A páncélozott AMX 50 100 az adventi naptár hetedik prémium ajánlata.
Az előrejelzéseket csúnyán a sarokba állította a hetedik adventi prémium ajánlat, ugyanis mindenki a Thunderboltot várta, de a kiszivárgott információk miatt a Wargaming szándékosan megváltoztatta a tankok sorrendjét, így ma a Somua SM-re csaphattok le.
Tankelemzés: Somua SM
Egy francia nehéz tank, amit egy alternatív AMX 50-ként mutattak be egy dizájn pályázaton. A fejlesztés 1946-ban kezdődött –amely során német harckocsi-építési technológiákat is alkalmaztak–, azonban a prototípus csak 1951 októberére készült el. Az 1953 januárja és júliusa között zajló próbák során nem hozta a kívánt eredményeket, –így a projektet elkaszálták, és helyette az AMX 50-be fektették az erőforrásokat.
Főfegyverzet
Szinte minden szempontból jobb a Somua SM lövege, mint az AMX 50 100-é. Külön öröm, hogy az ötös tár épp elegendő sebzést biztosít egy ellenséges tier VIII-as tank likvidálásához, –így jóval gyorsabban és biztonságosabban vehetjük fel vele a harcot egy az egy elleni összecsapásoknál, mint normál megfelelőjével. A jobb töltési idő természetesen jobb DPM értéket is eredményez, amit a pazar lövegkezelhetőségi értékek miatt abszolút ki is lehet használni.
Páncélzat
A páncélzat szemből átlagosan ~200 milliméter vastag, ami a legtöbb tier VI-os és tier VII-es tank ellen megfelelő védelmet biztosít, de tier VIII-től fölfelé szinte célzás nélkül átüthető. Szemből az egyetlen valódi gyenge pontja a kupolája.
Mozgékonyság
Ezt a kört az AMX 50 100 nyerte, de a Somua SM-nek sincs oka szégyenkezni. A legtöbb nehéz tankhoz képest még mindig nagyon kedvező a mobilitása, így abszolút képes lehet a másodvonalas támogató szerepét betölteni.
Tippek a Somua SM használatához
A viszonylag gyenge mozgékonyság miatt a következő lépésedet mindig annak tudatában kell meghoznod, hogy nincs visszaút. Míg az AMX 50 100-zal elfuthattál, ha kedvezőtlenül alakult számodra a szituáció, addig a Somua SM-mel ez a legrosszabb, amit tehetsz. Másodvonalas támogatóként nem árt, ha van veled valaki, aki helyetted felfogja a lövéseket, de tier VI-os és tier VII-es tankok ellen akár egyedül is bátran felveheted a harcot. Külön vicces, hogy a kisebb szovjet tankok a 122-es löveg 175 milliméter átütésével fixen pattannak rólad szemből, -hacsak nem a kupolát lövik el. A legtöbb táras tankhoz hasonlóan okosan kell beosztanod a lőszereket. Ha egyedül vagy, és van lehetőséged úgy láncolni ellenfeledet, hogy közben sebzed is, akkor kétség kívül a futógörgőjét kell célba venned, míg ellenkező esetben egyszerűen bele kell pumpálnod 1.500 sebzést. A másik eshetőség az, amikor többen vagytok, és ilyenkor az esetek többségében te leszel az, akinek láncolnia kell a célpontot. Bázisvédésnél pedig érdemes lehet kicsit többet várni a lövésekkel, –főleg olyankor, amikor időhúzás a cél.
A harckocsit a Lorraine 40t-hez hasonlóan mindenkinek ajánlanánk, de érdemes észben tartani, hogy Stronghold és Team Battle összecsapásokban nem feltétlenül kap helyet. Ennek ellenére egy könnyen játszható és élvezetes játékstílussal rendelkező prémium nehéz tank, amiben nem fogsz csalódni, –főleg, ha bejött a T57 Heavy játékmenete.
Melyik tankhoz tudnád hasonlítani a Somua SM-et? Ajánlanád ismerőseidnek?
KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!