Pletyka: Az ESL-t és az ESEA-t is megvenné a Tencent

Pletyka: Az ESL-t és az ESEA-t is megvenné a Tencent

A kínai holding cégnek lassan elképesztő hatalma lesz, ha tényleg létre jön az üzlet.

Ha valaki most csöppen bele az e-sport és a gaming üzleti világába –mindenféle háttértudás nélkül– a legelső dolog, amit hallani fog az valószínűleg a Tencent szó lesz. A kínai holding cégnek szinte mindenben benne van a keze, és lassan olyan birodalmat építenek ki, ami veszélyes lehet a jövőre nézve, – vagy éppen ellenkezőleg: még inkább fellendítheti a szakmát. Persze van egy harmadik lehetőség is, miszerint semmi sem változik, csak egyszerűen tovább növeli bevételét a gigantikus vállalat. Az egyeduralkodás viszont sokszor nem jön be, ahogy ezt láthatjuk a CS:GO-nál is, hiszen nincsenek komoly versenytársak, így nem kell folyamatosan fejlődnie a játéknak. Több forrás szerint is ez még idén változni fog, így reméljük, hogy kicsit a Valve-nak is fel kell kötnie a gatyát.

De térjünk is vissza inkább a szóban forgó cégre, akiknek tulajdonrészük van a Bluehole-ban, a Riotban vagy éppen az Epic Games-ben is. A legnagyobb e-sport játékkiadók közül szinte csak a Valve maradt, mint utolsó bástya, aki nem adta el a cég egy bizonyos részét a Tencentnek. A következő információkat kéretik nem készpénznek venni –hiszen ezúttal még nem láttunk semmilyen kézzelfogható bizonyítékot–, de logikusan végiggondolva teljesen elképzelhető, hogy a holding cég efelé próbál helyezkedni.

"Amit az ESEA csinált a játékosszámokkal és a lefizetésekkel előző héten az tökéletesen egyezik azzal, amit én hallottam arról, hogy éppen mit terveznek

Ha minden igaz azt szeretnék, hogy minél többet legyen róluk szó, mielőtt eladják az ESEA-t és az ESL is a Tencentnek"

Don Haci-t már jól ismerheti mindenki, mint a CS:GO egyik legnagyobb trollját, de mostanában már kicsit jobban hihetünk annak, amit mond. Természetesen egyből hozzátette, hogy ez még csak pletyka, de számomra teljesen logikus lépés lenne ez a kínai cégtől. Térjünk kicsit vissza Haci első mondatára, ahol megemlítette, hogy az ESEA babrált kicsit a játékosszámokkal. Ez is a napokban derült ki, hiszen már évek óta azokat láthattuk, akik játszanak (tehát éppen meccsben vannak), vagy a mérkőzés előtti lobby-ban zajlik a csapat összerakása, valamint egyéb hasonló előkészületek. Nemrég ezt viszont megváltoztatták arra, hogy azokat mutassa, akiknek éppen fut az app –ezzel pedig drasztikusan megnőtt a szám–, amit sokan meglepődve könyveltek el, de hamar rájöttek, hogy ez egy újabb trükk volt a cég részéről. A fórumon el is indult a leleplezés, ami után láthattuk is, hogy közel sem játszanak annyian, mint amennyi játékosnál fut az ESEA program. Természetesen ezt ők tagadták. Végül azt nyilatkozták, hogy ez csak egy hiba: és az eredeti terv az volt, hogy mindkét számot láthassuk.

6,255 online, 1,159 játszik, közülük 0 profi.

Ha rátérünk a szöveg végére láthatjuk, hogy nem csak az ESEA, de az ESL is potenciális vétel a Tencentnek, ami viszont sokkal komolyabb ügy, hiszen rengeteg versenyt szervez a cég, így komoly tulajdonrésze lenne a CS:GO e-sportban is a kínai cégnek. Az ESEA közösségi menedzserének viszont nem igazán tetszett Haci tweetje:

"Basszus... Úgy néz ki, hogy annyira rosszul megy nekünk, hogy az öt legnagyobb cég egyike meg akar minket venni... :/ Mindig azt hittem, hogy egy top 3 cég lesz az. Mindjárt jövök csak kicsit javítok a kínai dialektusomon."

Az biztos, hogy nagyon próbálják elterelni a témát, ami könnyedén lehet, hogy pont alátámasztja a háttérben folyó üzletelést. Persze simán előfordulhat, hogy Haci tévedett ,és a kínai cég egyelőre nem szeretne beszállni az ESL-be és az ESEA-ba. Kíváncsian várjuk a történet végét. Amint többet tudunk meg az ügyről azt azonnal közöljük veletek!

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések