WackyJacky ismét utánajárt néhány kérdésnek, köztük egy olyannak is, amit minden mérkőzésen használunk, de sokan talán nem is tudják, hogy milyen hátránya van.
A PUBG világa a számos kiegészítőnek köszönhetően egy meglehetősen összetett rendszert alkot, és vannak kérdések, amik időnként tisztázásra szorulnak. WackyJacky karrierje egy részét arra "áldozta fel", hogy az ilyen kérdéseknek utánajárjon, és segítse vele a közösség tagjait.
A következő videójában is három témát érintett:
- Ha Canted sight van a fegyverünkön, akkor gyorsabban tudunk becélozni
- A jobbra dőlés kevesebb részt fed fel a karakterből, mint a balra dőlés
- Halkabban tudsz mozogni, hogyha Xbox kontrollert használsz
Az első mítosz egy abszolút új jelenségre mutat rá, ami csak néhány hete érhető el a játékban. A Canted sight, vagyis a másodlagos célzókiegészítő a fegyverekre nemrégiben vált csak elérhetővé. Jacky Red Dottal és és egy scope-pal is megnézte, hogy az állítás igaz-e, az eredmények pedig az mutatták, hogy igen. Nagyon kicsi különbségekről van szó, de egy szoros csatában azonban ez is mérvadó lehet. Természetesen ez a tulajdonság nem szándékos, valószínűleg egy bugról van szó, amit talán javítanak is hamarosan.
A második mítosz egy ennél is komolyabb jelenségről szól, ami a karakterek jobbra és balra dőlése. Ha egy házból ráakarunk nézni valakire, vagy egy fa mögül kell megvívnunk életünk csatáját, lehet nem mindegy, hogy melyik oldalon nézünk ki, a balra dőléssel ugyanis könnyebben lőhetnek el minket.
A harmadik felvetés már egy szűkebb tömegről szól, amíg a canted sight és a kihajolások az egész közösséget érintik, a következő csak azokat, akik Xbox kontrollerrel játszanak. Mivel a karoknak köszönhetően lehetővé válik, hogy a karakterünk sokkal lassabban mozogjon, mint amikor billentyűzetet használunk, így jogosan vetődött fel a kérdés, hogy akkor a mozgási hang is halkabb? Egy ház megközelítésekor a zaj mértéke nagyon nem mindegy. Az eredmény azonban megnyugtató, attól, hogy valaki kontrollerrel játszik a lépései ugyanolyan hangosak lassú séta közben is, mintha a max sebességgel gyalogolna.
Természetesen az eredményt és a különbséget a videóban tudjátok a legjobban megtekinteni.
Reméljük hasznos volt ez a kis információcsomag, és ne feledjétek, ha lehet, akkor csakis jobbra.