League 2019: jön az pozíciónkénti rangsorolt divízió, –vagy mégsem?

League 2019: jön az pozíciónkénti rangsorolt divízió, –vagy mégsem?

Több szempontból is változik a rangsorolt rendszer; eltűnik a bronz 5, –de nem ez az egyetlen változás.

Az új rangsorolt rendszerről tegnap jelentetett meg egy videót a Riot Games, ahol felvázolták, hogy nagyjából milyen változásokat terveznek már most. Minden divízióban eltörlik az ötödik rangot, viszont bevezetnek két új divíziót a Vast, illetve a Nagymestert. Azóta viszont egy hosszabb írott tájékoztató is született, ahol további részleteket is megosztottak. A tegnapi videós összefoglalót alább találjátok.

League 2019: egyetlen Bronz V játékos sem lesz jövőre

Huzsi | 18/09/19 18:10Az új szezonban két új osztály -a Vas és Nagymester- vár ránk, továbbá számtalan újítás, mely könnyebbé teszi a rangsorolt játékokat. A kilencedik szezonban a feje tetejére állnak a dolgok a rangsorolt világban, de szerencsére csak pozitív irányba a mostanihoz képest. Vegyük szépen sorra, hogy milyen újdonságokról számoltak be a fejlesztők.

Miért volt szükség a Nagymester osztályra?

Sokan úgy érezhetik, hogy így csak messzebb kerülnek a Challenger, avagy Kihívó osztálytól, de igazából csak egy meme-et szeretnének megszüntetni. Ez nem más, mint a "Diamond 5 scrub", –őket ugyanis sokan lenézik és nem is tekintik őket igazi diamondosnak. Míg ez csak egy poén, valami igazság azért van benne, a mert a Diamond alján és tetején lévő játékosok között ég és föld tud lenni a különbség, de ez feljebb is igaz. Emiatt az osztály hamis képet adhat az ottani játékosok tényleges tudásáról, és ezt szeretnék szélesebbre húzni, hogy több szintre osszák be őket.

A jelenség maga csak idővel lett probléma, ahogy egyre több játékos került be Gyémántba (vagy azon felül is), és akár 50 LP is hatalmas eltérést mutathatott egy-egy mérkőzés színvonala, vagy a játékosok tudás között. Az első ötlet az volt, hogy a Mester osztályt is számokra osztják fel, mint az alacsonyabbakat, de ez nem érte volna el azt a célt, amit kitűztek, hogy jobban elkülönítsék a különböző tudású játékosokat. Attól is tartottak, hogy a Mester 4 ugyanúgy meme-ek áldozata lesz, mint eddig a Gyémánt 5.

Ezért került be a Nagymester osztály, a Mester és a kihívók közé, így a jobb Mesterben lévő játékosok feljebb mászhatnak és érezhetik fejlődésük gyümölcsét, míg a legjobbaknak továbbra is ott lesz a kihívók osztálya. Ezáltal az itteni közösség jobban tudás szerint kerül besorolásra, nem kell azon aggódni állandóan, hogy milyen Mester játékosokat kap az ember.

Átláthatóság mindenek felett

Ahogy egyre magasabbra mászunk, annál inkább szűköl a játékosközösség. Míg Ezüstben, vagy akár Aranyban kicsi az esélye annak, hogy ugyanazzal az emberrel kétszer is összefutunk, addig Mesterben, vagy Kihívóban elég gyakori visszatérő csapattársaink lesznek. Idővel megismerjük őket, tudni fogjuk, hogy mivel játszanak és ez kialakít egy extra rivalizálást is. Hogy ezt a versenyszellemet tovább erősítsék, most már nem csak azt fogjuk látni, hogy hol tartunk a létrán, hanem azt is, hogy kinek a helyét vehetjük el legközelebb, esetleg ki az, aki a miénkre pályázik, –így a játékosok még inkább küzdeni fognak a helyezésükért.

A felhszanálói felület is megújul, elvégre ha ránézünk a listára, alapvetően arra vagyunk kíváncsiak, hogy mikor tudunk osztályt lépni, ennek egyértelműnek kell lennie azonnal. Ennek láthatóságát is javítani szeretnék jövőre, hogy jobban tisztában legyünk azzal, mire van még szükség, hogy magasabbra jussunk.

Pozíció szerinti rangok

Amikor ezt először bejelentette a Riot Games, sokan nem tudták hogyan kezeljék a hírt. A fejlesztők is kiemelték, hogy csakis abban az esetben valósítják ezt meg, ha biztosítani tudják a visszaélések megakadályozását. Úgy tűnik kellően magabiztosak a dolgukban, –ugyanis megkapjuk ezeket, viszont nem végig. Itt elsősorban a ranglétrák teteje volt a kérdés, vagyis a Mester és afeletti osztályok. Minél magasabbra jut egy adott játékos, ez az öt rang annál inkább "összeforr", az úgynevezett fonalak egyre szorosabban kötik őket össze. Az MMR-ünk szép lassan teljesen egyenlő lesz mind az öt helyen, míg végül szó szerint egybeolvadnak Mestertől felfele és onnantól ugyanúgy működik, mint a mostani rendszer. Erre egyrészt a jóval kisebb játékosbázis miatt van szükség, főleg ha marad a 200-as kihívó taglétszám, ahol már amúgy is elég szoros a játéktudás egymáshoz képest.

A Riot úgy gondolja, hogy a kettő ötvözete lehet a megoldás, meg amúgy is, aki már Kihívó akar lenni, az igenis értsen a játék minden részéhez –legyen szó makrójátékról, rálátásról, mechanikáról–, ezek pedig már nem annyira pozíciófüggőek. Tény, hogy az egyes szerepek más-más mértékben várják el ezeket, például egy supportnak szinte soha nem lesz szükséges akkora mechanikai érzékre, mint egy midesnek. Azonban ugyanúgy fordítva is igaz, egy mides sosem fog olyan szinten otthon lenni a rálátás megszerzésében és megtagadásában, mint egy támogató.

A Riot izgatottan várja már a jövő évet, hogy miként fog alakulni a verseny, –főleg a felsőbb szinteken.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések