Véget ért a koreai dominancia? - Kína válogatottja nyerte az Asian Games 2018-at

Véget ért a koreai dominancia? - Kína válogatottja nyerte az Asian Games 2018-at

Korea újból kikapott, míg a streamet csak Twitch-en több mint 700 ezren követték!

Pár órával ezelőtt véget ért a 2018-as Asian Games, ahol 3-1-re végül a Kínai Népköztársaság győzedelmeskedett. A két gárdában elképesztő játékosok képviselték hazájukat, így az év egyik legizgalmasabb és legjobb szériáját adta nekünk a LoL két szupercsapata, de nézzük is meg pontosan, hogy hogyan jutottak el idáig és végül miért nyertek ennyire könnyedén Uziék.

A csoportmérkőzés során már találkozott egymással a két gárda: az "A" csoportban Kína és Korea mellett Vietnám és Kazahsztán szerepelt, míg a "B" jelzésű négyesben Tajpej, Pakisztán, Szaúd-Arábia és Indonézia versenyzett. Valószínűleg nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a CS:GO-ban amúgy jól szerepelő Kazahok nem nyertek meccset, ahogy a Vietnámi ötös is csak a kazahokat tudta elverni. A felső blokkban viszont már más volt a helyzet, hiszen Korea tökéletes játékkal, hibátlanul első lett, ami azt jelentette, hogy kétszer is elverték Uziékat, akik így 4-2-ben végeztek a második helyen.

Faker is bekerült korea "szupercsapatába" az Asian Games-re!

Készülnek a résztvevők az idei Asian Games e-sport részére: Dél-Korea már bejelentette csapat összeállítását, ahol nem Faker lesz az egyetlen nagy név.

A "B" csoport pepitában ugyanígy alakult csak ott Tajpej tűnt ki a nem túl patinás tömegből, hibátlan mutatóval zártak, ahogy a második helyezett Szaúd-Arábia is csak tőlük kapott ki. Pakisztán pedig csak Indonéziánál bizonyult jobbnak, akik hasonló módon szenvedtek, mint a fent említett kazahok.

Az elődöntők párosítási egyértelműek voltak: a szokásos módszer szerint az "A" csoport első helyezettje a "B" csoport második helyezettével játszott ezt pedig fordítva is megismételték. Nem nagy meglepetésre a Korea vs. Szaúd-Arábia meccs nem hozott túl nagy izgalmakat, hiszen Fakerék bucira verték az ellenfelüket, az egyik meccs befejezéséhez összesen 17 percre volt szükségük.

A másik elődöntő már sokkal izgalmasabb volt, hiszen a Tajpejiek megmutatták, hogy milyen fából faragták őket és egy meccset sikerült is elcsenniük Uziéktól. Ettől függetlenül a kínai válogatott megnyerte a mérkőzést, és így létrejött a mindenki által várt –és egész egyértelműnek tartott– álomdöntő.

Első meccs

A páros a reggeli órákban kezdte az összecsapást, ahol már az első meccs rengeteg gyilkosságot és egy 33 perces mérkőzést hozott, melyet végül a kínai csapat nyert meg. Nem meglepő módon Uzi lehengerlően játszott, ahogy Xiye Luluja is zseniális volt. Az első összecsapás végül egy Baron tánc utáni csapatharccal végződött, ahol a kínai gárdának már a buffra se volt szüksége, hiszen egy tiszta ace után a Nexusig gyalogoltak.

Második meccs

A következő körre már kicsit jobban összeszedte magát a koreai ötös és hasonlóan az előző meccshez 34 perc alatt nyertek is. Ezúttal viszont sokkal magabiztosabbak voltak és úgy látszott, hogy könnyen átvehetik az irányítást a széria felett. A meccs embere egyértelműen Score volt, aki a párharc elejétől kezdve uralta a dzsungelt és MLXG-t relatíve kitörölte a játékból.

Harmadik meccs

Lehet, hogy Uzi is észrevette azt, amit fent említettem; fogta az egészet és beledobta a kukákba Rulerrel együtt, mivel a bot lane már a 10. percben lemosta a pályáról a koreai duót. Egy elfeedelt Uzival pedig nagyon nehéz bármit is kezdeni, ha pedig azt mondom, hogy nagyon nehéz, akkor arra gondolok, hogy a 20. percben már 6-0-2-ben volt, míg a meccs végére 12-0-2-ben végzett, így jobban mondván meccspontra cipelte az egész csapatát.

Negyedik meccs

Elérkeztünk az utolsó előtti mérkőzéshez, amikor is a kínaiak úgy döntöttek, hogy inkább legyen ez az utolsó. Érdemes hozzátenni viszont, hogy ez volt a legszorosabb mérkőzés az összes közül, de Uzi Xayah-ja és MLXG Lee Sin-je megoldotta a melót még úgyis, hogy az összes sárkány, köztük két Infernal is a koreaiaknál kötött ki. A meccs elméleti befejezéséhez Ming ultija és Uzi gyors reflexe kellett, aminek köszönhetően elkapták Fakert és majdnem beütötték mindkét Nexus tornyot is. A biztonság kedvéért azért mentek még egy kört, de a következő ostromot már nem bírták Peanuték és elvesztették a döntőt.

Összegezve a versenyt még nem mondhatjuk ki, hogy Kína lenne a LoL új királya, de ha ugyanilyen remek teljesítményt nyújt valamelyik csapat a világ legnépesebb országából, akkor már sokkal magabiztosabban beszélhetünk arról, hogy a koreai dominancia megszűnt, és ezentúl a kínai gárdáktól még jobban rettegnie kell a nyugatnak.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések