Az várható, hogy a tisztán profi játék különbözik a laddertől, de ekkora különbséget nem vártunk a kasztok és kártyák népszerűségében. Sokkal több a control, mint az aggro.
Ma reggel elrajtolt a HCT EU Summer Playoff 2018-as versenye, ahol a legjobb európai játékosok mérik össze a tudásukat éppen. Maga a verseny már alapból érdekes, de elnézve a profik előre összerakott paklijait azt is meg lehet állapítani, hogy messze nem követik a laddert.
Kasztok

A számok alapján a Paladin csak a negyedik helyre futott be, ami igencsak meglepő. A legtöbben a Warlocknak szavaztak bizalmat, illetve szorosan ott van mögötte a Druid is, majd pici ugrás és a Priest még felfért a dobogóra. Fontos még megemlíteni a Mage, Rogue és Warrior trióját, akik ugyan nincsenek az élmezőnyben, de azért sok játékosnál ott vannak. Különösen jó látni Garrosh erejét és azt, hogy visszatért és újra a Control vonulaton pórbál megindulni. Remélem a ladderen is többen próbálkoznak majd vele.
Paklik

Akármilyen meglepő, de a versenyen nem az aggro paklik vannak többségben. Az első ötben csak Control variációkat találunk csak az utánuk következő három az, ami már gyorsabb oldalról közelíti meg a dolgokat.
Legnépszerűbb kártyák
Ezek után még nézzük meg, hogy melyek a legnépszerűbb lapok, amiket hoztak a játékosok, ebből akár arra is lehet következtetni, hogy mit érdemes leraftolni, ha még van némi dust, ami a zsebünket feszíti.
Legendary

Epic

Rare

Ha ezen a szép szombati napon egy kis játékra vágytok, akkor nézzetek bele a közvetítésbe, amit itt találtok.
Nézd meg PlayHearthstone élő videóját a www.twitch.tv weboldalon
