Ezeknek a csapatoknak köszönhetjük az EU LCS-t!

Ezeknek a csapatoknak köszönhetjük az EU LCS-t!

Véget ért az idei EU LCS és többet már nem is tér vissza. Jövőre a franchise rendszerű LEC-cel indítunk, ezért ragadjuk meg az alkalmat, hogy megnézzük, kik tették az EU LCS-t azzá, amiért megszerettük.

2013 tavaszán indult útjára az az EU LCS, amit egészen 2018 nyarának végéig ismertünk és szerettünk. Öt szezon, illetve öt év hosszú idő és ez alatt rengeteg játékos, de még csapat is megfordult. Mivel az EU LCS jövőre mostani formájában megszűnik, helyette a LEC érkezik, mely egy franchise alapú, hosszútávú együttműködésre alapozó rendszer lesz, vagyis a csapatok papíron már nem nagyon fogják váltogatni egymást, mint korábban. Helyette maximum játékosok jönnek mennek, de a szervezetek állandóak lesznek. 

Ez egy részről jó, mert stabilitást ad a ligának és a szponzorok is majd bátrabban szállnak be egy olyan ligába, ahol nem fenyeget az a veszély, hogy az általuk támogatott csapat pár hónapon belül kiesik. Másrészről viszont kissé furcsa lesz, hogy mindig ugyanazok a szervezetek maradnak és ha ez az elejétől fogva így lett volna, akkor sosem leszünk szemtanúi egy olyan sikertörténetnek, mint amit az UOL és Vizicsacsi ért el az évek során. Nézzük akkor szezonról szezonra, szép sorban, hogy mely csapatok is fordultak meg az EU LCS-ben.

Against All authority - az első világbajnoki döntőben is velük küzdött meg a Fnatic, mindössze egy splitet töltöttek az EU LCS-ben. Olyan játékosok fordultak meg náluk, mint sOAZ, YellOwStaR, nRated vagy éppen Amazing.

Coppenhagen Wolves - öt szakaszon át láthattuk őket az EU LCS színpadán, aztán 2015 nyara után kiestek. Itt tűnt fel friss tehetségként anno Bjergsen, mielőtt a TSM-be ment volna, illetve csapattársa volt az egykori kommentátornak és mostanra Origen menedzsernek, Deficionak.

Dragonborns - ők is csak egy szakasz során szerepeltek és akkor is utolsók lettek. Itt folytatta pályafutását az első VB után Shushei, aki midesként játszott xPeke mellett anno.

Evil Geniuses - sok legendás játékos fordult meg itt, többek közt a később elemző kommentátorrá avanzsáló és idén még a Schalke segédedzőjeként szereplő Krepo, de Froggen és az All Staron látott Wickd is alappillérei voltak a szervezetnek. Összesen 2 splitet szerepeltek ezen a néven az európai színpadon, később átköltöztek Amerikába.

Fnatic - az egyetlen európai csapat, akik eddig minden egyes szakaszban ott voltak és a világon is ők rendelkeznek a legtöbb regionális bajnoki címmel. Rengeteg legendás játékost köszönhetünk nekik: Rekkles, xPeke, sOAZ, Cyanide és még lehetne sorolni.

Gambit Gaming - az eredetileg orosz Moscow5-ból lett a Gambit Gaming, itt lett ismert anno Alex Ich, Diamondprox, illetve a kor egyik legtöbbet újító támogatója, Edward, vagy akkor nevén Gosu Pepper. Félelmetes csapat voltak akkoriban és ember lehetett a talpán, aki szembeszállt velük. 6 spliten keresztül erősítették a régiót mielőtt kiestek.

Giants Gaming - több adagban ugyan, de eddig 8 split óta szerepelnek az LCS-ben, még ha nem is mindig az élmezőnyben. A jövő évi LEC-re is bejutottak, szóval egy darabig még biztosan velünk lesznek.

SK Gaming - a G2 alapítója és egykor sálairól ismert Ocelote is itt lett igazán ismert, az SK ellen hajtotta végre a híres backdoorját is xPeke az IEM versenyén. Ők is egy visszatérő gárda a jövő évi LEC-re, az EU LCS-ben pedig 6-szor szerepeltek.

Lemondogs - egy igazi csodacsapat volt, mindössze 2013 nyarán szerepeltek, de ott egyből kijutottak a VB-re; itt láthattuk Nukeduckot és Mithy-t is játékosként. 

MeetYourMakers - eredetileg egy szinte csak lengyel felállással operáló gárda volt. Maradandó eredményt nem tudtak felmutatni, de több ismert játékos is szerepelt náluk, mint Kikis, vagy Overpow de korábban, nem az LCS ideje alatt, Samux is játszott a színeikben.


Ninjas in Pyjamas - itt is feltűnt Bjergsen egy split erejéig, szintén Deficioval együtt, ez volt az utolsó csapata a TSM előtt. Összesen két splitet töltöttek az EU LCS-ben, egyet 2013-ban és még egyet 2017-ben.


Alternate Attax - német eredetű csapat, ami csak egy splitet szerepelt. Ennek oka, hogy később ebből a csapatból félig meddig a Millenium.

Alliance - ebben a csapatban sok ismert játékos fordult meg, köztük Froggen, Wickd, Shook, sőt még Rekkles is ide igazolt egy szakaszra a Fnatic-ból. Egy teljes évet töltöttek az EU LCS-ben, és ők kaptak ki az abszolút esélytelennek titulált KaBuM! e-Sports-tól, kiesve ezzel idő előtt a világbajnokságról. 

Millenium - az Alternate Attax utódcsapata volt, ők is egy évig voltak az EU LCS-ben, majd őket elverve kerülhetett be Unicorns of Love az LCS-be egy igazán szoros szériát követően. Itt ismerhettük meg Vizicsacsi híres Poppy-ját.

