Meddler a minap elhozott nekünk néhány újabb –a játékkal kapcsolatos– gondolatot.
A minap a Riot egyik vezető fejlesztője, Meddler újabb, "játékbeli gondolatok" bejegyzéssel látta el az érdeklődőket. Legújabb posztjából két témát érintett: az egyik egy már hetek óta szabad szemmel is jól látható, azonban még mindig orvosolatlan hiba, a másik pedig egy érdekesség arról, milyen adatokkal dolgozik a Riot, ha karakterek erősítéséről vagy gyengítéséről van szó.
Játék-betöltési bug
A fejlesztőcsapat folyamatosan vizsgálja azt a hibát, ami miatt a játékosoknak hosszabb ideig tart a betöltés egy-egy mérkőzés elején. Ugyanakkor gyakran előfordul ebből a bugból adódóan az is, hogy egy résztvevő addig nem kezd tölteni, amíg a másik kilenc játékos nincs 100%-on. Egyelőre azonban nem tudunk se további információt, se bevezetési időpontot felmutatni, mivel a probléma megoldása még bőven folyamatban van. Annyira nem idegesítő, csak kicsit többet kell várni két meccs között.
Ebben a videóban látható egy példa: már mindenki betöltött, mire a Malphite elindul 0%-ról.
Mik azok a Mastery görbék?
A kliensben van egy sáv az egyes karakterek mellett, amely az adott hős nehézségi fokozatát jelzi –magyarul, hogy a Riot szerint mennyire nehéz megtanulni vele jól játszani. Ez alapból egy három szakaszból álló mérce, de a történet messze nem ennyire fekete és fehér.De mit is jelez ez a bizonyos görbe? Ezt a módszert sokszor veszik figyelembe a fejlesztők egy-egy új karakter megalkotásakor, esetleg a már meglévő hősök újradolgozásának pillanatában. A grafikon ugyanis azt reprezentálja, hogy a játékosok mennyire válnak jobbá egy adott karakterrel, abban az esetben, hogy ha többet játszanak vele (azaz mennyire nehéz-könnyű megtanulni játszani).
A mostani terítéken az idei újdonságokkal –azaz Pyke-kal, Irelia-val, Kai'Sa-val és Swain-nel– találkozhatunk. Rengar, Jax, Vayne és Karthus csak azért szerepelnek a listán, hogy összehasonlítási alapként szolgáljanak a hozzájuk hasonló működéssel bíró karaktereknek. Aatrox és Akali azért nem kaptak helyet a felsorolásban, mivel nekik olyan közeli a rework-jük, hogy nem sikerült még elég adatot összegyűjteni egy ilyen görbe kialakításához. Minél laposabb egy görbe, annál "unalmasabb" az adott karakterrel játszani, hiszen az azt jelenti, hogy alacsony és magas szinten is mindenki ugyanolyan jól játszik vele.
Néhány érdekesség:
- Pyke és Rengar igen különleges párost alkotnak, már az összehasonlíthatóság terén. Először is, igen sokat profitálnak abból, hogy ha gyakran választják őket a játékosok (a 9%-os winrate növekedési ráta 50 meccsből jobbnak mondható, mint az átlag). Azonban van, amiben különböznek: míg Pyke-nál a görbe eleje sokkal magasabb (azaz többet kell tanulni vele, de megéri), addig Rengar görbéje igen egysíkú.
- De Irelia és Jax is érdekesek "együtt". A 15 mérkőzéses határnál nagyon hasonló a görbéjük, sőt az erő-szintjük is hasonló helyen végez.