Rekordmennyiségű pénz állt a TSM házához!

Rekordmennyiségű pénz állt a TSM házához!

Andy Dinh, -a TSM alapítója és tulajdonosa- alig 26 évesen már egy kész vagyont szerzett a TSM-nek hála, most pedig még nagyobbat dobbantott.

2009-ben alapította meg a TSM-et Andy Dinh; akkoriban még LoL játékosként vette kezébe a csapat menedzselését is, majd szép lassan játékosként visszavonult, és teljes időben foglalkozott a csapat sorsával a játékon kívül. Meg is lett az eredménye: az elmúlt évek során folyamatosan tudta bővíteni nem csak a cég repertoárját, de anyagi és infrastrukturális helyzetét is. 

Hol marad a Challenger Recall? Egy újabb elfeledett ötlet

Már több mint egy éve bejelentette a Riot az egyedi hazatérési animációt, azonban azóta sem hallottunk róla semmit.

Eleinte a csapat egy weboldal formájában indult, -ahol LoL-os guide-okat írtak-, ebből nőtte ki magát a LoL-os versenyzés, majd később belekóstoltak a PUBG világába többek közt Breakkel és Viss-szel az oldalukon. Természetesen az elképzelhetetlenül növekedő Fortnite lázból sem maradtak ki Andy-ék, felvették Myth-et, Daequant, Hamlinzt és még jó néhány más játékost is a csapatba. Nem állta útját a szervezetnek az idei évben franchise rendszerbe lépő NA LCS sem, ahol mindazok mellett, hogy meg kellett győzni a Riot Games-t egy komplett pályázattal és kiterjedt tervekkel, 10 millió dollárt is az asztalon kellett hagyni.

A pénz azonban koránt sem fogyott el, sőt most jön majd csak igazán. A TSM anyacége, a Swift kedden jelentette be, hogy a TSM összesen 37 millió dolláros befektetést kapott. A befektetők között ráadásul olyan nevek tűnnek fel, mint Stephen Curry, háromszoros NBA bajnok, vagy Jerry Yang, aki a Yahoo társalapítója és CEO-ja. A pénz ráadásul több helyre is befolyik, ugyanis a Swift több üzletrészét is megtámogatja vele, úgy mint az influencerek hálózatát. Itt olyanokra kell gondolni, akik nagyban formálják a közvéleményt egy játékon belül és a TSM-nek akad elég ilyen játékosa a profik között is, -elég ha csak Bjergsenre, vagy Myth-re gondolunk.

Andy továbbra is birtokolja a részvények nagyobb részét, ezáltal a cég vezetését is. Mindössze 17 éves volt, mikor útjára indította a TSM-et az akkori versenygyőzelmekkel szerzett pénzből. egészen 2013-ig volt aktív játékosként, de amint meglátta, hogy komoly lehetőségek rejlenek az e-sportban, inkább erre szeretett volna koncentrálni. Versenyeket is szervezett, amik általában telt házasak voltak, -nem véletlenül került fel a Forbes top 30-as listájára a 30 év alattiak kategóriában.
Bár a TSM egyébként is sok üzletet folytat és jó eséllyel nincsenek anyagi gondjai, az e-sport mostani robbanásszerű fejlődése miatt tartani kell a lépést, amire már a TSM sem képes önmagában; itt jönnek képbe a befektetők. Az NA LCS helyért kicsengetett 10 millió dollár még egy olyan csapatnak sem aprópénz, mint a TSM. 

"A TSM mindig is sovány műveletként üzemelt, nem igazán használtuk ki azokat a lehetőségeket, amiket ennek a piacnak a gyors fejlődése biztosít, -így most erre készülünk fel, hogy ezt pótoljuk. Nagyon jó befektetői csoportunk van, és ez segíteni fog céljaink elérésben, amiket a TSM-nek kitűztünk." - Andy Dinh

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!



Kövess Minket!



Üzlet - Az univerzális villáskulcs a szerszámosládák kincse

Gondolt már arra, milyen sokoldalúan használható az állítható villáskulcs a hétköznapokban? Ez az eszköz, bár elsőre talán egyszerűnek tűnik, elengedhetetlen része a háztartások és a műhelyek szerszámkészletének.

Üzlet - Mikor van szükség a vastaglazúr használatára?

Sokan előszeretettel döntenek a fa alapanyag mellett, amikor az otthonuk felújításáról, átalakításáról van szó. Ez pedig nem is meglepő azt tekintve, hogy mennyire esztétikus, meleg és természetes hatású. Ugyanakkor van egy fontos dolog, amit mindenképp szem előtt kell tartanunk.

Közvetítések