Még bőven vannak csapatok, a következő oldalon folytatjuk!


Supa Hot Crew - szintén egy egy éves történet az EU LCS-ben, túl mély nyomot nem hagytak a ligában. Itt játszott például Mr.Rallez, aki később a TSM egyik sub ADC-je lett. Selfie és KaSing is megfordult ebben a csapatban, de nekik is csak a 2014-es év jutott.

Team ROCCAT - egy periféria márka csapataként indultak, eredetileg teljesen lengyel felállással, Vander és Jankos is itt kezdték pályafutásukat csapattársként. 10 spliten keresztül képviseltették magukat, nyerni egyszer sem tudtak címet, a jövő évi LEC-re már nem sikerült bekerülniük.

Elements - az Alliance utódcsapata lett,köztük Krepo és Snoopeh is. Ismertebb játékosok akik megfordultak náluk: Gilius, dexter, kev1n, Tabbz, Froggen. Vicces, hogy mind a három splitjükben, amiben játszottak a hetedik helyet sikerült minden egyes alkalommal elérniük, ennél jobb eredményt nem tudtak felmutatni és 2016 nyarán ki is estek.

H2k - az újabb nézők gyenge csapatként emlékeznek maximum rájuk, pedig egy időben elég erősek voltak. A 2016-os VB-n egészen az elődöntőig jutottak, ahol aztán az SSG-től kikaptak 3-0-ra. Náluk játszott Odoamne, Hjarnan, Ryu és KaSing is. 8 spliten át szerepeltek az EU LCS-ben, de a 2019-es LEC-re már nem jutottak be.

Unicorns of Love - ebben a csapatban ismerhettük meg az egyetlen magyar LCS játékost, Vizicsacsit. 2015-ben csatlakoztak az LCS-hez, és rögtön az első évükben döntőztek a Fnatic-kal, ahol végül alulmaradtak. A világbajnokság sajnos egyszer sem jött össze, pedig többször közel kerültek hozzá. Vizicsacsi itt lett MVP 2017 tavaszán, idén pedig a Schalke04-be igazolt. A szervezet 8 splitet töltött az EU LCS-ben, a 2019-es évadra nem jutottak be.



Origen - igazi sikercsillagként jelent meg az EU LCS-ben xPeke új csapata, akik rögtön az első évükben a világbajnokság elődöntőjéig jutott, ott azonban kikaptak 3-0-ra az győztes SKT-től. Ez volt a legerősebb és talán egyetlen igazán jó splitjük. A hanyatlás már 2016-ban megkezdődött, 2017 tavasza után pedig nem tudták megtartani a helyüket, 4 splitben vettek részt. Most az Astralis égisze alatt támasztották fel a brandet egy EU Masters győzelem után és ott lesz a 2019-es LEC-ben.


Splyce - 2016-ban csatlakoztak az EU LCS-hez. Tavasszal nem sok vizet zavartak, nyáron viszont a 2. helyet húzták be és VB-re is kijutottak, megtagadva a lehetőséget az UOL-tól, Vizicsacsi akkori csapatától. Eddig 6 spliten át versenyezhettek az EU LCS-ben és jövőre is ott lesznek a LEC-ben.

G2 Esports - eredetileg Gamer2 néven kerültek be az LCS-be. Ocelote szervezete azóta kinőtte magát és több játékban versenyeznek. Ide igazolt az Origen híres alsó ösvénye, Zven és Mithy, majd ezt követően négy egymásutáni splitet is megnyertek. Eddig 6 splitet töltöttek az EU LCS-ben és természetesen ott lesznek jövőre is a LEC-ben, immáron Caps-szel kiegészülve.


Team Vitality - szintén 2016-ban csatlakozott szervezet, akik egy erős első szakasszal indítottak, de utána nyáron már nem jött össze annyira a dolog. A legjobb eredményüket idén érték el, nyáron második helyen zártak és a VB-n is több esélyes csapatot megizzasztottak egyedi és vakmerő játékstílusukkal. YamatCannonnel az élen jövőre sem maradnak ki a LEC-ből.

Schalke04 - leginkább Vizicsacsi csapataként ismerjük idénről, viszont már 2016 nyarán is szerepeltek, igaz csak egy splitet, akkor a 8. helyen zártak, így a kezdeti élmény nem volt túl pozitív. 2017-et teljesen kihagyták, majd idén csatlakoztak újra, ahol egy nyári szakasz második helyet értek el, egy igen gyenge tavaszi szakaszt követően. A VB sajnos ezúttal sem jött össze velük Vizicsacsinak. Eddig három splitet szerepeltek és a LEC-ben is részt vesznek jövőre.


Misfits Gaming - 2017-ben csatlakoztak, eleinte megállíthatatlannak tűntek, de a szakasz második felében elfogyott az energia. Ezt azonban a világbajnoki szereplésük során bőven kárpótolták, ahol az SKT-t nyugati csapatként először vitték el öt meccsig és még a győzelem sem állt messze tőlük. Négy splitet szerepeltek eddig, és ott lesznek a LEC-ben jövőre.

Mysterious Monkeys - 2017 nyarán érkeztek az EU LCS-be és nem is maradtak sokáig. Majdnem mindenki elverte őket és ezen két olyan veterán érkezése, mint Kikis és Amazing sem tudott segíteni. Egyetlen splitet töltöttek az EU LCS-ben, majd elköszöntek.

Ezekből a csapatokból állt öt éven át az EU LCS, jövőre pedig üdvözölhetjük majd a LEC-et, ahol újoncként érkezik majd az Excel Esports, illetve a Rogue és visszatérőként érkezik az Origen.

KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések