Mutatok pár érdekességet, amikre figyelve rengeteget tanulhatunk a meccseken és még jobban is fogjuk élvezni a játékot.
Szóval, miért is jó CS:GO-t nézni? Van erre egy egyszerű válasz, mégpedig az, hogy azért, amiért bármit.... hogy élvezzük, izguljunk, esetleg tanuljunk, vagy ugye, ha fogadtunk, hogy pénz álljon a házhoz. A CS:GO-t leginkább a focihoz tudnám hasonlítani (ami nem biztos, hogy jó döntés és vicces lehet, mert a focihoz nem értek), könnyű megérteni sok-sok részét. Robban a bomba, nyered a kört, szép fejeseket lőnek... a fociban ezek lehetnének a gól-cselezés-szép fejelés (lol). És persze van egy taktikai része, ami az átlag néző számára egyáltalán nem vagy alig észrevehető. Úgy gondolom, hogy egy laikus néző számára a CS:GO előnyből indul, mondjuk egy MOBA-val szemben, hiszen az előbb említett jelenetek mindenki számára értelmezhetőek. Egy MOBA játékhoz úgy gondolom szükségeltetik alaptudás, hogy hasonló szinten élvezhető lehessen. Na, de nem szeretném fecsérelni a szót, nézzük mi lehet érdekes egy CS:GO néző számára. Rml barátom azt mondta egyszer, a CS:GO olyan, mint egy kocsmai bunyó, mindig többen kell legyetek a harcban az adott területen.
Trade: Ez elég egyértelmű dolog, viszont néhány pályán a leghatékonyabb fragelés érdekében olyan szépen tudnak mozogni a jobb csapatok, hogy az egyszerű nézőnek fel sem tűnik. Érdemes megfigyelnetek, hogy milyen íveken, milyen távolságokkal dolgoznak egymás közt, és, hogyan használják ki a pálya adottságait.
Utility használat: Mindennek legyen célja, és tartson minél tovább. Úgy gondolom, hogy nagyjából ugyanolyan gránátokat használ mindenki, különbség leginkább a hatékonyságunkban van. Folyamatos harc folyik a két csapat közt, hogy ne maradjon gránát a végjátékra. A legjobbak igazán hidegvérűek, és kiválóan olvassák az ellenfél játékát, ezért nem pazarolnak.
Executeok: Elég látványos dolog, amit sokféleképpen kivitelezhetnek a játékosok. A füsttel kizárnak területeket, a molóval pozíciókat, aztán elflashelik ami marad és berobbannak. Mindenki csinálja, és nagyjából mindenki ugyanúgy. A jó dolgok elterjednek, átveszik egymástól. Itt néha látunk új dolgot, amire nagyon rá lehet csodálkozni és szeretni. És látunk kis-kis változtatásokat, minden csapat kicsit a saját stílusára, saját erősségeire alapozva átépíti fel az ilyen köreit.
Területszerzés: Fontos része a játéknak, ha támadó oldalon szerzünk sok területet, akkor hatékonyan tudunk "fake"-eket csinálni, vagyis terelni valamelyik lerakóra, illetve váratlanabbul és ütőképesebben is tudunk támadni. Ha a védők szereznek területet, akkor ők pedig nagyobb erőfölényt tudnak kialakítani a pálya másik részén.
Aggro: Ezek olyan körök, amikor a védő oldalon támadunk. Fő ereje a meglepetés, egy váratlan szerű agresszív támadással pillanatok alatt el tud dőlni akár az egész kör is.
Setupok: Védő felállások, amelyekkel a leghatékonyabban meg tudjuk állítani támadásokat. Főbb elemei a bait, a crossfire és az antiflash pozik.
Egyirányú füstök: Olyan füstök amelyek nem területet választanak le, hanem a benne bújó játékosnak előnyösek. Ritkán találni újat, de pl. Magisk nagyhomok füstje az.
Pozíciók: Nem magyaráznám túl, hol áll egy adott játékos. Egész gyakran lát az ember belőle újat, vagyis inkább számára ismeretlent, amit érdemes lehet megjegyezni és minél jobban begyakorolni.
Splitek: Osztott támadások, 2-3 oldalról támadnak egy adott rakót. Arra figyeljetek az ilyen körökben, hogy melyik oldal kezd először, melyik terel a másiknak, és milyen időzítéssel és íveken, hogyan érkeznek a játékosok. Egy jól kivitelezett több oldalról érkező támadást nem lehet megvédeni. Persze ehhez elképesztő kommunikáció, fegyelem és játéktudás szükségeltetik.
Eco kör, aminek egy célja van, a bombarakás: Sokszor csupán az a célja a spórolós köröknek, hogy minimális befektetéssel elérjék, hogy bombát tegyenek, amiért több pénzt kapnak a következő körben. Általában füstökkel és 1-2 flashel szokták megoldani, és ha lekerül a C4 ez már bizony egy sikeres kör, hiszen a következőben erősebben be tud vásárolni a csapat. Itt egészen frappáns megoldások szoktak születni, mindenképp érdemes jó pár variációt betanulni.
Ezeket a dolgokat, minden csapat a saját stílusa szerint szokta megoldani, mérlegelve saját erősségeiket és ellenfelük gyengeségeit. Nektek nézőknek viszont már az is nagy előre lépés lehet, ha betanuljátok például az Astralis gránátjait, a Liquid vagy a Na'Vi lépésről lépésre felépített köreit, vagy akár az ENCE remek crossfire felállásait.