Mint kiderült a virtuális világ számos területére volt óriási hatással a felfedezése.
91 évesen távozott az élők sorából Russell A. Kirsch amerikai túdós, akinek a pixelt (képpont) köszönhetjük, valamint az ő nevéhez fűződik a világ első digitális képszkennelőjének a létrehozása. A feltaláló augusztus 11-én hunyt el otthonában, az Oregon állambeli Portlandben, osztotta meg az interneten a The Oregonian regionális hírportál.
Az úriember 1929. június 20-án látta meg a napvilágot New York Cityben, méghozzá Litvániából és Magyarországról kivándorolt szülők gyermekeként. A bronxi természettudományos középiskolából felvételt nyert a New York-i Egyetemre, ahol elektromérnöki szakon végzett, de a mesterdiplomáját már mérnöktudományokból és alkalmazott fizikából a Harvard Egyetemen szerezte 1952-ben.
1957-ben mindössze 27 éves volt, mégis ekkor találta fel a digitális fotókat alkotó apró képpontokat (picture /pix/ element = pixel), és szkennelte számítógépre a világ első fényképeit. Köztük volt a háromhónapos kisfiáról, Waldenról készült fenti fotó, amelyet az első digitális fényképként tartanak számon.
Az eredeti fotót, amelyet fekete-fehérben, mindössze 31 ezer képpontra bontva szkenneltek komputerre, jelenleg az Oregon Art Museumban őrzik. A beszkennelve 5 x 5 centiméteres fényképet a Life magazin 2003-ban „a világot megváltoztató 100 fotó” közé sorolta a digitális fotózás fejlődésében játszott szerepe miatt. A legjobb mobiltelefonok ma már akár 12 millió pixel felbontásra is képesek. A Science News egy 2010-es cikke szerint Kirsch munkássága „megvetette az alapjait a műholdas képalkotásnak, a CT-szkennelésnek, a virtuális valóságnak és a Facebooknak”. Nyugodjék békében.
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!