Yazied "YapzOr" Jaradat elég hamar rájött, hogy butaságot követett el, amikor a világbajnokságra vonatkozó tweetet kiírta, –így szinte rögtön elnézést is kért TwitLongeren.
Vasárnap délután játszották le a 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokság fináléját, melyen végül Franciaország 4-2-re legyőzte Horvátországot. A lefújást követően világszerte emberek milliói osztottak meg üzeneteket az eredményről és a mérkőzésről. Nem volt ez másként a Team Secret-ben játszó YapzOrral sem:
"Gratulálok Nigériának a világbajnoki címhez"
A francia labdarúgó csapat már a torna előtt is a rasszizmus és a bevándorlással kapcsolatos viták középpontjában állt, részben a játékosok sokszínű kulturális örökségének köszönhetően. A BBC adataira támaszkodva a nemzeti együttesükben lévő 23 futballistából 15-en afrikai felmenőkkel rendelkeznek, és a legtöbben a korábbi francia gyarmatokról származnak. Sokáig nem hagyta fent a tweetet, hiszen a Dotás közösség nagyon gyorsan reagált a mondandójára. A legtöbb játékost mélyen érintette és sokkolta YapzOr üzenete, éppen ezért a jordániai e-sportoló viszonylag hamar törölte is. Nem sokkal utána pedig bocsánatot is kért.
I want to apologise to my fans and to the community for my tweet earlier today. After watching the World Cup (cont) https://t.co/Dn4WyPOnII
— Yazied Jaradat (@YapzOrdota) 2018. július 15.
"Szeretnék elnézést kérni a rajongóimtól és a közösségtől a korábbi üzenetemért. Miután megnéztem a világbajnokságot... (folyt.)"
A TwitLonger-ben azt állítja, hogy a posztot viccnek szánta, de nagyon nem úgy sült el, ahogyan azt gondolta:
"Egyáltalán nem volt rosszindulatú a szándékom, de nem vettem észre a szavak hatalmát. Az okozott sérelmek miatt természetesen szeretnék elnézést kérni. Nagyon sajnálom, ez nem tükrözi a személyes értékeimet, sem a tiszteletemet, amelyet az embertársaim iránt érzek."
Úgy hiszem, hogy az ilyesminek nincs helye –sem in-game, sem közösségi média oldalon, sem pedig személyes beszélgetésben. Tény, hogy az ember sok mindennel szeret viccelődni és az internet is lehetőséget ad a mémelésre, de ezt akkor sem ilyen formában kellene közhírré tenni.