Öt hasznos lépés, mielőtt rankedezni kezdenénk

Öt hasznos lépés, mielőtt rankedezni kezdenénk

Ellentétben a profikkal, nem mindenkinek van ideje, vagy kedve állandóan rankedezni. Ilyenkor kijöhetünk a gyakorlatból, ezért érdemes pár apró lépést megtenni, hogy jobb esélyekkel induljunk.

A profiknak nincs ilyennel gondjuk: nekik ez az életük része. Ezzel kelnek és fekszenek, folyamatosan gyakorolnak és nincs olyan, hogy kijönnek a gyakorlatból, főleg szezon közben. Nekünk átlagos játékosoknak sok minden közbejöhet, legyen az munka, iskola, vagy szimplán az élet, amikor mással foglalkozunk, elmegyünk valahova barátokkal a játékot pedig hanyagoljuk pár napra. Az is fontos különbség, hogy normalozunk, ARAMozunk, vagy rankedet játszunk.

Utóbbit a legtöbben egy fokkal komolyabban veszik, elvégre tétje van. Mindenki nyerni szeretne, feljebb jutni a létrán és mindeközben esetleg egyénileg is fejlődni egy kicsit. Ahhoz, hogy ez összejöjjön, nem árt formában lenni minden szempontból. Ehhez szeretnénk pár egyszerűnek tűnő tanácsot, ami sokat segíthet a helyzetünk, próbáljátok ki! Ezek főleg akkor lehetnek hasznosak, ha már több napja, esetleg egy-két hete nem játszottunk aktívan, főleg rangsorolt meccseket.

Játssz egy bemelegítő meccset


Sokan akár több napos, vagy hetes kihagyás után is simán beugranak mindenféle bemelegedés nélkül egy rangsorolt mérkőzésbe. Kivételek persze mindig vannak, de az átlag játékos valószínűleg messze nem fog annyira jól teljesíteni, mint amennyire tudna. Ahogy a hagyományos sportoknál, úgy itt is számít, hogy formában legyünk, szokjunk vissza a dolgokhoz. Magamon is azt figyeltem meg, hogy ha egy nagyobb kihagyás után ülök le játszani, sokkal több figyelmet és koncentrációt foglal a karakterem irányítása, hősképességek kezelése, farmolás stb.

Ez azt is jelenti, hogy kevesebb időm van a játék egészére figyelni, könnyen lemaradhatunk fontos eseményekről. Ez ugyanúgy igaz a focira, mint a LoL-ra is, a kezünket, ujjainkat nem árt visszaszoktatni a motorikus funkciókhoz, amikkel célzunk, megtalálni a kényelmes pozíciót. A farmolás, avagy last hit tekintetében is drasztikusan csökkenhet a hatékonyságunk, ha nincs egy kis gyakorlás mögöttünk.

Más szempontból is hasznos lehet, ha van bármilyen technikai probléma, mint egy fránya Windows update, esetleg az internetünk nem remekel a legjobban, azt kellemesebb egy normal meccs alatt megtapasztalni, mint rögtön az első rankeden, ami után szinte biztosan elmegy a kedvünk tőle.

Készítsük elő a rúnákat


Bár az új rúnarendszerrel a helyzet sokat javult, hiszen meccsek előtt is tudunk váltani közöttük, legyen az egy adott rúnaoldalon belül, vagy az előkészített oldalakból a legmegfelelőbb kiválasztása. Ez igazából opcionális, attól függ, hogy mennyire ismerjük a rúnákat. Ha eléggé otthonosan mozgunk ebben, akkor akár egy oldal is elég, amit minden mérkőzés előtt beállítunk arra, ami kell. Én speciel leginkább ezt javaslom, hiszen ekkor már látjuk, hogy ki ellen megyünk az ösvényen és külön fel tudunk rá készülni a körülmények tekintetében. 

Ez a tudás azonban nincs meg mindenkinél, amiben nincs semmi szégyen. Ha már tudjuk, hogy így állunk, állítsunk be pár oldalt az aktuális patch szerint és így csak ki kell választani a megfelelőt, ha már beléptük a hősválasztásba és megkaptuk a szerepünket. Sokan lebecsülik ezt a lépést, pedig egész mérkőzések mehetnek el a rossz rúnákon, hiszen hatalmas hátránnyal indulunk a többiekkel szemben. 

Nézzük meg a frissítéseket


Ez kulcsfontosságú, ha már egy ideje nem játszottunk és azóta kijött egy új patch. Főleg mostanság, olyan frissítéseket kapunk, amik fenekestül fordíthatják fel a játék rendjét, a 8.10 is ilyen volt a dzsungelváltozásokkal. Simán lehet, hogy ami egy patch-el ezelőtt még erős és OP volt, az mostanra már majdnem "semmit" nem ér. Ráadásul ezek a frissítések minden második héten érkeznek, tehát viszonylag gyakran. El kell fogadni, hogy ez egy folyamatosan változó játékkörnyezet, amihez időről-időre muszáj alkalmazkodnunk, különben lemaradunk a többiektől. 

A másik oka pedig, hogy tudjuk mit érdemes tiltani. Zoe példáján indulva, megjelenéskor még kötelező tiltás volt, mivel senki nem bírt vele, de mostanra már nem annyira erős. Nyilván lesznek olyan karakterek, akiket egyszerűen ki nem állhatunk és szeretnénk őket kirakni. Viszont könnyen lehet, hogy náluk 100-szor idegesítőbb ellenfelek is lehetnek, így legyünk tisztában az adott metával és az abszolút OP karakterekkel!

Legyen egy másodlagos tervünk


Mindenkinek van olyan hős, aki jobban hozzánőtt a szívéhez. Aztán vannak olyanok is, akik szinte kizárólagosan egy karakterrel hajlandóak csak játszani, ha ez lehetséges, őket hívjunk OTP-knek (One Trick Pony). A helyzet azonban gyakran hozhatja úgy, hogy a szeretett hősünket kitiltják, vagy elválasztják, ilyenkor pedig sokan meg vannak lőve. Ezekre a pillanatokra is fel kell készülni és legyen ezen kívül még legalább 2-3 másik karakter, akikkel legalább elfogadhatóan tudunk játszani, nem kaphatjuk meg ugyanazt a hőst minden alkalommal. Ez ugyanúgy vonatkozik a pozíciókra, nem csak a karakterekre. Lehetünk mi mid mainek, de bizonyos mérkőzéseken bizony supportolni is fogunk majd, az nem megoldás, hogy kijelentjük az elején, hogy márpedig mi nem tudunk máshol játszani, ezen mindenki átesik.

Készüljünk fel testileg is a rangsorolt játékra


A LoL meccseknek nincs fix időtartama: lehet hogy 15-20 perc alatt vége, de az is előfordulhat, hogy akár egy órán át a gép előtt fogunk ülni, mire befejezi valaki. Meccs közben kevés lehetőségünk van felállni és bármiért is kimenni. Tegyünk magunknak egy szívességet és még a meccsek előtt, esetleg közötte menjünk el a mellékhelyiségbe, hozzunk egy pohár vizet, esetleg valami nassolni valót, hogy ne a mérkőzés alatt pusztuljunk éhen/szomjan. Higgyétek el, ha végig az lesz a fejetekben, hogy éhesek vagy szomjasak vagytok, esetleg érzitek, hogy valami egyre sürgősebb odalenn, annál kevésbé fogtok a meccsre és a játékotokra koncentrálni.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések