Ez ráadásul csak az első lépés. A Challenger Series már a múlté, de valami átfogóbbat tervez a Riot. Az európai e-sport részlet vezetője számolt be az elképzelésekről.
Készülőben az új európai liga. Azt már most lehet tudni, hogy franchise alapú lesz –tehát a kiesés mondhatni a múlté–, így a Challenger Series-nek sincs sok értelme, idén emiatt már nem is volt. Sőt mi több, a tavaszi szakasz után sem búcsúztak már egyik csapattól sem az LCS-ben, hogy egy kis stabilitást és több felkészülési időt adjanak az érintetteknek.
A csúfos bukása után visszatér a Clash, de előtte letesztelik újra
Az első indítás olyannyira nem sikerült jól, hogy el is kellett halasztani teljesen. A Riot most újra próbálkozik, de egy napig tesztelni fogják az óceániai szerveren.
Ettől függetlenül nem engedték el teljesen az LCS-en kívüli életet, ennek volt előszele a European Masters, valamint számos regionális liga, ahonnan kvalifikálni lehetett ide. Ilyen a környékünkön zajló EBL is, ami a Balkán régió csapatait fogja össze, mi magyarok is két csapattal képviseltük itt magunkat, a Team Horizon Reapers és a WiLD személyében. Jövőre azonban újabb terveket valósítana meg a Riot Games.
Az új megoldás a kiadó szerint a Premier Tour lesz, erről Hans Christian Dürr nyilatkozott, a Riot Games e-sport igazgatója a D-A-CH régióban. Ez most júniusban már el is indul, és alapvetően Németországot, Ausztriát és Svájcot érinti, de nem veszi át az ESL Meisterschaft (német nemzeti liga) helyét. Innen jelentkezhettek rá csapatok is, itt a szezonok kicsit eltolódtak, –ugyanis lesz egy nyári egészen augusztusig, valamint egy téli is, októbertől jövő év márciusig. Különféle "megállói" esznek a tornának, itt nyílt és zárt kvalifikációkra kell elsősorban gondolni. Összesen 8 kvalifikált és 8 meghívott csapat fog részt venni. Mindkét oldalról az első négy csapat fog úgynevezett Premier Tour pontokat kapni.
Az első helyezett 200 ponttal, a második 155 ponttal, a harmadik 110-el, a negyedik 65-el gazdagodik, míg az 5-8-ig helyen végzők fejenként 25 pontot visznek haza. Akinek a két szakasz után a legtöbb pontja van, az bekerül a már ismert European Masters-re.
A verseny alapesetben négy megállóval rendelkezik majd a három említett országon belül, de első alkalommal hárommal indítják útjára a dolgot. A legutóbbi interjújában Dürr elárulta, hogy Berlin és Bécs mindenképp szerepelni fognak az idei megállók között, míg a maradék két helyet Észak-Németország és Svájc között osztják el, Hamburg egy elég lehetséges helyszín, itt már volt korábban is Riot rendezvény. Ez nekünk magyaroknak is jó hír lehet, hiszen Bécs annyira nincsen messze, ide könnyebb eljutni, mint mondjuk a Berlini stúdióba.
Dürr elismerte, hogy az utóbbi években tehettek volna többet is a régiók megerősödéséért külön-külön. Mint elmondta, a Premier Tour csak egy a sok lépés közül, amit még terveznek, hogy a LoL-t régiós szinten is erősítsék, vagyis ne minden csak és kizárólag az LCS-ről szóljon. Azt is hozzátette, hogy a Premiere Tour, valamint a soron következő versenyek célja nem feltétlenül a minél nagyobb események szervezése, vagy a hatalmas pénzdíjazás lesz, ez sokkal inkább tehetséggondozás, amire legyünk őszinték, szükségünk van, illetve lesz. Főleg, ha elindul a franchise alapú LCS, a legfelső liga sokak számára nagyon zártnak tűnhet majd.
Ha belegondolunk, anno a Unicorns of Love Vizicsacsival együtt is a semmiből tört elő. A jövő évtől egy ilyen történet szinte elképzelhetetlen lesz, mivel fix csapatok versenyeznek majd és ha valamilyen szélsőséges oknál fogva egy csapat mégis kipottyanna, annak a helyét ugyanúgy meg kell venni kb. 10 millió dollárnak megfelelő euróért. Ez olyan pénzösszeg, amit még a veterán csapatoknak sem feltétlen könnyű összeszedni, de egy új feltörekvőnek szinte lehetetlen.
A bekerülés egyetlen esélye az egyéni teljesítmény lesz, mivel az LCS csapatok is maximum játékosokat cserélnek majd. Ehhez azonban nem ártanak más nemzetközi, magas szintű versenyek, hogy legyen lehetőségük is megmutatni magukat az új tehetségeknek, mint amilyen most bluerzor is.