Akár te ülsz a volánja mögött, akár ellenfélként találkozol vele, mindenképp szélsőséges tapasztalatokkal fogsz gazdagodni.
Öt részes cikksorozatunkban részletes tippeket és trükköket osztunk meg veletek az Acélvadász játékmód járműveiről, így bemutatjuk, hogy mit kell tudni általánosságban a tankokról, hogyan célszerű fejleszteni őket és a képességeik használatához is adunk támpontokat. Az utolsó részben a francia idegenlégiós, a mobilis Arlequinről lesz szó.
Mivel az Arlequint nehéz kezelni, ezért könnyen megkaphatja a használhatatlan jelzőt, ugyanakkor a megfelelő felszereltséggel hihetetlenül szórakoztató lehet, és így a másik oldalról is megeshet, hogy röhögve szétkapod, ha találkozol vele, vagy épp felmossa veled a padlót, ha nem veszed elég komolyan. Az Arlequin a lehető legpazarabb képességeket kapta meg, hiszen egyrészről ezzel az egységgel tudod a legnagyobb eséllyel lerobbantani ellenfeled tornyát, másrészről megállapíthatod vele, hogy pontosan milyen modulsérülése van célpontodnak.
Bár sok játékos csupán arra használja a tankot, hogy a sebességre építve túlélje a top 3-ig, majd egy rendesen felszerelt tankkal szemben alulmaradjon, addig azok, akik megtanulják, hogy miképp szerezzék meg a többiek előtt az Air Dropokat és szerezzék meg az ellenfelek skalpját nevető harmadikként, nem csupán a harmadik helyre, hanem jó eséllyel az elsőre is pályázhatnak.
Fejlesztési tippek
Az Arlequin fejlesztési a második és a harmadik szinten megegyezik a korábbiakkal, így a minél gyorsabb radarhasználat és a minél magasabb végsebesség lesz a segítségedre. A löveg tekintetében mindenképp a tárast javasolnánk, hiszen ezzel a tankkal nagyobb eséllyel okozhatunk kritikus találatot, mint bármely másikkal.
A legtöbb esetben a HP és a páncélzat vitte a prímet, de az Arlequin esetében a sebesség az, amire szüksége lesz, így ez mind a testre, mind a lövegre igaz. A top ágyúk közül a tankelhárító löveg egyszerre vicces és észveszetten erős. Az átlagos 110-es alfájú sebzéseket fél másodpercenként adhatjuk le, mindehhez tízes tár tartozik.
Tippek a képességek használatához
A légicsapást 45 másodpercenként hívhatod le ellenfeleidre, amit leginkább három esetben alkalmazható. Nyilvánvalóan olyankor, amikor több célpont áll egymás mellett, ugyanis van területi sebzése is a légicsapásnak, másodszor pedig olyankor, amikor az ellenfeled már ellőtte magát, mivel van kábítás effektje, végül pedig menekülésre, mert akár a lánctalpa is leeshet a célpontnak.
Airstrike | Fireball |
A tűzlabda egy kis extra sebzést biztosít, aminek a végjátékban jóval kevesebb haszna lesz, mint a mérkőzés elején, ugyanis fixen sebez, ha a 30 másodperces időintervalluma alatt, amíg aktív, eltalálja a célpontot. A labda persze ügyenesen használva pajzs is lehet, ami felfogja a lövéseket előled, de jóval célszerűbb sebzésre, láncolásra használni.
Ti tudjátok használni az Arlequint? Mit gondoltok, mennyire nehéz elsajátítani a játékstílusát?
OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS!