Ismerd meg a művészt, akinek rajzait 2017-től az egész magyar World of Tanks közösség ámulattal csodálja.
Jancsik Bence első rajzával még 2017 decemberében találkozhattatok a különféle magyar World of Tanks oldalakon és Facebook csoportokban, és azóta is számos munkával örvendeztette meg a nagyérdeműt. Utánajártunk, hogy ki is ő, milyen technikával készítette el műveit, és azt is elárulta, hogy milyen tervei vannak a jövőre nézve.
A WoT-ot abbahagyta, a rajzolást nem
Bence 2013-ban határozta el, hogy komolyabban is foglalkozni kezd a rajzolással. Autodidakta módon sajátította el ismereteit, amit elsősorban az internetről és könyvekből szerzett. Eleinte autókat rajzolt, majd 2015-ben beleszeretett a World of Tanks mobil verziójába -azaz a WoT Blitzbe-, és innentől kezdett el betöltő képernyőket másolni, -például az STB-1-es rajz is ilyen. Munkái gyakorlatilag mindenhol megjelentek, és rengeteg pozitív visszajelzést kapott.
The End of the Sherman története
A kép megrendelésre készült, és ami biztos volt, hogy a megrendelő a kedvenc tankját kérte, de a körítést Bencére bízta. Ez egy A4-es méretű rajz, a legkisebb, amit Bence készít, és állítása szerint egészen A1-es méretig menne neki, -de olyat még senki sem kért tőle. Alapvetően vegyes technikával alkot, azaz főleg ceruzával -Prismacolor Premier márkával, de lassan áttér a Caran D’Ache nevű svájci ceruzákra-, pasztell krétával és ceruzával -ezekkel készültek a felhők, a köd és a torkolattűz-, valamint filcekkel. Összesen 17 órát dolgozott a rajzzal, -ebben benne van a vázlatolás, a színezés, a videó vágása és az utómunka is.
Mit hoz a jövő?
Számos megvalósításra váró ötlete van. Szeretne megtanulni festi, illetve ruhára, egyéb tárgyakra és vászonra nyomtatni. A későbbiekben a tankokon kívül más témákat is felölel majd. Tervezi saját weboldalának elindítását, illetve nyitni szeretne a modellező, tervező, videószerkesztő és egy egyéb programok irányába is, valamint fotózási képességeit is fejleszti.
Bence további rajzai