzahar és Karma már egy ideje megtalálhatóak miden, ám ezzel a taktikával szinte biztos, hogy kikészítjük az ellenfelünket teljesen.
Egy mondhatni újabb taktika ütötte fel ismét a fejét a solo queue legsötétebb bugyraiban, ahol az emberek nincsenek tekintettel ellenfelükre és minden mocskos eszközt bevetnek a győzelem érdekében. Ennek ékes példája még a profik között is a Sion mid, amire nem sok AP alapú karakter tud mit érdemben lépni.
Azir, Kalista és Ryze kizárólagosan a profik játékeszközeivé válhatnak
Aioween | 18/04/21 16:50 Ha a közeljövőben sem sikerül olyan helyzetet találni nekik, ami mindkét játékosbázisnak kedvez, akkor a Riot el fogja engedni az említett karakterek solo queue beli egyensúlyozását. Visszatért a szabadságáról Meddler, azonnal elkezdődött az újabb folyamatos kommunikáció a játékosok fele, de ennek nem mindenki fog örülni.
Ezen a gondolatmeneten tovább menve lettem figyelmes több high elo streamernél (Shiphtur, Imaqtpie), hogy egy még idegesítőbb párosítás érkezett midre, pontosabban kettő.
Egyik ezek közül nem más, mint Karma. Őt leginkább egy support jellegű midként szokás használni, hiszen egyrészt nagyon jó waveclearje van, rengeteg módon tudja segíteni csapatát, legyen az AoE sebzés, lassítás, lekötés, mozgási sebesség és persze hatalmas pajzsokkal is. Rendszerint támogatóbb jellegű buildet szoktunk rajta látni, úgy mint az Ardent Censer, az Athene's Unholy Grail és hasonlók. Azonban akik régóta játszanak, ugyanúgy ismerik a majdnem megölhetetlen tank karmát is, ezt leginkább topon láthattuk.
Egy kicsit ebbe az irányba elindulva született meg a Banner of Command/Vezérzászló Karma mid, melynek egyetlen célja van: kikészíteni az ellenfelet mentálisan. Egyébként sincs könnyű dolga annak az AP alapú karakternek, aki szeretné Karmát kitolni az ösvényről. Egy Banner of Commanddel megtámogatva ez még nehezebb lesz, hiszen a felerősített minionok teljesen immunisak minden mágikus támadásra, ezért a legtöbb AP midnek egyetlen eszköze marad ellenük, az alaptámadás.
Mondanom sem kell, hogy a legtöbbjüknél ez nagyjából annyit ér, mint a halottnak a csók. Sionhoz hasonlóan a mid torony előbbi ledöntése szinte garantált, csak arra kell figyelnünk, hogy AP-s legyen az ellenfelünk. Ha esetleg egy olyan assassin ellen vagyunk, mint LeBlanc, vagy Fizz, akkor sincs nagyon félnivalónk, ugyanis még 30 mágikus ellenállást is kapunk a tárgyból, valamint 10% CDR-t, a 60 páncél pedig az általában AD alapú dzsungelesek ellen is felbecsülhetetlen.
A másik hasonló karakter pedig, akin a Banner of Command újabban feltűnt, Malzahar. Ő talán még idegesítőbb Karmánál, mivel ennek hiányában is remekül tudja tolni az ösvényt a folyamatosan sebző E-jével, valamint a kis voidlingekkel, nem beszélve a területre ható és némító Q-jával. Ő az a karakter, aki ellen a legtöbb midesnek egyébként is nehéz dolga van, de egy Bannerrel megtámogatva AP alapú karakterrel szinte esélytelen, hogy bármit is toljunk az ösvényén. Ez persze egyben azt is jelenti, hogy ha roamoló karakterrel játszunk, ennek lehetőségéről szinte teljesen lemondhatunk, hacsak nem akarjuk azonnal feladni a saját mides tornyunkat.
Az mindkét karakter esetében elmondható, hogy nem árt mellé egy agresszív dzsungeles, aki kellő nyomást tud gyakorolni a pályára vagy azzal, hogy midet campeli, vagy lefoglalja az ellenfél dzsungelesét. Erre azért van szükség, mert konstans tolni fogjuk az ösvényt, ezzel pedig több lehetőséget adunk az ellenfél dzsungelesének a gankre. Ezért fontos a control és sima wardok használata is a megfelelő rálátás miatt, ugyanúgy, mint egy sima splitpush karakternél, csak mi lényegében miden csináljuk ugyanezt.
Ezt leszámítva egyébként semmi mást nem kell változtatni a megszokott builden, annyi az egész, hogy a Bannerrel kezdjünk, mellé pedig jöhet akár még egy Tear of the Goddess is, hogy a "megölhetetlen" minionok mellé a képességeinkkel is folyamatosan tolni tudjuk a hullámokat. Alább láthattok egy meccset Shiphtur streamjén, ahol LeBlanc-kal nézett szembe egy ilyen Malzaharral. Még a közismerten nyugodt játékos is végig frusztrált volt, mivel nem igazán volt válasza erre a taktikára.
Ha végeztük miden, ugyanezt megtehetjük a többi ösvényen is, kisegítve a topot, vagy a botot, attól függően, hogy épp melyik térfélre akarunk koncentrálni. Azzal is rátehetünk még egy lapáttal az egészre, hogy Unsealed Spellbook mellé hozunk Teleportot. Így egyrészt alacsonyabb CD-n lévő teleportunknak hála sosem fogunk hiányozni az ösvényről. Másrészt pedig, ha úgy alakulna a helyzet, ezt bármikor le tudjuk cserélni valami másra. A kiégés szinte garantált, mivel az emberek nagy része nagyon nem szeret és nem is tud egy biztosan vesztes ösvénen játszani, ahol teljesen tehetetlenül nézik végig tornyuk elkerülhetetlen pusztulását.