Vajon összefügg a játéktudás a győzelmi aránnyal, vagy a szerencse dönti el, hogy miképp alakul a nyert meccsek százalékos aránya?
A győzelmi arány egyike a World of Tanks legvitatottabb témáinak, ugyanis a kérdésben a játékosok két táborra szakadnak. Az egyik csoport szerint a győzelmi arány összefügg a teljesítményeddel, míg a másik álláspont szerint csak szerencse kérdése, hogy miképp alakul a nyert meccsek százalékos aránya.
Biztosan mindenkivel előfordult már, hogy egy szép napon elhatározta, hogy leül kicsit játszani, de 10-20 csatából szinte egyet sem nyert, vagy épp olyan körben veszített, ahol átlag fölötti teljesítményt nyújtott. Ebből mire lehet következtetni? Természetesen arra, hogy a játékos hozzájárulása mit sem befolyásol a győzelmi arányon.
Mi az igazság?
Bár a győzelmi arányt valóban nem lehet olyan látványosan emelni, mint a személyes értékelést, ugyanakkor rendkívül sokat elmond egy játékos tudásáról, hogy 50% alatti, 50% körüli vagy épp jóval 50% fölötti győzelmi aránnyal rendelkezik. A győzelmi arány ugyanis komplex elemekből áll össze, amik egy részét a statisztika is kijelzi, míg egy-két rejtett elemet nem.
Különbségek a tankosztályok között
Általánosságban elmondható, hogy a mérkőzéseket a tüzérekkel és a tankvadászokkal lehet a legkevésbé befolyásolni, míg a könnyű, közepes és nehéz tankokkal van a legnagyobb hatásod a csatákra nézve.
A jelenlegi játékmenetben elsősorban azok az egységek viszik a prímet, amik mozgékonyak, jó tűzerővel rendelkeznek, ráadásul páncélzatuk is van. Ez elsősorban a szovjet közepes és nehéz tankokra mondható el, mint például az Object 907, Object 260, Object 430U és így tovább.
A könnyű tankoddal S-től C-ig nagyokat alkothatsz, de a többi pályán rá vagy utalva a csapatra, tehát az a különbség az előző bekezdésben ismertetett tankokhoz képest, hogy azokkal akár egyszemélyes hadseregként is funkcionálhatsz, míg egy felderítővel nem.
A győzelmi arányért tenni kell
Amikor a győzelmi arány növeléséről beszélünk, akkor nem arra gondolunk, hogy betárazod a prémium lövedéket, majd egymagad lemészárolod a teljes ellenséges csapatot. Ez nem lehetséges. Ellenben van néhány olyan lehetőség, amiket érdemes kihasználni.
1.) Használj optikát, és hozd lövéshelyzetbe a társaidat. Utóbbinál akár úgynevezett proxy felderítésre is gondolhatsz, ahol te ugyan fedezékben vagy, de az 50 méteren belül lévő ellenségeket spottolod, akiket aztán a többiek lelőnek.
2.) Keresd a leghatékonyabb megoldást a minél több ellenséges tank megsemmisítésére. Ha egy tankban alig van HP, akkor semmisítsd meg, de ha többen vagytok egy tankra, ami éppen menekülni próbál, akkor lődd le a láncát, hogy a többiek kivégezhessék.
3.) Ne vesztegesd a lőszert átütethetetlen egységekre. Keress puha célpontokat, amiket biztosan sebezhetsz.
4.) Szúrd ki az ellenfél szemét, azaz keresd a felderítőket. (Különösen igaz az S-től A-ig terjedő pályákon.)
5.) Foglalj, ha már nincs más lehetőség, és védd meg a bázist, ha az ellenfél foglal. Utóbbinál hasznos lehet, ha már azelőtt megindulsz visszafelé, mielőtt az ellenfél tényleges beállna a foglalókörbe, hiszen ezzel időt nyersz.
6.) Kommunikálj a társaiddal! Nem kell világmegváltó taktikai géniuszt játszani, de hasznos lehet, ha egy adott helyzetben felhívod a csapattársad figyelmét a lehetőségekre. Talán csak bizonytalan azt illetően, hogy mit csináljon, és csak egy kis lökésre vágyik.
A győzelmi arány tehát függ a játékos kvalitásaitól, illetve attól, hogy milyen tankkal játszik. Elképzelhető, hogy egy kimagasló tudással rendelkező játékos nem sokkal hoz jobb győzelmi arányt, mint egy nála rosszabb, de higgyétek el, hogy hatalmas a különbség egy 52%-os és 57%-os játékos között. Végül, de nem utolsó sorban pedig ne feledjétek, hogy a győzelmi arány csak nagy merítésnél mutat valós értéket, tehát sose nézzétek, hogy egy adott napon milyen győzelmi aránnyal zártatok.