Eltelt több, mint 9 év a megjelenés óta. Vajon hányan játszanak még aktívan?
Mindig is érdekes kérdés a játék életében, hogy hányan játszanak vele, –elvégre többek közt ezzel tudjuk mérni sikerességét. Minél több játékosa van egy játéknak, annál több pénzt lehet abból kiszedni, a kiadók pedig tetszik, vagy sem, pénzből élnek. E tekintetben úgy tűnik, hogy a Riot Games-nek lassan 10 év után sincs oka szégyenre.
A 2009-ben megjelent, eredetileg League of Legends, Clash of Fates névre keresztelt játék az egyik nagy úttörője volt mind az online játékoknak, mind az e-sportnak. A Twitchcsel kéz a kézben nőtte ki magát a szemünk láttára, egyik sem lenne a másik nélkül most ott ahol. Még 9 év után is általában a top 5 legnézettebb játékban van a LoL, míg a Twitch pont a korai LoL tartalmaknak köszönhette részben a növekedését, ebbe beleértendőek az e-sport események is. A League of Legends pontos játékosbázisát nem tudjuk sajnos folyamatosan nyomon követni, ám a Riot Games néha napján megoszt velünk adatokat.
A kérdés egyébként is foglalkoztatja az embereket, de mióta a Fortnite kinőtte magát alig bő egy év alatt, azóta különösképp érdekes lehet, hogy hányan is LoL-oznak még. Köztudott, hogy sok játékost és nagy streamert is "elnyelt" a Fortnite láz, így jogosan gondolhatjuk azt, hogy a LoL-os bázis megcsappant. Több mint 200 millió regisztrált Fortnite fiók létezik a világon, na de akkor mi a helyzet a League of Legends-zel?
Az idei világbajnoki döntő is arról adott tanúvallomást, hogy igenis van még érdeklődés a játékra, amit több mint 99 millió egyedi néző követett világszerte.
E-S-P-O-R-T-S ????????https://t.co/meSV2UUbET
— Grant Paranjape (@Keiranthil) 2018. december 11.
Love the transparency from @riotgames and truly incredible to see growth in viewership for a game that has been out for so long #LeagueOfLegends
A játék évről-évre növekedést mutatott és már 2011-ben is 11,5 millióan játszottak vele havi szinten. Alig három év alatt, 2014-re már 67 millió játékosról beszélhettünk havi szinten, a legutóbbi jelentés pedig 2016-ban ez a szám már 100 millióra volt tehető. Tavaly egy kicsit mintha csappant volna az érdeklődés és nagyjából 86 millió aktív játékosra saccoltak az API-ból kiszedett adatok alapján. Idén sokan tértek vissza a játékhoz, ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a League of Legends konkurenciája a Battle Royale játékok felemelkedésével, mint a Fortnite, vagy a PUBG, nagyot nőtt. Hiába nem MOBA játékokról van szó, az embereknek limitált idejük van játszani és egy 9 éves címként még a folyamatos megújulás mellett is nehéz tartani a lépést.
Egy kicsit árulkodó jel lehet, hogy a Riot Games idén például semmilyen játékosstatisztikát nem osztott meg, hogy idén nagyjából hányan játszanak. Ez betudható akár egy esetleges esésnek is, amit nyilvánvalóan nem szeretnének reklámozni, ez az egyik, kevésbé valószínű opció. Az előbb említett két másik játék már 2017-ben is dübörgött, így aki azokra akart váltani, jó eséllyel már megtette. A helyzetet viszont rontja kicsit, hogy idén nagyon felkavarták a metát és a játékot az új patchrendszerrel és a lövészek eltűnésével, bizonyára ott is beadták páran a kulcsot. Mindezek mellett a havi szinten aktív játékosbázis 2017-ből kiindulva kétséges, hogy 80 millió alá esne világszinten, ráadásul a kínai régió most nagyon beindulhat újfent, tekintve, hogy ők lettek a világbajnokok és más az e-sport megítélése.
A másik opció, mely szerintem valószínűbb, hogy idén is növekedés történt. Ezt egyrészt alátámasztaná, hogy például az EU LCS nézettsége is idén láthatóan nőtt, illetve a már említett világbajnokság is minden LoL-os és általános e-sport nézettségi rekordot megdöntött. Attól, hogy valaki LoL-ozik, még nem biztos, hogy az e-sportot is követi. Aki viszont követi az e-sportot, a LoL esetében valószínűleg játszik is valamilyen szinten a játékkal. Ebből kiindulva, ha csak a döntőt 99 millió ember nézte, akkor elég jó esély van arra, hogy az aktív játékosbázis ismételten 100 millió fölé tehető, –főleg ha Kínát is belevesszük.
KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!

