Az Overwatch demók 82%-ában tényleg csaló van, a legtöbb pedig Dust2-n garázdálkodik

Az Overwatch demók 82%-ában tényleg csaló van, a legtöbb pedig Dust2-n garázdálkodik

Az ártatlanok száma pedig mindössze 13%.

A CS:GO egyik legnagyobb témája már sok-sok éve a csalás. Hiába ítéli el mindenki a csalókat, a számuk viszonylag nagy, és ha csak egyel találkozunk egy meccsen, már az is tönkreteheti egy óránkat. Erre próbál valamiféle megoldást nyújtani a "Jelentés" gomb (kisebb sikerekkel), ami egy bizonyos számú report után az Overwatch (magyarul: Őrség) rendszerbe küldi a demót –itt pedig már csak a közösség dönt, hogy az illető tényleg csalt-e, vagy csak simán jó.

A profik többsége nem adna második lehetőséget a VAC bannal rendelkező játékosoknak

Eacute;rdekes anyagot készített a betway esports gárdája az ESL One Köln 2018 versenyén; mégpedig azzal a kérdéssel bombázta a profi játékosokat, vajon ők adnának-e második esélyt a VAC tiltással rendelkező játékosoknak?

Egy lelkes Reddit-felhasználó 6 nap leforgása alatt (július 28-ától augusztus 3-ig) összesen 100 darab Overwatch demót nézett meg, ebből pedig egy nagyon jó statisztikát csinált: az illető ártatlan, esetleg troll vagy booster, vagy ténylegesen csalt-e. A teljes "jelentést" ide kattintva olvashatjátok el angol nyelven.

A 100 meccsből 96 sima MM volt, mindössze 4 volt Wingman, ebből is kétszer teljesen ártatlan volt az "elkövető". A többi esetben azonban csalt, tehát itt annyira nem jellemző, hogy valaki trollkodna vagy boostolna. Utóbbiból egyébként a sima MM-en sem volt sok, mindössze 5 ilyen eset történt meg. Csalóból viszont sajnos kifejezetten sok volt: a 100 esetből 82-szer tényleg tiltott programot használt az illető. A legnépszerűbb természetesen az aimbot és a wallhack, de persze a spinbot sem maradhatott ki, néhányan pedig még bhop scriptet is használtak. A 100 jelentett demóból 13-nál nem volt semmi szabályellenes.

Messze Dust2 és Mirage a csalók kedvence

A statisztika pályára lebontva azt mutatja, hogy a legtöbb csalás (az esetek 61%-ában) Dust2-n vagy Mirage-on történik. Ezt követi Cache 12%-kal, majd nagy meglepetésre Office, 10%-kal. Picit utánagondolva ez nem olyan meglepő, hiszen itt nagyon gyakoriak a HvH-"partik" (Csaló vs. Csaló). Cobblestone-on mindössze 4 eset volt, Overpasson és Infernon 3-3, Trainen és Agency-n 2-2, míg Rialton, Nuke-on és Canals-on csak 1.

A fenti statisztika ugyan teljes képet nem ad a csalókról, azonban néhány fontos következtetést le tudunk vonni. Ilyen például az, hogy ha minimalizálni akarjuk a csalók jelenlétét, akkor érdemes Dust2-t és Mirage-t messziről elkerülni, akár még Cache-t is. A többi pályán pedig már balszerencse kell hozzá, hogy összefussunk egy tisztességtelen társsal. Ha mégis találkoznák egyel, akkor mindenképp jelentsük a "Jelentés" (Report) gombbal, –így legalább megadjuk a kezdőlökést az Overwatch banjához. Azt sem szabad elfelejteni, hogy egy-egy durvább lövésnél nem feltétlen csal az illető, szimplán óriási szerencséje is lehet, vagy csak sokkal jobb nálunk.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON!

Kövess Minket!