Ha mindig is kíváncsi voltál arra, hogy hányan mainelik még ugyanazt a role-t, amit te, akkor ne keress tovább!
3784-et töltötték ki Celianna kérdőívét, amit a League of Legends subredditre pakolt ki az elmúlt napokban. Ebben a kutatásban megpróbálta felmérni, hogy a válaszadó LoL-osok milyen játékmódokkal szeretnek játszani, milyen pozíciót mainelnek és milyen rangban végeztek az elmúlt szezonban. Messzemenő következtetéseket nem szabad levonni az eredményekből, mivel egy nyilvános internetes fórumon kattintottak rá a játékosok a válaszlehetőségekre. Ettől függetlenül egy nagyjából átfogó képet kaphat mindenki, aki elkezdi elemezni Celianna infografikáját, amit a survey-hez készített.
Demográfia
100 LoL-osból 87-en vallják magukat férfinak, ami egy elég magas arányszám. Többségük egyedülálló és csak kis hányaduk játszik párjával közösen meccseket. A lányok bár kisebbségben vannak, közülük sokkal többen élnek párkapcsolatban és nagy részük nem utasítja vissza a partnerének a meghívását. A válaszadók 64 százaléka tartozik a 18-24 éves korosztályba, 36 év felett alig akad már egy-egy kósza LoL-os. Viszonylag sokan mondhatják magukat veteránnak, ami jól mutatja, hogy a LoL képes megtartani az aktív játékosait.
Játékmódok
Abszolút fölényben vannak azok, akik kizárólag a Summer's Riften találják meg a boldogságukat, de az ARAM is egész szép számokat tud felmutatni. A játékosok többsége kipróbálja magát rangsorolt mérkőzéseken is, de mindössze csak 10 százalékuk részesíti előnyben a vörös oldalt, amíg 50 százalékuk a kék oldalt preferálja. Hogy miért tartják sokan megnyugtatónak az 5v5 mérkőzéseket, az egy máig megoldatlan rejtély, de a válaszolók 15 százaléka megjelölte ezt a lehetőséget.
Ahogy arra számítani lehetett, a játékosok többsége Silver-Gold rangban végzett a tavalyi szezonban. Ironban alig találni valakit, ami mutatja, hogy annyira azért nem nehéz onnan kijutni.
Role-ok, azaz betöltött szerepek
Kisebb meglepetésre a support mainek vannak legtöbben, őket követik a midesek és a toposok. A lányok 55 százaléka támogató szerepben szeret feltűnni, a fiúknak csak 24 százaléka dönt úgy, hogy az assistokat gyűjti a killek helyett. Többen kiemelték, hogy a csapatukat szeretnék minden körülmény között segíteni, ezért választják inkább a fillelést.
Toxikusság
Sajnos a nyomdafestéket nem tűrő megszólalások a League of Legends velejárói. A játékosok közül gyakorlatilag mindenki beszámolt már arról, hogy legalább egyszer flame-elték már játék közben. Ami még elkeserítőbb, hogy 79 százalékuk legalább egy alkalommal megtapasztalta azt, hogy a mérkőzés után sem ér véget a beszólogatás. Leggyakrabban flame-elésben kimerül a toxic viselkedés, de elég sokan döntenek úgy, hogy folyamatos barátfelkérésekkel idegesítik a többi LoL-ost.
Kommunikáció
A League of Legends playerek többsége egy ismerősön keresztül ismerte meg a játékot. Az idézők több mint fele szívesen játszik LoL-os barátaival együtt és a voice chattől sem idegenkednek. 41 százaléka a kérdőívet kitöltőknek találkozott a játékon belüli ismerősével a való életben is, ami jól mutatja, hogy a Szurdokon kívül is életre szóló barátságok születhetnek.
Végül nem szabad azt sem elfelejteni, hogy bár egy ingyenes játékról van szó, a válaszadók 92 százaléka költött már pénzt a játékra, közel egyharmaduknak LoL-os merche is van.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!