140 hős és öt pozíció mellett mindig akadnak érdekes párosítások. Ezúttal a LeBlanc supportot néztük meg, hogy mennyire életképes és miként is kell ezt játszani.
Mióta visszakaptuk a régi LeBlanc-ot sok változás érte az életét. Egyrészt megváltozott a buildje, már nem kell rá Hextech Gunblade, de nem ez az egyetlen dolog, ami változott nála. Emellett továbbra is 6%-os tiltási aránnyal rendelkezik, ami elég magasnak mondható, és hihetetlenül jól tud roamolni a pályán a képességeinek köszönhetően.
Éppen ezért és az erős támogató tárgyaknak köszönhetően egyre gyakrabban feltűnik az alsó ösvényen is, nem csak miden. Ez leginkább abból szűrhető le, hogy az API-t figyelve egyre több olyan LeBlancot látni, akinek alacsony a farmja és Spellthief's Edge-el kezd, vagyis az AP támogató tárggyal. De miként is kell hozzáállni, miben más a support LeBlanc, mint a mides? Nézzük az alapokat!
Természetesen itt is W-vel kezdünk, majd Q-val és hármas szinten megszerezzük a láncokat is, tehát az E képességet. Ezt követően az ultit leszámítva nem a W-t, hanem a Q-t kell maxolni és csak utána a W-t, az E itt is harmadik helyet kap. Általában érdemes Flash + Ignite-ot választani, de ha nagyon nagy hyper carryk ellen vagyunk és indokolt, akkor az Exhaust is jó lehet, -így viszont eleinte sok gyilkossági lehetőséget tagadunk meg csapatunktól.
Tárgyak terén pedig a Remnant of the Watchers az első tárgy, innentől viszont jöhet minden AP tárgy, olyanok mint a Luden's Echo, a Morello, főleg ha gyógyítással rendelkezik az ellenfél supportja, Rabadon's Deathcap, Void Staf és a CDR cipő.
Rúnák terén sok mindent nem kell változtatni a mides változathoz képest.
Az Electrocute fontos a több burst sebzésért, Sudden Impact az ugrásaink utáni sebzésért, ahogyan az Eyeball Collection, esetleg ezt lecserélhetjük Zombie Wardra. A Relentless Hunter elősegíthető a roamolásunkat, míg a Sorcery ágon az Ultimate Hat fontos, a gyakori ultiért, valamint a CDR is fontos a Transcendence-ből. És mire képes ez a karakter?
Outplay lehetőségek
A visszaállítás óta a W-je könnyebben használható, hiszen eddig az elindulás után kellett 0,85 másodpercet várni, amíg visszaugorhatunk a helyünkre, most viszont érkezéstől számítva kell csak 0,2 másodpercet várni, ezzel könnyebb a poke-olás is, rengeteg mozgékonyságot is biztosítva.
Hosszú CC
CC-vel is rendelkezik, bár tény, hogy az nem azonnali. Ilyen tekintetben kicsit hasonlít Karmára azzal a különbséggel, hogy ha jól időzít a végső képességével is, akkor 3 teljes másodpercre képes lekötni ellenfeleit. Ez egy törékeny ADC számára könnyen egyet jelenthet a halállal. Emiatt képes más ösvényekre is roamolni, hiszen ezt szinte bárki ellen tudja kamatoztatni.
Egyéni célpontok elleni magas sebzés
Bár boton két ember van, LeBlanc egy célpontos sebzése bődületesen sok. Ezzel akár az ADC-t, vagy bizonyos esetekben a supportot is ki lehet zavarni az ösvényről, vagy akár megölni. A poke-ja is jó a W-vel és Q-val együtt, de képes eltüntetni valakit egy szempillantás alatt még úgy is, hogy közben nem farmol. Ez többek közt a rengeteg aranyat adó support tárgyaknak köszönhető. Mivel nem kell farmolnia, sokkal könnyebb csak a skillshotokra figyelni és az ellenfelet piszkálni állandóan, akik amíg velünk foglalkoznak, az ADC-nk könnyen farmolhat.
Veszélyes játék
De nem lenne ez egy jó játék, ha csak pozitívumai lennének ennek a választásnak, hiszen akadnak buktatói is bőven. Óvatosan kell használnunk azért a W-t a poke-olás során, mert több képességgel meg lehet a visszaugrást akadályozni. Éppen ezért kell a Q-t maxolni inkább. Nagyon vonzó lehet állandóan kijátszani az ellenfelet, de ezzel magunkat is veszélybe sodorhatjuk.
Lassú CC
A másik gyengesége, hogy hiába tarthat akár 3 másodpercig a lekötés, a CC egyáltalán nem azonnali, várni kell rá és az ellenfél közelében tartózkodni addig. Idézői képességeket ki lehet vele szedni, de amíg ezek elérhetőek, addig a gyilkosság esélye drasztikusan csökken, ezzel nem tudjuk meglepni ellenfelünket.
Kevés védelem
Sustain terén sem a legerősebb hős, vagyis ilyen téren nem igazán tudjuk támogatni a lövészünket. Emiatt, ha már az elején nem tudunk egy-két gyilkosságot szerezni, könnyen hátrányt szenvedhetünk. Ilyenkor érdemes más ösvényekre roamolni, ha van rá lehetőségünk.
Összesítés
Mit érdemes tehát összességében elmondani erről a választásról? Ha valaki igazi LeBlanc main, tényleges veszélyforrást, vagy akár terrort jelenthet az ellenfél alsó ösvényének, hasonlóan, mint miden. A probléma vele, hogy a cheesy playeken és a sok sebzésen kívül mással nem nagyon segíti ki lövészét, inkább egy másodlagos carry-ként üzemel, így érdemes olyan ADC-t választani mellé, aki meg tudja magát is védeni. Ha esetleg kipróbálnátok őt, ezt mindenképpen pár normál meccsent tegyétek meg először, nem biztos, hogy mindenki számára működni fog. Az sem árt, ha inkább duoban próbáltok szerencsét, a kommunikáció fontos lehet nála.