League of Legends - Tavaly sok változtatás érte a rúna rendszert, azonban az újítások jó néhány hibát is hoztak magukkal!
A League of Legends fejlesztői tavaly rengeteg újdonsággal kedveskedtek a játékosok számára. Ilyen volt a teljesen átalakított rúnarendszer is, amely főként arra koncentrált, hogy leegyszerűsítse és megkönnyítse a játékosok dolgát. Azonban, –mint ahogyan az szinte minden újításnál lenni szokott–, jó néhány hiba felütötte a fejét a tesztfázisban. Sőt, még most is vannak olyanok, amikkel nap mint nap találkozhat az ember, hogy ha elindít egy League of Legends meccset.Az első ilyen amire gondolni tudunk, az főként a másodlagos rúnaágat érinti. Ugyanis amikor az egyik ott lévő rúnát ki akarod cserélni, akkor van, hogy a másik cserélődik ki helyette és nem túl logikus az egész. Vagy csak egyszerűen eltűnik, és újra ki kell választanod, hogy melyik a második rúna azon az ágon amivel játszani szeretnél. De nem csak ez az egyetlen gond, ami felmerülhet egy rúnaoldal összepakolásakor.
Nagy újítása volt még a fejlesztőknek az is, hogy most már a meccsek előtt is át lehet alakítani azt a rúnaoldalt, amivel játszani szeretnél. Azonban nagyon sokan még mindig úgy használják a rendszert, ahogyan az bekerült a játékba. Amikor rákattintasz egy rúnára, aki előjön annak a rövid leírása ami sokszor még csak nézelődés közben is megzavarhatja a játékost. Na most képzeljétek ezt el stresszhelyzetben, amikor tényleg másodperceken múlik az, hogy sikerül-e beállítanod a megfelelő rúnaoldalt, vagy egy olyannal kezdesz neki a mérkőzésnek, ami nem sok pozitívummal szolgál hősöd számára. Annak érdekében, hogy ezen az átláthatatlanságon úrrá legyetek, megosztunk egy hasznos tippet.
A rúnaoldalaknál a bal alsó sarokban be lehet állítani, hogy az egész oldalt grid módban mutassa. Ez azt jelenti, hogy csak a rúnák előnézetét látod; ha rákattintasz nem fog megjelenni a már jól megszokott szöveg arról, hogy az az adott rúna mit is csinál. Aggodalomra semmi ok, ha rajta tartjuk a rúnán a kurzort, akkor kiírja, hogy mit tud, –de csak annál az egynél. Érdemes még a pipát is odatenni, hogy minden részletet leírjon, így a pontos számokkal is tisztában leszünk.
A módszer jócskán megkönnyíti a játékosok életét, azonban azoknak tudjuk tiszta szívből ajánlani, akik tényleg kívülről tudják már még a másodlagos rúnák működési elvét is; nem biztos, hogy lesz időnk egyesével végignézegetni a kurzorral a rúnákat.