Jövőhéten visszatér a Frontline játékmód!

A visszatérő játékmód áttekintése, és a fontosabb dátumok.

A Frontline játékmód február 11-én tér vissza, és minden hónapban egy hétig marad játszható. A nyilvánosságra hozott információk alapján február 18-ától egy rövid szünet következik, majd márciusban folytathatjuk a játékot. A szabályok a korábbi játékmódhoz képest nem sokat változtak, –csupán az időszakosság nevezhető újításnak.

Általánosságban

• 30 játékos játszik 30 másik ellen.
  • Csak tier VIII-as tankok engedélyezettek.
  • Nemcsak a garázsban található tankokkal, hanem a kölcsönözhető különleges járművekkel is csatába szállhattok.

Feladatok

A védők és a támadók céja:

• A támadók célja áttörni a védvonalakon, hogy elpusztítsanak hármat az öt tüzérségi ütegből.
  • A védőknek meg kell akadályozni ebben a támadókat, –azaz ki kell húzniuk az idő lejártáig.

Az összecsapás egy kilenc négyzetkilométeres egyedi harctéren zajlik, amit három horizontális vonalra osztottak:

• A első védelmi vonalon (A, B és C zónák) kezdenek a csapatok.
  • A második védelmi vonal (D, E és F zónák) akkor válik elérhetővé, ha az első védelmi vonal megsemmisült.
  • A harmadik védemi vonal (ami nincs zónákra osztva) a második védelmi vonal áttörése után nyílik meg a támadóknak, akiknek célja, hogy az öt ütegből hármat megsemmisítsenek.

A mérkőzés elején a játékosok tízesével egyenlően elosztásra kerülnek az első frontvonal szakaszán.

A támadás és védekezés egyediségei

Értelemszerűen csak a szemben lévő zónára engedélyezett a kitámadás, –azaz az A zóna után a D zónát kezdhetitek meg ostromolni–, míg az E és F továbbra is lezárva marad.

Ha a támadó fél elkezdi a bázisfoglalást, akkor az alábbi szabályokra kell odafigyelnie:

• A foglalási pontok csak akkor nullázódnak, ha a foglaló tank megsemmisült.
  • Ha csak sérülést szenved el a foglaló, akkor a foglalási pontjai nem nullázódnak, de a foglalás 5 másodpercre megáll.
  • Az első védelmi vonal minél több bázisát foglalták el a támadók, a második védelmi vonalban lévőket annál gyorsabban elfoglalhatják.
  • Ha csak egyet foglaltak el, akkor 450 pont a foglaláshoz szükséges mennyiség, kettőnél 250, míg háromnál csupán 150.
  • Az elfoglalt területeket a védők nem szerezhetik vissza.

Ha egy terület elesett, akkor a védőknek egy percen belül ki kell vonulniuk onnan, különben légicsapás áldozatává válhatnak. Sikeres foglalásnál a támadók az első védvonal minden egyes bázisa után további 2 perc hosszabbítást, a második után további 4 perc hosszabbítást kapnak.

Az ütegekről

Ha a második védvonal egy zónáját a támadók elfoglalták, akkor megnyílik előttük a harmadik, ahol a cél az öt ütegből három megsemmisítése.

Az ütegeket nem érdemes szemből lőni, mert mind átütni, mind repeszrombolóval megsebezni lehetetlenség őket:

• Minden üteg 3.200 HP-val rendelkezik.
  • A frontjuk sebezhetetlen.
  • Oldalról 165 mm vastag a páncéljuk.
  • Hátulról 90 mm.
  • Két gyenge pontjuk van: az ajtók (70 mm) és a nyílások (25 mm).

Az újraéledésről

A mérkőzés elején mindenki egy újraéledést kap, –majd öt percenként további egyet–, de maximum csak két újraéledést lehet talonban tartani. Az újraéledés emellett korlátlan, de ha minden lehetőségedet elhasználtad, akkor öt percen keresztül nem léphetsz be a csatába. A különféle frontvonalakon egyidejűen csak 12 tank kezdhet, –amik közül maximum egy lehet tüzér.

Harci tartalékok

A közepes és nehéz tankok egyet, a tankvadászok kettőt, a könnyű tankok és a tüzérek pedig hármat választhatnak közülük.

Airstike 60 bomba egy 50 x 30 méteres területen, ami akár 26 másodpercre is elkábíthatja az ellenfeleidet.
Artillery Strike 20 bomba egy 10 méteres sugáron belül.
Enginnering A javítópont 50%-kal gyorsabban elérhetővé válik, 50%-kal gyorsabban javít, és 100%-kal gyorsabban tudsz bázist foglalni, védelemnél pedig további 10 másodpercre állítja meg a foglalást.
Inspire 15%-ot ad a legénységi képességekhez, és 40 méteren belül minden szövetségesnek szintén ennyit ad 60 másodpercre.
Recon Flight A repülő 300 x 750 méteres területen 15 másodpercen keresztül végez felderítést, és 30 másodpercre teszi láthatóvá az ott tartózkodó ellenséges egységeket.
Smoke Screen A meghatározott területen 50 másodpercig marad fenn, és a benne tartózkodó tankok látótávolságát 2/3-dal csökkenti.

*A javítóponton teljesen megjavíthatod a tankodat, de elérhetetlenné válik a következő három percben. Ha megsebeznek, miközben a javítóponton vagy, úgy a következő öt percre válik elérhetetlenné.