A minionok rejtett hatalma - urald a pályát segítségükkel!

A minionok rejtett hatalma - urald a pályát segítségükkel!

A minionok fontosabb részét képezik a játéknak, mint gondolnád; nem csak aranyforrásként kell rájuk tekinteni.

Mennyire jó lenne úgy irányítani a dolgokat, hogy az ellenfél mindig pontosan ott álljon az ösvényen belül, ahol mi szeretnénk. Ez nem csak álom: tudatossággal és némi gyakorlással el tudjuk érni, –segíteni pedig a minionok fognak, ha rá tudjuk venni őket.

Ehhez nem kell más, mint ésszel irányítani őket és nem gondolkozás nélkül mindig csak lefarmolni az ösvényt. Hogy ezt elérjük, nem árt tudni, hogy melyik minion pontosan miként is viselkedik.

Minden 30. másodperc után jelennek meg a minionok, és összesen négy fajtájuk van. A közelharci, a távolsági, az ágyús és a szuperminion. A közelharciak tankosabbak, viszont kevesebbet sebeznek, míg a távolságiak ennek pont az ellentétei, kereken kétszer annyi sebzést okoznak. Aztán ott vannak még az ágyús minionok, amik erősebbek és többet is sebeznek, viszont az első 20 percben csak minden harmadik hullámnál jelennek meg, majd 20 és 35 perc között minden második hullámban és 35 perc felett minden egyes alkalommal. A szuperminionok pedig azon az ösvényen jelennek meg, ahol az ellenfélnek levertük az inhibitorát.

Valahogy úgy kell gondolni a minionokra, mint egy vezethető mozdonyra, aminek mi vagyunk a sofőrjei. Leginkább háromféle módon tudjuk manipulálni az ösvényeket. Van a gyors tolás, a lassú tolás és a fagyasztás. A gyors tolást torony alá például akkor használjuk, ha időt szeretnénk nyerni magunknak, hogy hazamenjünk vásárolni, mivel neki a torony alatt kell maradnia, hogy ne bukjon aranyat és tapasztalatot. Ha ilyet szeretnénk alkalmazni, akkor előbb az ellenfél közelharci egységeit öljük meg, amilyen hamar csak lehet, így a törékeny távolságiakat annál hamarabb tudjuk bedarálni a sajátjainkkal. Ez akkor is jó taktika, ha az ellenfél úgy ment haza, hogy nem tolta ránk a hullámot, mi pedig toronyig tolva azt aranytól és XP-től fosztjuk meg.

A másik kihasználási módja, hogy ilyenkor tudunk viszonylag nagyobb veszteség nélkül roamolni a pályán, ellátogatni egy szélső ösvényre és ott besegíteni, esetleg rálátást szerezni egy fontos területen. Az ellenfél vagy marad az ösvényén, vagy követhet minket, de akkor ő fixen nagyon sok erőforrást bukik, illetve idővel a tornyát is. Szintén hasznos lehet ez a taktika, ha elég erősek vagyunk a dzsungelesünkkel, hogy torony alá is bemenjünk az ellenfélért. 

Akad azonban a lassú tolás technikája: ezzel kevesebben vannak tisztában és alacsony eloban kevesebben is használják. Ezt leginkább úgy tudjuk elérni, hogy az ellenfél távolsági minionjait szedjük ki először, így a mi hullámunk ugyan nyerni fog, de sokkal lassabban. Ez azért jó, mert időt nyerünk arra, hogy odaérjen a következő hullám is fél perccel később. Ha az ellenfélnél esetleg van egy ágyús minion, de nálunk nincs, akkor azt is le kell szedni. És hogy mire jó az ez az egész? A minionhullámok szép lassan fognak felépülni és egyre beljebb tolni az ösvényt, és egy idő után akár tornyot is szerezhetünk úgy, hogy ott sem vagyunk. Ez a lassú tolás persze csak addig tart, amíg valaki bele nem szól, –így érdemes ezt nagyobb harcok előtt, mondjuk egy sárkány, vagy Baron előtt használni, lehetőleg a pálya másik felén.

Ezzel is nyomást generálunk, így az ellenfél két dologból választhat: vagy elbukik egy sárkányt, hogy mentse az ösvényét, vagy harcol érte, de cserébe a minionok végzik a dolgukat odaát. Az első szakaszban nem érdemes vele nagyon foglalkozni, ez leginkább akkor hatékony, ha már legalább egy torony ledőlt, esetleg kettő. Mint látható, ez egy kényszerítő eszköz, amivel befolyásolhatjuk, hogy melyik ellenfél mikor, hol tartózkodjon. Teleportok kikényszerítésére sem utolsó.
Az utolsó stratégia a fagyasztás. Ezt mindig az ösvény saját térfelén szeretnénk csinálni, így az ellenfélnek ki kell merészkednie, kockáztatva egy rajtaütést, ha farmolni szeretne. Ilyenkor az a célunk, hogy csak a legutolsó ütést vigyük be az aranyért, minden mást bízzunk a minionokra. Emiatt nagyon lassan fog kitolódni az ösvény, illetve ha nagyon jól csináljuk, akkor elég sokáig egy helyen tudjuk tartani a minionokat. Ilyenkor kell ránk tolnia az ösvényt az ellenfélnek, ha meg akarja állítani a fagyasztást, hogy resetelődjön a hullám. Két módon is lehet használni: egyrészt erősíthetjük vele a mi snowball hatásunkat, mivel több erőforráshoz jutunk, –vagy ha rossz matchupban vagyunk és csak túlélni akarunk, akkor is hasznos, hogy a saját tornyunk alatt állunk.

Erre a három taktikára figyelve –és begyakorolva– elég nagy előnyökre tehetünk szert, főleg olyanokkal szemben, akik ezekkel nincsenek tisztában.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

Kövess Minket!



Közvetítések