Drasztikusan csökkent a CSGO piac a 7 napos trade ban óta

Drasztikusan csökkent a CSGO piac a 7 napos trade ban óta

Nem ez volt a Valve eddigi legjobb változtatása.

Az egyik legkritikusabb pont a CSGO életében idén márciusban érkezett el, amikor a Valve bejelentette, hogy minden csere után az adott tárgyaink 7 napos trade kitiltást kapnak. Ezzel nem csak a gambling oldalakat ölték meg, hanem a saját piacukat és játékosbázisukat is veszélyeztetik, legalábbis ha az elmúlt napok statisztikáiból indulunk ki. Az egyik leghíresebb adok-veszek oldalnak, az OPSkins-nek köszönhetően, most kaptunk egy részletes statisztikát arról, hogy ez a változtatás miként is változtatta meg a CSGO mindennapjait. Mondanunk sem kell, hogy nem pozitív irányba haladunk.

A Valve-nak javítania kell a CS:GO motorján

A füstök néha semmit nem érnek a kódolás hibája miatt.

Érthető módon a közösség egyáltalán nem értett egyet ezzel a döntéssel és egy petíciót is indítottak, amit már több, mint 150 ezren írtak alá. A 7 napos trade kitiltás úgy tűnik, nem csak a cserélgetési élményt vette el, hanem sokaknak játékkedvét is, ugyanis a játékosbázis hónapok óta zuhan, az elmúlt egy hét pedig már csak a hab volt a tortán. Az év eleji ELEAGUE Major idején a játékosbázis vígan 700 ezer játékos felett volt, 4 hónap elteltével, május elején ez a szám pedig most 350 ezer ember körül teng. 

A fentebb látható grafikon is jól mutatja, hogy a major idején még 700 ezer felett is volt a játékosok száma, ami egy major ideje alatt teljesen normális. Az is látható, hogy márciusban, amikor bejött a trade kitiltás még bő 600 ezer játékos volt jelen, viszont azóta csak folyamatosan csökken ez a szám és májusra 47%-os csökkenés figyelhető meg januárhoz képest. 

2015 eleje óta ez volt az első nap, amikor kevesebb, mint 400 ezer játékos játszott. 

De a cserék számában látszik meg ez a drasztikus visszaesés igazán. Egy 12 hónapos statisztika szemlélteti ezt igazán, jól kivehető, hogy a változtatás előtt naponta körülbelül 3-4 millió csere történt naponta, míg most ez majdnem a felére, 1,5 millió körülre csökkent. Egy kicsit átláthatatlan grafikonon láthatjuk ezt is ábrázolva, de az mindenképp jól látszik, hogy mikor érkezett be a változás, ugyanis a piros csíkok jóval kisebbek lesznek.

A következő ábrán azt láhatjuk, hogy a Steam Közösségi Piacon mekkora változás történt. Itt majd egy all-time grafikont láthatunk, ahol jól megfigyelhető az, hogy éveken keresztül mennyire jól tartotta magát a Valve még ebben a tekintetben is, aztán most áprilisban olyan kevés aukció történt, amire négy éve nem volt példa. Tényleg elképesztő, hogy mennyi mindent befolyásol az új rendszer.

A Valve természetesen látja mindezt és a petíciót is figyelemmel követték, viszont John McDonald állítása szerint, a support ticketeken belül a scammeléses üzenetek 70%-kal csökkentek, köszönhetően a bevezetett módszer miatt. Azt is megjegyezte, hogy bár látják azt, hogy mennyire nem tetszik ez a változtatás a közösségnek, jelenleg semmi esélyt nem lát arra, hogy visszahozzák a régi rendszert.

Az tényleg nagyon jó dolog, hogy sokkal kevesebb scam történik a közösségen belül, és ezt az OPSkins is megerősítette saját statisztikával, ahol szintén jól látszik, hogy mekkora csökkenés történt az olyan support ticketek terén, amit scam miatt küldenek a játékosok.

Jó látni, hogy az átverések nagy részben csökkentek, viszont megér ez annyit, hogy a játékosbázis és az elvégzett cserék majd a felére csökkentek? Mi a fontosabb a Valve-nak? Egy alacsony, de tiszta játékosbázis, vagy az óriási, zabolázatlan tömeg? Egyelőre úgy tűnik, a tisztaságért hajlandóak áldozatokat hozni, kérdés, hogy ez CS:GO e-sportot hogyan befolyásolja majd a jövőben.

Ti mit gondoltok?

TETSZETT A CIKK? KÖVESS MINKET A FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!