Teamfight Tactics: Tanácsok az abszolút kezdőknek

Teamfight Tactics: Tanácsok az abszolút kezdőknek

Ha kell pár egyszerű és jó tanács a játékmódhoz, akkor ne menj tovább.

A Team Fight Tactics a LoL legújabb üdvöskéje. Ugyan a Dota Auto Chess, a játék egyértelmű inspirálója hamarabb érkezett, de úgy néz ki, hogy a stílust igazán a Riot fejlesztői teszik népszerűvé. Be kell vallanom, hogy én az eredeti Auto Chesst imádom, ezért volt bennem egy alapvető vonakodás a TFT felé, hogy nem lesz olyan jó. De ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna, a LoL legújabb darabkája iszonyatosan jó lett. Persze még vannak benne javításra váró hibák, sőt pár figurát is ki kell egyensúlyozni, de a kezdet jó, nagyon jó. Viszont, az olyanoknak, akik nem ismerik a stílust, de szeretnének belevágni, íme pár jó tanács, aminek örültem volna, mikor anno ismerkedtem a stílussal. Ha már van legalább 10-15 lejátszott meccsed, akkor minden bizonnyal nem fogok neked újat mondani, de ha most indulnál neki a tanulásnak, akkor jó helyen jársz.

Minden megvett figura 1. szintű

Amikor a boltban látjátok a karaktereket, akkor minden szép meg csilli-villi, de az onnan kikapott figurák 1. szintűek. A kezdő szintjük nem függ a ti szintetektől. Hogy 2. szintre emeljetek egy figurát, meg kell vennetek belőle három darabot, ekkor a játék automatikusan kombinálja őket egy 2. szintű figurává. Ha sikerül összehozni három 2. szintű egységet, akkor ők is automatikusan fuzionálnak és egy 3. szintű figurát kapunk. A szintlépésekkor a karakter alap statisztikái növekednek.

Nem minden a szint

Nem éri meg mindent megvenni, amihez kedvünk van. Lehet, hogy bizonyos figurákat sokszor ajánl fel a rendszer, de ha a különböző egységeink között nincsen szinergia, akkor csak az alaptámadásaik és az ultik érvényesülnek. Az egységeknek van fajuk és kasztjuk is, ha valamiből megvan a játék által meghatározott darabszám, akkor bónuszképességeket húzhatunk be, legyen szó mondjuk arról, hogy valamelyik egység extra életerőt kap, de az is előfordul, hogy immunis lesz a mágikus képességekre.

A tárgyak felépítése

Ugyan a tárgyak ugyanazok, mint a League of Legends berkeiben, a felépítésük és a képességeik sem hajaznak a nagy testvérre. Általában a mobokból és a körhintából alapelemeket kapunk, amikből kettőt kombinálva egy végső tárgy jelenik meg.

A mana nagyon fontos

A karakterek alapvetően automatikus támadásokat adnak le, hogy ez most távoli vagy közelharci támadás, irreleváns. Az ütések után a karakter manát termel, illetve az alapján is kap manát, ha őt ütik. Mikor a kis kék csík a figuránk alatt eléri a 100-at, akkor elsüti a képességét, ez nem minden esetben a játékból ismert ulti, lehet arról szó, hogy a Q, a W vagy az E került be a játékba.

A helyezkedés fontossága

A harcokban mi csak szemlélődők vagyunk, viszont a csata előtt kicsit befolyásolhatjuk a dolgokat. Érdemes előre tankokat pakolni, hogy az erős, de életerőben nem túl penge figurák sebzést tudjanak osztani. Persze ezt egy ügyes Assasin játékos simán megkerüli, ilyenkor érdemes kicsit felülbírálni a dolgokat.

Az elején ne ülj a pénzeden

Mivel az első szintű egységeket ugyanannyiért tudod eladni, mint amennyiért vetted ezért nem érdemes az első körökben kuporgatni az aranyat. Érdemes telepakolni a cserepadot, hogy minél nagyobb esélyed legyen párokat, esetleg pár korai 2. szintű egységet találnod. A legtöbb esetben csak akkor érdemes eladni valami a padról, ha ezzel be tudsz húzni egy kis kamatot.

A Bank

Ha a harc végén, mikor fordul a kör, a bankodban ott figyel 10 arany, akkor a bank fizet utána 1 kamatot. Ez minden 10 arany után így van, 20 esetében 2, 30 esetében már 3 a kamat. Ez folytatódik pontosan 50-ig és az 5-ös kamatig, de ennél nem megy feljebb. Érdemes minél hamarabb összeszedni az 50 aranyat, majd utána az alap és kamat pénzből gazdálkodni. De persze ezt stratégiája válogatja.

Vedd fel a Kalóz aranyat

A Kalóz szinergia érdekes mechanika, de csak akkor működik, ha a pénzt felveszed a pályáról. Azaz oda kell menned és a kis pajtásoddal át kell menned az érméken.

Ne legyél OTP

A játékban bizony van RNG, bár nem akkora, mint azt sokan gondolják. Ez annyit jelent, hogy azzal kell dolgoznod, amit dob a gép. Ha folyamatosan kapod a Imperial és Blademaster egységeket, akkor ne próbálj meg Noble-Sorcerer kompozíciót összerakni. Ismerd meg a figurákat és azt is, hogy melyik szinergia jó. Ez alapján mindig van legalább egy kis elképzelésed arról, hogy mit is játssz.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések